WEROCK Rockbook X550 G2 i X540 – notebooki rugged

WEROCK Rockbook X550 G2 i X540 – potężne wnętrze, niezawodność i solidność

WEROCK zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch wytrzymałych notebooków. Potężne, innowacyjne laptopy zostały zaprojektowane do profesjonalnych, przemysłowych zastosowań przy skomplikowanych zadaniach w wielu miejscach, gdzie wymagana jest silna wydajność i szczególnie wysoka niezawodność. Wyposażone są w procesory Intel® Core™ 11. generacji (do i7) i do 32 GB pamięci RAM, obsługują nowy standard WLAN Wi-Fi 6 i przeszły najtrudniejsze testy z wynikiem pozytywnym.

WEROCK Rockbook X550 G2 / WEROCK Rockbook X540
WEROCK Rockbook X550 G2 / WEROCK Rockbook X540

Nowe laptopy Rockbook X540 i X550 G2 spełniają wymagania profesjonalistów pracujących w terenie w wielu branżach. To dlatego, że Rockbook X540 i X550 G2 zostały zaprojektowane właśnie do takich sytuacji: są wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji komunikacyjnych – w tym opcje dla LTE i 5G (spodziewane zimą 2022 roku). Mogą być używane ze wszystkimi głównymi systemami nawigacji GPS, mają Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, a także oferują liczne interfejsy, takie jak trzy porty USB 3, HDMI i port szeregowy.

Test Microsoft Surface Laptop GO 2 – coś, co przekroczyło oczekiwania

Pracują one pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Windows 11 Pro oraz procesorów Intel® Core™ UP3 11 generacji (i5 i i7) wraz ze zintegrowaną grafiką Intel® Iris® Xe i do 32 GB pamięci DDR4. Rezultatem jest doskonała wydajność w szerokim zakresie scenariuszy użytkowania wymagających dużej ilości danych i/lub grafiki, przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu energii. Oba urządzenia charakteryzują się doskonałymi możliwościami rozbudowy: Pamięć główna NVMe jest dostępna w różnych konfiguracjach do 1 TB, gniazdo dysku twardego umożliwia rozbudowę o kolejne 5 TB pojemności, a elastyczny transfer danych jest możliwy dzięki gniazdu kart SDXC.

Jasne (700 nitów) 14- lub 15,6-calowe wyświetlacze Full-HD zapewniają doskonałą czytelność ekranu w nocy i w pełnym słońcu. Opcjonalnie modele te dostępne są również z ekranem dotykowym obsługiwanym w rękawicy. Rockbook X540 i Rockbook X550 G2 oferują również najnowsze funkcje bezpieczeństwa fizycznego i ochrony danych. Dyskretny moduł TPM 2.0, opcjonalne samoszyfrujące dyski twarde oraz zintegrowana technologia Device Protection Technology z Boot Guard pomagają chronić system. Zawarty już w standardowym zakresie dostawy czujnik linii papilarnych wspiera bezpieczne logowanie za pomocą Windows Hello, a zintegrowane gniazdo Kensington Lock chroni stację roboczą przed kradzieżą.

Test Amazfit T-Rex 2 – smartwatch dla poszukiwaczy przygód

W pełni wytrzymałe laptopy są lekkie i kompaktowe jak na swoją klasę, ważą odpowiednio zaledwie 2,85 i 3,3 kg. Dzięki zintegrowanym uchwytom do przenoszenia, urządzenia są bardzo wygodne nawet podczas transportu. Na długie dni pracy Rockbook X540 i X550 G2 są wyposażone w dwie baterie: akumulator 46,6 Wh z możliwością wymiany na gorąco oraz dodatkowy stały akumulator 14,8 Wh. Podczas wymiany baterii urządzenie zachowuje pełną funkcjonalność. Kompaktowa konstrukcja i dwie baterie wymieniane na gorąco sprawiają, że oba modele są idealne do dłuższego użytkowania w terenie.

Rockbook X540 i X550 G2 są wytrzymałe na wszelkie rygory pracy w terenie: są odporne na kurz i wodę w stopniu IP65, spełniają normy wojskowe (MIL-STD-810G) w zakresie temperatury, wilgotności i wibracji, są 26-stronnie testowane na upadki z wysokości 122 cm. Nadają się również do stosowania w ekstremalnych temperaturach od -20°C do +60°C. Gwarantuje to najwyższy poziom wydajności i niezawodności.

Cechy Rockbook X540 i X550 G2

 • Wytrzymały notebook do zastosowań profesjonalnych
 • Wydajne procesory Intel® Core™ i5/i7 11. generacji.
 • Czytelny w świetle słonecznym wyświetlacz Full HD i opcjonalny pojemnościowy ekran dotykowy
 • Ulepszone funkcje bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw z TPM 2.0, blokadą Kensington, wymienną pamięcią i czujnikiem linii papilarnych
 • Do 32 GB DDR4 RAM i 1 TB pamięci masowej M.2 SSD
 • Gniazdo rozszerzeń dla drugiego dysku twardego o pojemności do 5 TB lub rozbudowy na podstawie projektu
 • W zestawie system Windows 11 Pro
 • Liczne porty, w tym Gigabit Ethernet i RS232
 • Odporność na wstrząsy, wibracje i upadki zgodnie z MIL-STD-810G
 • Idealny do pracy w trudnych warunkach, ponieważ jest wodoodporny i pyłoszczelny w stopniu IP65
 • Wytrzymuje upadki z wysokości ponad 1,2 m
 • Bateria wymieniana na gorąco zapewniająca nieprzerwaną pracę
 • Wbudowany czujnik uBlox GPS/GNSS
 • Opcjonalna łączność 4G LTE
 • Dwupasmowa sieć WLAN 2×2 MU-MIMO 802.11ax (certyfikat Wi-Fi 6)
 • Rozszerzony zakres temperatur od -20° C do +60° C
 • Emisja CO2 z produkcji i logistyki w pełni skompensowana

Notebooki Rockbook X540 i X550 G2 bardzo dobrze nadają się do wdrożeń w terenie, w przemyśle lub na budowie, które wymagają wytrzymałego, a jednocześnie wydajnego i rozszerzalnego rozwiązania” – powiedział Markus Nicoleit, dyrektor zarządzający firmy WEROCK. „Wraz z wprowadzeniem na rynek w pełni wytrzymałych notebooków mobilnych Rockbook X540 i Rockbook X550 G2, WEROCK rozszerza swój segment wytrzymałych komputerów mobilnych o najnowszy pakiet całkowity z dużą mocą plus doskonałą niezawodnością „, kontynuuje Nicoleit.

Ochrona klimatu, redukcja emisji CO2 i zrównoważona orientacja łańcucha dostaw stają się coraz ważniejsze także w branży IT. Chociaż neutralna dla klimatu produkcja komputerów nie jest możliwa, producent obiecuje jednak neutralność klimatyczną swoich produktów. Komponenty i dostawcy są regularnie sprawdzani pod kątem zgodności z celami klimatycznymi przedsiębiorstwa. Ponadto regularnie publicznie informuje się o postępach i niepowodzeniach. Nieuniknione emisje związane z produkcją i logistyką laptopów są kompensowane poprzez projekty Gold Standard.

Test Maimo Watch R – elegancki zegarek dla miłośników sportowego życia

Rockbook X540 i Rockbook X550 G2 będą dostępne od września 2022 roku i będzie można je nabyć za pośrednictwem sprzedaży bezpośredniej lub partnerów kanałowych.

Więcej informacji na stronie https://www.werocktools.com/rugged-notebooks/.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: