Garmin Enduro 2 – multisportowy zegarek

Garmin Enduro 2 – multisportowy zegarek

Multisportowy zegarek zaprojektowany dla sportowców wytrzymałościowych jest teraz wyposażony w latarkę LED i aplikacje muzyczne, oferuje większą precyzję określania lokalizacji, a do tego może działać bez ładowania nawet przez 150 godzin w trybie GPS

Garmin Enduro 2
Garmin Enduro 2

 

Marka Garmin zaprezentowała dziś ultrawydajny, multisportowy smartwatch Enduro 2. Solidna, ale lekka konstrukcja zegarka, czyni go doskonałym urządzeniem dla zawodników sportów wytrzymałościowych. Urządzenie oferuje wbudowane mapy TopoActive, superjasną latarkę LED i specjalną technologię SatIQ™ marki Garmin, która pomaga zoptymalizować wydajność baterii. Co więcej, zaktualizowana funkcja ładowania solarnego zapewnia do 46 dni pracy baterii w trybie smartwatcha i do 150 godzin w trybie GPS1, aby przetrwać nawet najdłuższy bieg ultra i inne wyzwania.

Wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zapewnieniają imponującą trwałość i komfort, Enduro 2 wyposażony jest w lekki, tytanowy bezel oraz tylną obudowę, 1,4-calową soczewkę Power Sapphire, nylonowy pasek Ultrafit, zapewniający solidne i wygodne dopasowanie oraz nowy interfejs dotykowy, który uzupełnia tradycyjne przyciski.

W ciągu dnia Enduro 2 wykorzystuje energię solarną do ładowania akumulatora, oferując czas pracy baterii do 150 godzin w trybie GPS i do 46 dni w trybie smartwatcha. Natomiast po zmroku, przecieranie szlaków ułatwo nowa latarka LED z możliwością regulacji natężenia światła. Jest to najjaśniejsza jak dotąd latarka marki Garmin, dwukrotnie jaśniejsza od tej w modelu fēnix 7X. Oferuje ona opcjonalny tryb stroboskopowy dopasowany do kadencji biegacza oraz tryb czerwonego światła bezpieczeństwa, który pozwala użytkownikom lepiej widzieć i być widocznymi.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Dzięki udoskonalonej funkcji ładowania solarnego, czas pracy baterii Enduro 2 jest nawet o 40% dłuższy niż w przypadku jego poprzednika. Zegarek został stworzony z myślą o najdłuższych biegach ultra, dlatego wyposażono go w zaawansowane funkcje nawigacyjne marki Garmin, wgrane mapy TopoActive i mapy narciarskie, a także wielopasmową obsługę systemów GNSS z technologią SatIQ. Zapewnia to doskonałą precyzję wyznaczania lokalizacji w każdych warunkach, z jednoczesnym zoptymalizowaniem czasu pracy baterii. Enduro 2 można połączyć z Wi-Fi, co ułatwi użytkownikom instalowanie oprogramowania i aktualizację map bez użycia komputera.

  • Mapy NextFork pokazują dystans pozostały do najbliższego skrzyżowania szlaków oraz nazwy pobliskich szlaków, co pozwala użytkownikom lepiej zorientować się w terenie.

Poznaj swoje ciało

Funkcja Health Snapshot rejestruje i generuje raport na podstawie kluczowych parametrów, takich jak tętno, zmienność rytmu serca, saturacja krwi, oddech i poziom stresu2. Wśród zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia znajdziemy również Body Battery™, wiek sprawnościowy oraz monitorowanie snu z oceną jakości snu, a także szeroką gamę aplikacji sportowych do aktywności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz (z GPS), takich jak kolarstwo górskie, pływanie, wędrówki, bieganie, golf, joga czy surfing. Enduro 2 wykorzystuje dane aktywności w funkcjach takich jak asystent regeneracji i codzienne wskazówki treningowe, aby zapewnić użytkownikom narzędzia, które pomogą im osiągnąć jak najlepsze wyniki.

 

W przerwach między aktywnościami użytkownicy mogą korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay3 oraz otrzymywać inteligentne powiadomienia o połączeniach, SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, aktualnościach w mediach społecznościowych czy wydarzeniach ze świata (po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem marki Apple lub z systemem AndroidTM). Po połączeniu ze smartfonem   zegarka Enduro 2 można także ręcznie wysłać wiadomość ze swoją aktualną lokalizacją do wybranych kontaktów lub skorzystać z opcji jej automatycznego wysyłania podczas niektórych aktywności na świeżym powietrzu dzięki funkcji wykrywania zdarzeń4.

Enduro 2 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej €1099.99. Więcej informacji na stronie garmin.com.

***

1 Ładowanie słoneczne, przy założeniu całodziennego noszenia przez 3 godziny dziennie na zewnątrz w warunkach 50 000 luksów

2 Nie jest to urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnostyce lub monitorowaniu jakichkolwiek stanów chorobowych; sprawdź Garmin.com/ataccuracy. Pulsoksymetr nie jest dostępny we wszystkich krajach.

3 Sprawdź informacje o aktualnie obsługiwanych krajach, sieci płatniczej i współpracujących bankach.

4 Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach oraz ograniczeniach funkcji śledzenia i bezpieczeństwa, sprawdź  Garmin.com/safety

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: