Astma – jak ją pokonać dzięki nowym technologiom?

Astma – jak ją pokonać dzięki nowym technologiom?

Astma to choroba, która utrudnia życie wielu z nas. Na szczęście nowe technologie coraz lepiej mogą wspierać nas w pokonaniu tej choroby. Prace nad takim rozwiązaniem prowadzone są także w Krakowie. Teraz każdy z chorych i ich opiekunów może wesprzeć prace nad projektem.

Innowacyjne technologie mogą pomóc w walce z astmą! Nad jednym z takich rozwiązań pracuje obecnie krakowska firma Nivalit. W ramach projektu prowadzone jest obecnie badanie skierowane do osób chorych na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Zebrane dane pomogą w rozwoju prac i w konsekwencji poprawie jakości życia osób chorych.

Reklamy

Astma

Nivalit specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu nowych technologii, szczególnie dla medycyny. Krakowska firma zaangażowała się też w działania prospołeczne, tworząc portal Życie bez Duszności. Znaleźć w nim można wiele wartościowych treści skierowanych do osób chorych na astmę i POChP od specjalistów z zakresu pulmonologii, dietetyki i fizjoterapii. Co ważne, porady te są dostępne bez żadnych opłat!

Obecnie Nivalit szuka chętnych, którzy pomogą w rozwoju technologii wspierającej opiekę nad takimi osobami.

Dzięki zebranym danym chcemy poprawić jakość życia osób chorych na astmę lub POChP. Wyniki te pomogą także rozwijać technologię wspierającą walkę o ich zdrowie. Poznamy również oczekiwania pacjentów – wskazuje Konrad Komnata, Prezes firmy Nivalit.

Test Oppo Watch Free – z OSleep do monitorowania chrapania

Każda przesłana ankieta to dla nas wielkie wsparcie. Samo jej uzupełnienie jest dość proste i krótkie – zajmuje zaledwie  około 3 minuty. Dodatkowo, dla każdego, kto weźmie udział w naszym badaniu, przygotowaliśmy nagrodę w postaci przedpremierowego dostępu do filmów na temat ćwiczeń oddechowych skierowanych właśnie do osób, które mierzą się z tymi chorobami – dodaje Magdalena Kostrzon, Menedżer ds. Rozwoju.

W badaniu mogą wziąć udział chorzy, którzy skończyli 18 lat, oraz ich opiekunowie. Aby pomóc w tej inicjatywie wystarczy wejść w link http://badanieastmy.pl/ i wypełnić dostępną tam ankietę. Badanie jest anonimowe.

Recenzja Oclean Endurance – soniczna szczoteczka

Więcej informacji o badaniu oraz o portalu Życie bez Duszności można znaleźć na stronie: https://zyciebezdusznosci.pl/badanie-astmy/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]