Dzień Relaksu… relaks przed telewizorem

Dzień Relaksu… relaks przed telewizorem

15 sierpnia obchodzony jest Dzień Relaksu – nietypowe i nieformalne święto zapoczątkowane niemal 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych przez 9-letnią wówczas Seam Moeller, której dziadek – William D. Chase był założycielem Kalendarza Rocznych Wydarzeń Chase’a – najbardziej wszechstronnego zbioru specjalnych wydarzeń, świąt i festiwali.

Dzień Relaksu

Jak pokazują badania zlecone przez TP Vision, właściciela marki Philips TV & Sound, znaczna część Polaków lubi relaksować się przed telewizorem.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Jak działa Philips Hue + Spotify

Okazuje się, że w Polsce chętnie relaksujemy się przed telewizorem. Z badania przeprowadzonego na zlecenie TP Vision – właściciela marki Philips TV & Sound wynika, że 97% polskich gospodarstw domowych ma telewizor, a ponad połowa z nich – dwa lub więcej. Telewizor służy przede wszystkim do rozrywki – tak twierdzi ponad 78% respondentów badania.

Dzisiejsze smart TV, czyli telewizory dające możliwość połączenia z internetem, to dziś znacznie więcej niż odbiorniki telewizji. Są to domowe, multimedialne centra rozrywki, pozwalające cieszyć się z różnego rodzaju usług – od tradycyjnej telewizji linearnej i platform streamingowych i VoD, poprzez serwisy oferujące muzykę, aż po gaming. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób lubi relaksować się, korzystając z telewizora – mówi Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.

Recenzja Televio – telewizja jaką chcesz i gdzie chcesz

Dla ponad 52% respondentów badania telewizor jest ważną częścią życia, a 60% badanych uważa go za istotną część wystroju salonu. To dlatego coraz większą wagę przykładamy do designu urządzenia – jest on istotny dla ponad 68% respondentów i wymieniany jako jeden z najważniejszych, po cenie i przekątnej ekranu, czynników decydujących o wyborze telewizora.

Zdajemy sobie sprawę, że telewizor to nie tylko urządzenie, które dostarcza rozrywki, ale również istotny element wystroju wnętrza. W TP Vision stwiamy więc na wysoką jakość obrazu i dźwięku, ale również wygląd samego telewizora. Dlatego szczególnym powodem do dumy są dla nas wyróżnienia Red Dot Award, prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa, zwane często „Oskarami designu”, przyznane naszym telewizorom OLED+ 970 i OLED+ 937 wiosną tego roku  – komentuje Marcin Habzda, dyrektor generalny TP Vision w Polsce.

 O badaniu

Badanie zostało przeprowadzone przez PanelWizard Direct, na reprezentatywnej grupie 1027 osób w wieku od 18 do 75 roku życia, w dniach 1-15 marca 2022 roku.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl