VIVE Mars CamTrack – właśnie trafiło do sprzedaży

VIVE Mars CamTrack – właśnie trafiło do sprzedaży

Najnowsze, przełomowe urządzenie do zaawansowanej i profesjonalnej produkcji wirtualnej VIVE Mars CamTrack właśnie trafiło do sprzedaży. VIVE Mars CamTrack jest przeznaczony dla każdego studia filmowego, niezależnie od jego wielkości. Rozwiązanie to ułatwia tworzenie profesjonalnych materiałów w technice produkcji wirtualnej. Jego możliwości zapewniają dużą elastyczność i przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów produkcji, oraz przyspieszenia czasu realizacji małych i dużych planów zdjęciowych i filmowych.

VIVE Mars CamTrack
VIVE Mars CamTrack

Udostępnienie VIVE Mars CamTrack szerszej rzeszy klientów wiąże się z dodaniem przez HTC obsługi popularnego w społeczności producentów wirtualnych, protokołu śledzenia pozycji kamery – FreeD. Protokół FreeD jest standardem używanym przez wielu renomowanych producentów rozwiązań z dziedziny rozszerzonej rzeczywistości – AR i XR. Dodanie wsparcia dla FreeD pokazuje zaangażowanie HTC w stworzenie produktu o dużej elastyczności, użytecznego dla każdego studia, dającego użytkownikowi duże możliwości i różne opcje przetwarzania danych ze śledzenia pozycji kamer.

Reklamy

VIVE Mars CamTrack, najważniejsze cechy:

  • Obsługa FreeD i Unreal Engine LiveLink w standardzie Plug-and-Play – bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania.
  • Kompaktowe, lekkie i przenośne – użyteczne na wielu planach zdjęciowych prowadzonych w rozmaitych warunkach.
  • Szeroki zakres funkcji wymaganych przy profesjonalnej produkcji, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny – obniża barierę kosztową dla studiów każdej wielkości, ułatwiając im wdrożenie produkcji wirtualnej.
  • Śledzenie Multi-cam – pozwalające śledzić pozycję do trzech kamer jednocześnie.
  • Łatwa w obsłudze kalibracja offsetu i dystorsji obiektywu.
  • Przywracanie wyjściowych ustawień jednym przyciskiem.
  • Obsługa Genlock i Timecode – zapewniająca synchronizację pomiędzy realnymi i wirtualnymi aktorami.
  • Najwyższej jakości, profesjonalne okablowanie minimalizujące opóźnienia i zakłócenia.

„Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jakie treści będzie tworzyć społeczność twórców wirtualnych z pomocą VIVE Mars CamTrack. Zwiększając dostępność urządzenia i dodając wsparcie dla FreeD oferujemy wielki potencjał jaki przedstawia produkcja wirtualna do wykorzystania dla tysięcy studiów filmowych i małych producentów na całym świecie. Wszystko w kompaktowym i przyjaznym dla budżetu zestawie. Każdy, kto chce ożywić swoje pomysły na ekranie powinien mieć taką możliwość.
– to myśl przewodnia, która towarzyszy zespołowi odpowiedzialnemu za pracę nad rozwojem VIVE Mars CamTrack”, powiedział Raymond Pao, wiceprezes w HTC VIVE.

W przeszłości przygotowanie planu do produkcji wirtualnej było obciążające kosztowo i czasowo. VIVE Mars CamTrack w znacznym stopniu upraszcza ten proces sprowadzając rozbudowany i skomplikowany system do kompaktowego, modułowego rozwiązania typu plug-and-play. Co więcej, mobilność Mars CamTrack pozwala na użycie urządzenia poza tradycyjnym studiem, pozwalając na bardziej kreatywne podejście w aranżacji i nagrywaniu scen.

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

VIVE Mars CamTrack będzie zaprezentowany w Kanadzie na konferencji SIGGRAPH 2022 odbywającej się w Vancouver, przy współpracy z Departure Lounge, oraz Arcturus. Firmy te zajmują się produkcją wirtualną i wolumetrycznym przechwytywaniem obrazu, między innymi tworząc wierne cyfrowe reprezentacje 3D rzeczywistych aktorów i obiektów nagrywając je z pomocą technologii wykorzystywanej przy produkcji wirtualnej.

Dowiedz się więcej na temat VIVE Mars CamTrack i złóż zamówienie na stronie produktu link.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]