ARUBA Managed Service – wynajmuj, nie kupuj

ARUBA Managed Service – wynajmuj, nie kupuj

W obecnie dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, dostarczanie w krótkim czasie technologii umożliwiających sprawne i efektywne działanie jest jedną z kluczowych wartości umożliwiających rozwój firmy. Na fali tych potrzeb bardzo szybko rozwijają się rozwiązania typu „X-as-a-service” – np. Software as a Service (SaaS) czy Infrastructure as a Service (IaaS), dzięki którym klienci zyskują nie tylko szybki dostęp do potrzebnych narzędzi, ale również bardzo dużą elastyczność rozwiązań.

ARUBA Managed Service

Warto rozważyć Network as a Service 

Jednym z narzędzi niezbędnych do sprawnego funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa jest niezawodna i wydajna sieć. Do tego wymagane jest również wsparcie dla tzw. architektur rozproszonych – wiele oddziałów, pracownicy zdalni – oraz dostęp do usług chmurowych.

Alternatywą do tradycyjnego wdrożenia może być właśnie model Network as a Service (NaaS), który zapewnia nam:

  • – szybszy czas wdrożenia dzięki zastosowaniu rozwiązań chmurowych oraz automatyzacji
  • – brak konieczności inwestycji kapitału dzięki zastosowaniu modelu subskrypcyjnego
  • – elastyczność w doborze tylko tych usług i funkcjonalności, które są potrzebne
  • – ciągły dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, nowych wersji oprogramowania, łatek bezpieczeństwa czy usług wsparcia technicznego.

Sieć jako usługa – Network as a Service- to wygodne i opłacalne biznesowo rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu chmury i automatyzacji można znacznie skrócić czas potrzebny na wdrożenie, a model subskrypcyjny eliminuje konieczność inwestycji kapitału. Ponadto, NaaS oferuje elastyczność w doborze tylko potrzebnych usług i funkcjonalności, daje ciągły dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, aktualnych wersji oprogramowania, łatek bezpieczeństwa czy usług wsparcia technicznego.

Aruba oferuje rozwiązanie w modelu NaaS pod nazwą Aruba Managed Service.

Aruba Managed Service to kompleksowe portfolio produktów, które służy do budowy wydajnego, bezpiecznego i elastycznego rozwiązania sieciowego dla organizacji o każdej skali.

Platforma Aruba Managed Service upraszcza środowisko sieciowe oraz zmniejsza koszty budowy, modernizacji i zarządzania siecią w firmie.

Usługa zarządzania siecią w chmurze Aruba Managed Service umożliwia organizacjom elastyczne zarządzanie kosztami, zwiększa ich produktywnoścć i wydajność.

INNERGO jako dostawca usługi Aruba Managed Service

INNERGO, korzystając z zasobów i potencjału technologicznego największych światowych producentów, na co dzień dostarcza, dopasowuje i konfiguruje urządzenia oraz systemy charakteryzujące się wysoką jakością i wydajnością. Elastyczna i skrojona na miarę każdej organizacji oferta pozwala na budowanie efektywnych i skalowanych sieci, które są w stanie sprostać nawet najbardziej specyficznym wymaganiom przedsiębiorstw oraz wyzwaniom cyfryzacji.

INNERGO posiada status Aruba Managed Service Provider i jest w stanie dostarczyć kompleksowe rozwiązanie w oparciu o rozwiązania Aruba. Dzięki znajomości pełnego portfolio produktów i rozwiązań Aruba oraz doświadczeń na bazie zrealizowanych projektów – potrafimy stworzyć szybkie we wdrożeniu i łatwe w zarządzaniu rozwiązania sieciowe, które charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, elastycznością, a także otwartością architektury.

We współpracy z INNERGO Aruba Managed Service Provider Twoja firma uzyskuje następujące korzyści:

  • technologia sieciowa staje się kosztem operacyjnym (płatność miesięczna lub kwartalna),
  • firma ma stały dostęp do najnowszych technologii,
  • siły, środki i procesy zarządcze skoncentrowane są na zasadniczych celach firmy zamiast na budowaniu sieci,
  • przedsiębiorstwo poprawia elastyczność swoich działań poprzez oszczędność czasu i zasobów ludzkich.

Kluczowe komponenty środowiska Aruba Managed Service

Aruba Central

Zapewnia zintegrowane środowisko do zarządzania w chmurze. Stanowi proste, bezpieczne oraz efektywne narzędzie do administrowania siecią. Zapewnia pełną separację środowisk sieciowych oraz szeroki wachlarz funkcji do monitorowania, raportowania, zarządzania konfiguracją i oprogramowaniem, wizualizacji czy sprawnego uruchamiania nowych urządzeń.

Aruba Central umożliwia również realizację dodatkowych zadań, takich jak analiza jakości podłączenia urządzeń do sieci czy indywidualnie dostosowana usługa gościnnej sieci Wi-Fi.

Aruba Instant Access Point

Access Pointy to podstawa budowy sieci bezprzewodowej. Urządzenia zaprojektowane zostały w taki sposób, aby sprostać nawet największym wyzwaniom podczas korzystania z nich. Zapewniają wysoką wydajność, bezpieczeństwo i automatyzację. Punkty dostępowe Aruba są wyjątkowo odporne i niezawodne w wymagającym otoczeniu, mają wbudowane wsparcie oraz priorytetyzują ruch sieciowy dla urządzeń. Ujednolicają politykę przewodową i bezprzewodową z dynamiczną segmentacją, dając szybki i – co ważne – stabilny dostęp do sieci Wi-Fi nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach.

INNERGO korzystając z doświadczenia inżynierów Aruba zapewnia odpowiednie zaprojektowanie sieci oraz dobór. unktów dostępowych

Access Switche

Wysokowydajne przełączniki do nowoczesnych sieci spełniające wymogi ery Internetu Rzeczy. Gwarantują wielozadaniowość związaną m.in. z agregacją ruchu sieci Wi-Fi – nawet w standardzie WiFi 6 E – oraz obsługą urządzeń mobilnych. Pełnią funkcję dostępu do sieci dla tysięcy urządzeń podłączanych do sieci.

Technologia SD – WAN Gateway

Pozwala na scentralizowane zarządzanie w chmurze i zapewnia wysokiej jakości łączność́ w środowiskach rozproszonych oraz wielochmurowych. Dzięki temu rozwiązania można łatwo dbać o bezpieczeństwo, zapewniając spójność zasad w różnych lokalizacjach firmowych.

Aruba w swojej ofercie ma – jeden z wyżej ocenianych w macierzy Gartnera – system SD-WAN Aruba EdgeConnect (poprzednio znany jako Silver Peak EdgeConnect).

Krzysztof Pyko

Solution Architect

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: