Suunto GPS – nowe, dynamiczne funkcje do zegarków

Suunto GPS – nowe, dynamiczne funkcje do zegarków

Nowe przewodniki SuuntoPlus oferują sportowcom spersonalizowane wskazówki w czasie rzeczywistym dotyczące ich ulubionych aktywności sportowych bezpośrednio na zegarkach Suunto – a w przypadku firm sportowych oferują sposób na wprowadzenie ich produktów na urządzenie przenośne bez dużych inwestycji.

Suunto GPS

Niezależnie od tego, czy chcesz postępować zgodnie z planem treningowym, zorganizowanymi interwałami, czy może planem żywieniowym przygotowanym na zawody, przewodniki SuuntoPlus są stworzone po to, aby Ci to ułatwić (dowiedz się więcej o nich na stronie). Czternaście różnych firm – od tych silnych, ugruntowanych na rynku po nowe, ekscytujące start-upy, już stworzyło własne funkcje w zegarkach Suunto – a kolejne są w realizacji. Te funkcje są dostępne dla wszystkich zegarków Suunto 9Suunto 5 oraz Suunto 3.

Jedną z kluczowych korzyści stanowi automatyczna synchronizacja zaplanowanych treningów i sesji interwałowych, pochodzących z platform treningowych i coachingowych (takich jak TrainingPeaks, Nolïo, I-Run Club i Ultra Trail Coaching)  z zegarkami Suunto. W momencie gdy trener zaplanuje dla Ciebie sesję (lub zrobisz to sam), trening automatycznie synchronizuje się z zegarkiem, aby dać wskazówki w czasie rzeczywistym. Niektóre usługi, takie jak Humango i AI Endurance, dodają sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, by sprawić aby trening spełniał nasze oczekiwania.

 

Suunto GPS

Oprócz treningu przewodniki SuuntoPlus pomagają osiągnąć najlepsze wyniki w dniu biegu. Hiszpański start-up Gretel pozwala budować plany żywieniowe na ważne trasy biegowe. Firma Suunto na potrzeby zawodów biegowych Golden Trail World Series stworzyła przewodniki, które zawierają kluczowe informacje o trasach wyścigów. Aby zwiększyć motywację do treningu, aplikacje takie jak I-Run Club i GoJoe wprowadzają swoje wskazówki treningowe i wyzwania do zegarków Suunto.

Test Oppo Watch Free – z OSleep do monitorowania chrapania

Sposób, w jaki firmy partnerskie integrują się z przewodnikami SuuntoPlus, jest przełomowy: umożliwia im ekonomiczne i szybkie tworzenie funkcji w przenośnych urządzeniach

„Treści z usług naszych partnerów są przesyłane do chmury API Suunto i automatycznie synchronizowane z zegarkiem Suunto użytkownika, tak aby sport sprawiał przyjemność. Ta uporządkowana zawartość w prosty sposób definiuje, jakie informacje są pokazywane, kiedy są dostarczane i jak są wyświetlane. Suunto przekształca tę zawartość w funkcję dostępną podczas treningu. Ten model umożliwia aplikacjom płynne wprowadzanie wskazówek, motywacji, porad i sztuczek do naszych zegarków” — mówi Janne Kallio, kierownik ds. ekosystemu Suunto. „Jesteśmy podekscytowani naprawdę pozytywnymi opiniami, jakie otrzymaliśmy od naszych partnerów na temat tej nowej technologii”.

 „SuuntoPlus Guides to ogromny krok naprzód dla firm zajmujących się oprogramowaniem, takich jak AI Endurance, umożliwiający łączenie się z użytkownikami bez konieczności opracowywania własnych przenośnych rozwiązań. Możliwości wdrożeń są nieograniczone, a firma Suunto zapewniła wartościowe wsparcie aby pomóc zakończyć rozwój w mgnieniu oka. Jednym z przykładów tego, w jaki sposób korzystamy z przewodników Suunto Guides w kreatywny sposób, są testy rampowe w celu określenia progów wysiłkowych sportowca na podstawie danych dotyczących zmienności tętna” — mówi Markus Rummel z AI Endurance.

 „Nasza usługa zapewnia biegaczom adaptacyjny plan treningowy. Eksportowanie zaplanowanych treningów do zegarków Suunto ułatwia życie naszym użytkownikom, dzięki czemu oszczędzają czas i mają pewność prawidłowo wykonanego treningu. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Suunto zaoferuje taką możliwość, zaczęliśmy rozwijać tę funkcję, a dzięki wsparciu zespołu Suunto zrobiliśmy to dość szybko” — mówi Guillaume Adam, współzałożyciel RunMotion Coach.

Test Huawei Watch Fit 2 – elegancja dla każdego

„Aplikacja GoJoe przekształca nudne, indywidualne ćwiczenia w coś społecznego i motywującego, łącząc zegarek Suunto z globalną społecznością zwykłych ludzi i zapewniając zabawne i znaczące aktualizacje podczas ćwiczeń” — mówi współzałożyciel GoJoe, Will Turner.

Wraz z dniem premiery, Suunto wydał SuuntoPlus Guides dla 14 różnych firm:

 • TrainingPeaks
 • Intervals.icu
 • Nolïo
 • Ultra Trail Coaching
 • ScienceTraining.io
 • Humango
 • RunMotion Coach
 • AI Endurance
 • Reddiyo
 • LikeS
 • Gretel
 • I-Run Club
 • GoJoe
 • Golden Trail Series Race Guides

+ własne programy treningowe Suunto

Interfejs API SuuntoPlus™ Guides jest dostępny dla wszystkich firm partnerskich w ramach programu partnerskiego Suunto od 29 marca.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl