HP – sprzęt komputerowy dla Ukrainy

HP przekazuje na ręce Pierwszej Damy Ukrainy sprzęt komputerowy dla ukraińskich dzieci i pracowników służby zdrowia.

Pierwsza Dama Ukrainy, Ołena Zełenska, spotkała się w tym minionym tygodniu z przedstawicielami HP Inc. i Global Business Coalition for Education w centrum kulturalnym Ukraine House w Waszyngtonie. Pierwsza Dama przyjęła darowiznę w postaci technologii i materiałów dydaktycznych, które zostaną wysłane na Ukrainę, aby wesprzeć tysiące uczniów, nauczycieli i pracowników tamtejszej służby zdrowia.

sprzęt komputerowy dla Ukrainy
Pierwsza Dama Ukrainy oraz przedstawiciele HP Inc. i Global Business Coalition for Education

Inicjatywa HP „Digital Equity for Ukraine” to partnerstwo o wartości 30 milionów dolarów z Global Business Coalition for Education, dzięki któremu komputery i materiały do nauki trafią w ręce osób, które ich najbardziej potrzebują.

Naród ukraiński wykazał się niesamowitą odwagą w obliczu tych niewyobrażalnych okoliczności. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przywództwo Pierwszej Damy Ołeny Zełenskiej i innych osób dążących do zakończenia wojny – powiedział Enrique Lores, Dyrektor Generalny HP Inc.

Test Huawei MateBook D16 2022 – spełnia moje potrzeby

HP nadal działa na rzecz wsparcia Ukrainy. Dzięki naszemu partnerstwu z Global Business Coalition for Education, przekażemy komputery w ręce uczniów i rodzin, które zostały wysiedlone ze swoich domów i klas. Ten szczególnie trudny moment wymaga od nas wszystkich podjęcia szybkich, realnych działań wspierających.

Komputery zostaną przekazane organizacjom pomagającym Ukraińcom na miejscu dzięki współpracy z Global Business Coalition for Education – inicjatywą globalnej organizacji charytatywnej na rzecz dzieci Theirworld. HP dostarczy komputery organizacjom non-profit. Dodatkowo, Microsoft zapewni wsparcie w zakresie oprogramowania dla organizacji non-profit otrzymujących komputery. W porozumieniu z rządem ukraińskim, około połowa podarowanych komputerów trafi do wielu cywilów przesiedlonych na terenie kraju, a druga połowa do ukraińskich uchodźców przesiedlonych poza granicami kraju.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie HP i Global Business Coalition for Education – skomentowała Ołena Zełenska, Pierwsza Dama Ukrainy. Ich czynny wkład pomoże uczniom na Ukrainie, a także poza nią, kontynuować naukę oraz kształcić się na przyszłości, jak robi to każda inna młodzież na świecie.

Test Lenovo Tab M10 Plus – dla młodszego pokolenia

Od lutego br. miliony Ukraińców odczuły skutki inwazji Rosji. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych prawie jedna trzecia z nich została zmuszona do opuszczenia swoich domów. Bezbronne dzieci znajdują się w samym środku wojny – uciekają ze swoich bezpiecznych mieszkań i szkół. Rząd ukraiński twierdzi, że ponad 2000 instytucji edukacyjnych zostało uszkodzonych przez bomby lub ostrzał. Dlatego też miliony ukraińskich uczniów uczą się zdalnie, zarówno
w kraju, jak i poza nim.

Edukacja jest jedną z pierwszych stref życia utraconych i ostatnich przywracanych w czasie kryzysu – stwierdził Justin van Fleet, Prezes Theirworld i Dyrektor Wykonawczy Global Business Coalition for Education. Dlatego tym bardziej tak bardzo cieszymy się ze współpracy z HP i Microsoftem, która zapewni ukraińskim dzieciom ciągłość nauki.

Firma HP coraz głośniej mówi o tym, że równość cyfrowa jest prawem człowieka, zobowiązując się do przyspieszenia dostępu do technologii cyfrowych dla 150 milionów ludzi na całym świecie do 2030 roku. I choć urządzenia są niezbędne, to tak naprawdę stanowią one tylko „kroplę w morzu potrzeb”. Dlatego też HP inwestuje również w szkolenia dla nauczycieli i materiały edukacyjne, w tym tłumaczy HP Online Teaching Assistant na język ukraiński, wszystko po to aby wspierać nauczycieli, którzy obecnie uczą zdalnie.

Test Lenovo Tab P12 Pro – ma w sobie moc

Do tej pory Fundacja HP przekazała ponad 3 miliony dolarów w formie dotacji na zapewnienie niezbędnej żywności, odzieży oraz schronienia ukraińskim uchodźcom i nadal uzupełnia darowizny przekazywane przez pracowników HP.

——–

O Global Business Coalitions for Education

Global Business Coalition for Education to organizacja zrzeszająca przedsiębiorców zaangażowanych w zakończenie globalnego kryzysu edukacyjnego i dbające o edukację przyszłych pokoleń. Założona w 2012 roku jako inicjatywa globalnej organizacji charytatywnej dla dzieci – Theirworld, Global Business Coalition for Education jest zaangażowana w łączenie wiedzy i zasobów społeczności biznesowej z kampanią na rzecz edukacji globalnej
i Sustainable Development Goal 4. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: www.gbc-education.org

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: