Rejestratory do kamer monitoringu – najważniejsze informacje

Rejestratory do kamer monitoringu – najważniejsze informacje

Urządzenia do zdalnego nadzoru video należą do podstawowych elementów nowoczesnych systemów bezpieczeństwa w domach i obiektach użytkowych. W artykule omawiamy rejestratory do kamer monitoringu IP. Przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

Rejestrator

Możliwość zdalnego podglądu terenu posesji czy wnętrz domu jednorodzinnego to jedne z wielu zalet, jakie niesie za sobą wybór rejestratora do kamer IP. Monitoring wizyjny pozwala na całodobowe rejestrowanie obrazu, celem późniejszego przejrzenia w razie wystąpienia incydentu. Dzięki temu użytkownicy nie muszą zatrudniać ochrony fizycznej czy stróża nocnego – nadzór video realizuje system wideo, do którego wgląd mogą mieć pracownicy centrum monitoringu.

Co to jest i jak działa rejestrator IP?

Nierzadko spotykamy się z pytaniem, co to jest i jak działa rejestrator IP. Urządzenia należące do tej kategorii produktowej pozwalają na nagrywanie obrazu video z kamer IP w formacie cyfrowym. Wideo jest zapisywane na dysku twardym wbudowanym w rekorder albo na innym, dedykowanym urządzeniu. Jednocześnie archiwalne nagrania mogą być przeglądane przez użytkowników, a ich fragmenty pobierane na dysk twardy komputera lub innego urządzenia.

Wysokiej klasy rejestrator IP firmy Hikvision to sprzęt często wybierany przez osoby poszukujące niezawodnych rozwiązań w zakresie systemów monitoringu wizyjnego. Dostępne na rynku modele posiadają wszystkie funkcje, których można oczekiwać od nowoczesnych rejestratorów IP. Zapewniają szerokie możliwości zarządzania oraz podglądu na żywo i przeglądania archiwum video zarówno poprzez oprogramowanie komputerowe, jak i funkcjonalną aplikację mobilną.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator IP?

Użytkownicy planujący wdrożenie systemu monitoringu wizyjnego w swoim obiekcie często korzystają z bogatego asortymentu, jaki oferuje sklep EC SystemDecydując się na zakup, warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator IP?

  • Rozdzielczość nagrywania – dostępne na rynku rozwiązania oferują zwykle rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości od 2 do 8 Mpx.
  • Liczba kanałów – w zależności od planowanej ilości kamer IP, powinniśmy wybrać rejestrator do monitoringu posiadający odpowiednią liczbę kanałów.
  • Dostępność interfejsów – warto zwrócić uwagę na oferowane przez sprzęt interfejsy, tj. łatwą dostępność portów USB, HDMI, D-SUB czy VGA.
  • Wbudowany switch PoE – dużą zaletą nowoczesnych rejestratorów do kamer IP są wbudowane switche PoE. Dzięki nim zasilanie kamer odbywa się przy użyciu skrętki UTP.
  • Możliwości zarządzania – innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają na zarządzanie i podgląd na żywo z poziomu oprogramowania oraz aplikacji mobilnej.

Rozważając wybór komponentów do budowy systemów zdalnego nadzoru video, warto rozważyć wybór urządzeń hybrydowych. Dzięki nim możliwa jest modernizacja infrastruktury kamer analogowych, bez potrzeby całkowitej wymiany instalacji monitoringu wizyjnego.

Dlaczego warto wybrać rejestrator IP firmy Hikvision?

Osoby poszukujące profesjonalnych rozwiązań w zakresie nadzoru video często pytają, dlaczego warto wybrać rejestrator IP firmy Hikvision. Sprzęt tego producenta oferuje projektantom i instalatorom szerokie możliwości realizacji rozbudowanych systemów monitoringu. Urządzenia pozwalają na budowę instalacji składającej się nawet z kilkudziesięciu kamer IP. Ponadto zapewniają łatwe zarządzanie poprzez aplikację Hik-Connect i program iVMS-4200 oraz iVMS-5200.

Wybierz rejestrator IP z oferty sklepu EC System!

Wiesz już, że nowoczesne systemy monitoringu IP zapewniają szerokie możliwości realizacji zadań zdalnego nadzoru video. Urządzeniami, które warto wziąć pod uwagę, rozważając wdrożenie systemu są wysokiej klasy produkty marki Hikvision.

Jeżeli poszukujesz niezawodnych urządzeń do monitoringu wizyjnego o rozbudowanych funkcjonalnościach, to wybierz rejestrator IP z oferty sklepu EC System! Profesjonalni doradcy pomogą Ci w doborze sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb Twojego projektu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: