Interkosmos 2000 – wirtualny lot w kosmos we wrześniu

Interkosmos 2000 – wirtualny lot w kosmos we wrześniu

Ovid Works, polskie studio tworzące gry wideo, już we wrześniu odda w ręce graczy swoją nową produkcję – Interkosmos 2000. Pierwszy, wydany w 2017 roku Interkosmos cieszył się wśród graczy na całym świecie bardzo pozytywnymi opiniami, a jego następca ma zapewnić jeszcze więcej niezapomnianych przygód. W Interkosmos 2000 będzie można grać na goglach VR Quest 2 od 1 września 2022 roku.

Interkosmos 2000

Interkosmos 2000 zadebiutuje we wrześniu
Interkosmos 2000 zadebiutuje 1 września 2022 roku i będzie go można kupić w oficjalnym sklepie Meta Quest, co zapewni tytułowi znakomitą promocję wśród zainteresowanych. Amerykański gigant technologiczny, firma Meta, wspiera polskie studio już na etapie produkcji gry, pomagając w prowadzeniu wymagających testów QA. Gra VR autorstwa Ovid Works dostępna będzie na goglach Quest 2, jednak producenci nie wykluczają, że w przyszłości dojdzie do portów na inne zestawy VR.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test POCO F4 GT – jak chcesz pograć na smartfonie

Ogromne zainteresowanie Interkosmosem
Ovid Works w 2017 roku wypuściło pierwszy Interkosmos. Gra cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem wśród graczy. Dotychczas została ona pobrana w sumie około milion razy. Interkosmos 2000 początkowo będzie dostępny wyłącznie na Quest 2. Z estymacji International Data Corporation wynika, że dotychczas sprzedano około 15 milionów sztuk wspomnianego modelu gogli VR od firmy Meta, co czyni je najchętniej wybieranymi goglami VR na świecie.

Niezapomniana kosmiczna przygoda
O locie w kosmos marzy naprawdę sporo osób, ale tylko nieliczni mogą dostąpić takiej możliwości. Interkosmos 2000 sprawi, że gracz, zakładając gogle VR, znajdzie się w przestworzach, ale nie będzie to wyprawa o charakterze turystycznym.

Zasiadając w realistycznej kapsule kosmicznej, gracz godzi się na podjęcie szeregu niełatwych wyzwań. Istotne będzie opanowanie systemów utrzymujących kapsułę na orbicie, właściwe zarządzanie silnikami, kontrola systemów nawigacji i naprowadzania, dzięki którym można dokować do stacji kosmicznych, a także unikanie zderzenia z asteroidami. Nadrzędnym celem będzie przeżycie i ocalenie przyszłości.

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

Najważniejsze cechy Interkosmos 2000:

  • Poczuj się jak astronauta: zarządzaj silnikami, kontroluj systemy nawigacji i naprowadzania, utrzymuj systemy środowiskowe, rozwiązuj pojawiające się problemy, dokuj do stacji kosmicznych, omijaj asteroidy i inne przeszkody, przeżyj wirtualny lot nad Ziemią i ponownie wejdź w ziemską atmosferę.
  • Wypróbuj fascynujący tryb fabularny, który poprowadzi cię od startu aż do lądowania.
  • Zanurz się w świecie o niezwykłej grafice, podróżując ręcznie malowaną kapsułą. Przeżycia będą jeszcze bardziej realistycznie dzięki zastosowaniu efektów dźwięku przestrzennego.
  • Ciesz się grą przez wiele godzin dzięki rozmaitym trybom.

Pierwszy Interkosmos był świetnym weryfikatorem koncepcji jeszcze w początkach VR-u. Od tamtej pory minęło jednak sporo czasu, więc w Interkosmosie 2000 chcemy wyjść poza odtworzenie uczucia bycia wewnątrz kapsuły kosmicznej i zamiast tego chcemy jak najwierniej odtworzyć samodzielne poruszanie się w przestrzeni kosmicznej jako astronauta. Dajemy graczom swobodę poruszania się po orbicie, a wraz z nią przychodzą dodatkowe wyzwania” – powiedział Zaq Chojecki, Game Director w Ovid Works.

Interkosmos 2000 naprawdę idzie o krok dalej z różnymi trybami trudności, dzięki którym wszyscy gracze, niezależnie od stopnia zaawansowania, zyskają dodatkowe wyzwania. Każdy, kto kiedykolwiek marzył o lataniu wśród gwiazd, pokocha tę grę„.

Plany Ovid Works
Najbliższe plany Ovid Works zakładają dalszy rozwój Interkosmosu 2000. Po premierze studio będzie pracowało nad kolejnymi elementami gry, które dadzą graczom dodatkowe opcje rozgrywki i zabawy. Trafią one do gry w niedługim czasie od debiutu. Rozpoczęły się także przygotowania do prac nad portem Interkosmosu 2000 na gogle VR innych firm. W planach jest również wprowadzenie nowych misji, ustawień i wyzwań w DLC. Zespół sporo uwagi poświęca także grze Nemesis: Distress, która aktualnie dostępna jest we Wczesnym Dostępie. Ponadto Ovid Works zaczęło już wstępne prace nad prototypowaniem nowego projektu AA.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl