HPE Alletra – dla wsparcia rozwoju

Polski producent architektury ogrodowej Stelmet wybiera wysokiej klasy środowisko do przechowywania danych, HPE Alletra

HPE Alletra

Grupa Stelmet wybrała infrastrukturę danych HPE Alletra do hostingu wszystkich swoich danych produkcyjnych i administracyjnych, tym samym zyskując natywne dla chmury i uproszczone środowisko pamięci masowej, które dostosowywuje się do dynamicznych zmian produkcyjnych firmy. Nowe rozwiązanie platformy danych dodatkowo umożliwia firmie Stelmet szybkie skalowanie w miarę rozwoju biznesu, a także inteligentne przechowywanie, przetwarzanie i ochronę danych w oparciu o sztuczną inteligencję.

Test Huawei FreeBuds Pro 2 – zadowolą fanów muzyki i głosu

Najefektywniejsze korzystanie z danych w dowolnej konfiguracji

Stelmet produkuje i dystrybuuje pelet drzewny oraz różne wyroby drewniane, służące ogradzaniu, wyposażaniu i zdobieniu ogrodów i wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Spółka prowadzi działalność od 25 lat i sprzedaje 2600 wzorów w ponad 25 krajach. Dzięki zdolności do realizacji dużych zamówień, szerokiemu zasięgowi geograficznemu i krótkim terminom realizacji, Stelmet stał się wiodącym dystrybutorem dla największych sprzedawców detalicznych drewnianych elementów architektury ogrodowej w Europie.

Dla utrzymania tej pozycji, wsparcia dalszego rozwoju oraz płynnego wprowadzania nowych produktów do swojej oferty, Stelmet potrzebował nowego systemu infrastruktury danych, zapewniającego maksymalną wydajność obsługi danych i niezakłócone zarządzanie.

Jako dynamicznie rozwijająca się firma, inwestujemy w technologie, które są w stanie zaspokoić nasze potrzeby nie tylko dzisiaj, ale też jutro i za parę lat” – mówi Rafał Ciepliński, Dyrektor IT z firmy Stelmet. „Posiadając rozbudowany harmonogram produkcyjny oraz dużą sieć dystrybucyjną, każdego dnia generujemy ogromną ilość danych. W związku z tym, potrzebujemy inteligentnej i skalowalnej infrastruktury, która jest w stanie skutecznie przechowywać, zarządzać i przetwarzać nasze dane”.

Stelmet wybrał HPE Alletra, platformę pamięci masowej, która pozbywa się złożoności i izolacji (silosów) danych charakterystycznych dla konwencjonalnych środowisk chmury hybrydowej oraz pozwala użytkownikom na jak najbardziej efektywne korzystanie z danych. Platforma HPE Alletra, opracowana dla wszystkich aplikacji, od tradycyjnych po nowoczesne, zapewnia elastyczność architektury i zalety chmury wszędzie, gdzie przechowywane są dane – w konfiguracjach lokalnych, brzegowych czy też chmurowych.

Test 70mai M300 Dash Cam – rejestrator trasy bez zbędnych opcji

Zapobieganie problemom, poprawa wydajności i optymalizacja wykorzystania zasobów

Dzięki ujednoliconemu oraz inteligentnemu zarządzaniu danymi za pomocą jednej konsoli, Stelmet jest w stanie błyskawicznie reagować na każde zapotrzebowanie oraz zoptymalizować i usprawnić złożone bazy danych, pozbywając się tak zwanych silosów. W rezultacie firma jest w stanie znacznie przyspieszyć usługi oparte na infrastrukturze informatycznej, a także uwolnić zasoby, które dotychczas zajęte były utrzymaniem, aktualizacją i dostrajaniem pamięci masowych w odizolowanych lokalizacjach.

Co więcej, oparta na sztucznej inteligencji platforma HPE Alletra przewiduje i zapobiega problemom zanim zdążą one nastąpić, a także przesyła sugestie dotyczące poprawy wydajności i optymalizacji zasobów. Dzięki wsparciu programu HPE Timeless Storage, Stelmet może zapomnieć o nieplanowanych przestojach, przeprowadzaniu gruntownej modernizacji i modelach cenowych uzależnionych od funkcji. Pamięć zawsze będzie aktualna dzięki modernizacji technologii co trzy lata — lub wcześniej, jeśli okaże się to konieczne. Pozwala to nie tylko na utrzymanie przewidywalności kosztów pamięci masowej i eliminuje okresowe cykle zakupu pamięci, ale także umożliwia całkowite wyeliminowanie kosztownych operacji budowania infrastruktury od początku.

Dzięki inteligentnej platformie HPE Alletra, nasi klienci odchodzą od skomplikowanego i czasochłonnego procesu zarządzania infrastrukturą i mogą skoncentrować się na dostarczaniu nowych usług wspierających innowacje i rozwoju biznesu”mówi Marek Kwiatkowski, Business Development Manager w HPE Polska.

Stelmet przeszedł od posiadania i utrzymywania infrastruktury danych do rozwiązania, w którym po prostu uzyskuje dostęp do danych i je wykorzystuje. Podejście takie stanowi wielkie usprawnienie dla stale rosnącego przedsiębiorstwa Teraz firma ma więcej czasu oraz zasobów dostępnych na żądnie, dla spełnienia nowych wyzwań biznesowych”.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl