Jak dodać Usługi Google do nowych Huawei

Jak dodać Usługi Google do nowych Huawei P50 Pro

Od 2019 wskutek sankcji nałożonych przez USA Huawei nie mogło oferować na swoich smartfonach usług Google. Zatarg z Huawei jest częścią konfliktu chińsko-amerykańskiego. W 2019 prezydent USA Donald Trump oskarżył Huawei o szpiegostwo na rzecz rządu Chin.

Z racji utraty dostępu do Google chiński koncern zaproponował alternatywę w postaci autorskiego rozwiązania Huawei Mobile Services (HMS). Wprowadził też na rynek HUAWEI AppGallery, oficjalną platformę dystrybucji aplikacji i autorską wyszukiwarkę Petal. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

W ramach HMS producent oferuje także alternatywny dla Google Map. Petal Maps to stworzona przez Huawei kompleksowa aplikacja dla osób podróżujących pieszo, transportem publicznym czy samochodem – w jednym miejscu użytkownik będzie miał dostęp do map z widokami 2D i 3D, nawigacji samochodowej i informacji o natężeniu ruchu drogowego podawanych w czasie rzeczywistym.

Huawei jest jednym z wiodących producentów infrastruktury telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej na świecie. Jednak zakaz współpracy z amerykańskimi firmami nie pozostał bez wpływu na jego wyniki finansowe. Wielki regres chiński gigant elektroniczny zanotował także na rynku polskim. Dla wielu użytkowników smartfonów, jednak jest kluczowa rola, jaką odgrywają u nas usługi Google Play.

Czy na najnowsze smartfony Huawei da się wgrać usługi Google? Testujemy jak zapewnić współdziałanie Usług Google w smartfonie Huawei P50 Pro i czy da się ich używać?

Rozwiązywanie problemów z Usługami Google Play na Huawei możecie prześledzić na poniższym filmie:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: