NVIDIA na targach SIGGRAPH – aktualizacja aplikacji Omniverse, sierpniowy sterownik Studio

NVIDIA na targach SIGGRAPH – aktualizacja aplikacji Omniverse, sierpniowy sterownik Studio

W związku z trwającymi w Vancouver targami SIGGRAPH, będącymi największym na świecie spotkaniem ekspertów w dziedzinie grafiki komputerowej,  NVIDIA przedstawiła kilka informacji związanych z platformą NVIDIA Studio:

  • Zapowiedziano dużą aktualizację oprogramowania NVIDIA Omniverse.
  • Opublikowano sierpniowy sterownik NVIDIA Studio z optymalizacją dla najnowszych aktualizacji aplikacji kreatywnych, w tym Omniverse.
  • Ogłoszono zwycięzcę konkursu #MadeInMachinima.
  • NVIDIA zdobyła na SIGGRAPH nagrodę Best Paper za narzędzie NVIDIA Instant NeRF.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania NVIDIA Omniverse oferuje ulepszenia, które pomagają artystom 3D w tworzeniu wirtualnych światów, cyfrowych odpowiedników fizycznych obiektów lub procesów oraz awatarów dla metawersum. Użytkownicy będą mogli zapewnić większy realizm dzięki aktualizacji silnika PhysX w Omniverse Apps, w tym Create 2022.2. Dostępne w wersji beta aplikacji Audio2Face 2022.1 aktualizacje wykorzystują sztuczną inteligencję, umożliwiając bezpośrednią kontrolę nad emocjami i ruchami twarzy.

In the NVIDIA Studio – Omniverse Audio2Face App face emotions

Pierwsze miejsce w konkursie #MadeInMachinima zajął Simon Lavit, który wykorzystał aplikację Omniverse Machinima oraz kartę graficzną GeForce RTX 3090 do stworzenia animacji Painting the Astronaut. Zwycięską pracę można obejrzeć tutaj:

Test Amazfit T-Rex 2 – smartwatch dla poszukiwaczy przygód

Więcej informacji o aktualizacjach Omniverse, sierpniowym sterowniku Studio i innych zapowiedziach firmy NVIDIA z targów SIGGRAPH można znaleźć w artykule na stronie https://blogs.nvidia.com/blog/2022/08/09/in-the-nvidia-studio-august-9/.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: