Jak wymienić tusz w drukarce HP?

Jak wymienić tusz w drukarce HP?

Wbrew pozorom wymiana tuszu w drukarce nie jest skomplikowanym zadaniem. Dodatkowo umiejętność ta pozwala na uniknięcie problemów związanych ze złą jakością druku. Mało estetyczne paski czy niewyraźne kolory są bowiem zwykle efektem niewystarczającej ilości tuszu. Duże znaczenie ma również jakość samego zasobnika, gdyż na rynku dostępne są zarówno oryginalne wkłady, jak i ich zamienniki. Jeśli nie wiesz, jak wymienić tusze w drukarce HP i o czym powinieneś pamiętać przed przystąpieniem do tej czynności, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak wymienić tusz w drukarce HP
Autor zdjęcia: fabioderby

Wymiana tuszu w drukarce HP – o czym należy pamiętać?

Wiedza na temat tego, jak wymienić tusz w drukarce, z pewnością okaże się przydatna, zarówno w zawodowym, jak i codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że na jakość druku wpływ ma również rodzaj zastosowanych wkładów. Dostępne w sprzedaży tusze i tonery (pierwsze stosowane są w przypadku drukarek atramentowych, z kolei drugie wykorzystywane są do pracy urządzeń laserowych) mogą pochodzić od różnych producentów. Najczęściej mamy bowiem do wyboru oryginalne wkłady (dedykowane do określonego modelu sprzętu) oraz ich tańsze zamienniki. Decydując się na drugą z wymienionych opcji, warto dokładnie zapoznać się z opiniami na temat produktu. Może bowiem zdarzyć się tak, że tani i wątpliwej jakości wkład doprowadzi do zalania, w konsekwencji do uszkodzenia sprzętu.

Kiedy będziesz już wiedzieć, jak wymieniać tusz w drukarce HP, zadbaj o odpowiednią regularność. Co prawda, znaczna część z dostępnych współcześnie modeli wyświetla komunikaty na temat stanu pojemników, niemniej warto pamiętać o pewnej ważnej kwestii. Jeśli niezbyt często korzystasz z drukarki, może dojść do zasychania tuszu lub zaniku jego właściwości. Wówczas wydruk dokumentów czy fotografii okaże się niemożliwy.

Na szczęście wymiana tuszu w drukarce HP nie sprawia z reguły większych trudności. Wiele osób obawia się jednak, że w trakcie wykonywania tej czynności może dojść do uszkodzenia sprzętu. Postępując zgodnie z instrukcją i korzystając ze sprawdzonej jakości wkładów, przekonasz się, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. A zatem: jak uzupełnić tusz w drukarce HP?

Jak wymienić tusz w drukarce HP – krok po kroku

Na samym początku warto podkreślić, że szczegółowe zasady co do tego, jak wymienić tusz w drukarce HP, mogą nieco się różnić w zależności od dostępnego modelu. Jeśli więc nadal posiadasz instrukcję obsługi, którą otrzymałeś przy zakupie sprzętu, z pewnością warto do niej zajrzeć.

W przypadku większości modeli omawianej marki podstawowe kroki całego procesu są jednak do siebie bardzo podobne. Jeśli nie wiesz zatem, jak się wymienia tusz w drukarce HP, przestrzegaj poniższych zasad:

  • Wyciągnij ostrożnie nowy wkład z opakowania, nie dotykając przy tym styków miedzianych i dysz atramentowych (może to doprowadzić np. do ich zatykania, a tym samym problemów z wydrukiem).
  • Umieść papier w urządzeniu, a następnie włącz zasilanie drukarki i uruchom sprzęt.
  • Otwórz pokrywę dostępu do wkładów, aby w kolejnym kroku przesunąć karetkę na prawą stronę.
  • Wyjmij zużyty pojemnik z gniazda, pociągając go do siebie.
  • W jego miejsce pod niewielkim kątem umieść nowy wkład, lekko go dociskając do gniazda.
  • Zamknij pokrywę, a następnie poczekaj aż urządzenie automatycznie wydrukuje stronę wyrównywania.

Jak widać, wymiana tuszu w drukarce HP nie jest czasochłonnym i skomplikowanym procesem. Warto jednak pamiętać o prawidłowym trzymaniu nowego wkładu, ostrożnie zdejmując przy tym taśmę ochronną i dotykając wyłącznie elementów z czarnego plastiku. Ponadto, w przypadku modeli HP zasobnik trójkolorowy umieszczany jest zwykle w miejscu lewego gniazda. Z kolei czarny należy wsunąć do gniazda po prawej stronie.

Przede wszystkim pamiętaj jednak, aby zakupione tusze do drukarek odznaczały się wysoką jakością i odpowiadały parametrom posiadanego sprzętu. Sklep maxibiuro.pl obejmuje szeroką ofertę artykułów biurowych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz odpowiednie wkłady oraz inne produkty niezbędne do uzyskania satysfakcjonującego druku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: