Wirtualny Asystent Rekrutacyjny – pomaga w znalezieniu pracy

Chatbot od KODA – Wirtualny Asystent Rekrutacyjny – pomaga obywatelom Ukrainy, Gruzji oraz innych krajów dawnego bloku wschodniego w znalezieniu pracy w Polsce

KODAusekoda.com, twórca i dostawca systemu operacyjnego do automatyzacji komunikacji stworzyła dwujęzycznego chatbota dla szczecińskiej agencji pracy tymczasowej LSJ HR Group. Chatbot jest pierwszym kanałem kontaktu dla szukających pracy w Polsce obywateli Ukrainy, Gruzji oraz innych krajów dawnego bloku wschodniego.

Kandydaci mogą wyszukiwać w nim oferty z podziałem na branże, umawiać się na rozmowy rekrutacyjne i zadawać pytania na tematy związane z kartą pobytu czy warunkami zatrudnienia. Osoby już pracujące w Polsce, mogą za to w wygodny i szybki sposób pobrać m.in. dokumenty związane z zatrudnieniem. Narzędzie obsługuje rozmowy w języku ukraińskim oraz rosyjskim.

Wirtualny Asystent Rekrutacyjny

Za pośrednictwem Wirtualnego Asystenta Rekrutacyjnego kandydaci mogą skontaktować się z LSJ HR Group przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Chatbot jest zintegrowany z komunikatorami najczęściej używanymi przez kandydatów: Viberem, Telegramem oraz Messengerem, został także wdrożony na stronie www agencji.

Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

Wirtualny Asystent Rekrutacyjny przeprowadza kandydatów przez podstawową ścieżkę – odpowiada na pytania dotyczące rekrutacji i przedstawia im oferty pracy. Ponadto, kandydat może wybrać jeden z dostępnych w chatbocie terminów i w ten sposób od razu umawiać się na spotkanie z przedstawicielem LSJ HR Group. Data i godzina, którą wybiera z puli dostępnych (są one na bieżąco aktualizowane w chatbocie dzięki integracji z narzędziem Outlook), jest automatycznie zapisywana w kalendarzu rekrutera.

Kandydat może od razu zdecydować, czy rozmowa odbędzie się telefonicznie czy w siedzibie LSJ HR Group. Za pomocą Wirtualnego Asystenta Rekrutacyjnego można złożyć również aplikację na konkretne stanowisko. W chatbocie umieszczono także urzędowe wnioski do pobrania, związane z procedurami wyrobienia karty pobytu i pozwolenia na pracę, dzięki czemu kandydaci nie muszą szukać ich na stronach rządowych.

 Test realme C30 – smartfon entry-level na przyzwoitym poziome

Chatbot, zadając kandydatom kolejne pytania, zbiera też najważniejsze, potrzebne w procesie rekrutacji informacje: pyta, na podstawie jakich dokumentów przebywają w Polsce, czy są już gdzieś zatrudnieni (a jeśli tak, jak długi obowiązuje ich okres wypowiedzenia), jaki jest ich poziom znajomość języka polskiego.

  • W LSJ wierzymy w nowoczesne rozwiązania rekrutacyjne, stąd pomysł wprowadzenia kolejnego innowacyjnego narzędzia jakim jest nasz Wirtualny Asystent Rekrutacyjny. Jest to narzędzie dedykowane kandydatom spoza granic Polski, poszukującym tu, ze wsparciem naszej Agencji Pracy Tymczasowej, zatrudnienia. To ogromny krok w stronę zarówno automatyzacji działań, jak również – ułatwienia i przyspieszenia obcokrajowcom możliwości kontaktu z nami – komentuje Mercedes Gorajska, manager działu rekrutacji cudzoziemców w LSJ Human Resources Group.

LSJ HR Group to już kolejna firma w portfolio KODA dla której spółka stworzyła chatbota automatyzującego  procesy HR-owe. Na takie wdrożenia od KODA zdecydowały się wcześniej m.in. firmy Adamed i Jeronimo Martins, gdzie od ponad dwóch lat wirtualny asystent od KODA obsługuje niemal 60 000 tysięcy pracowników Biedronki na wewnętrznym portalu pracowniczym sieci, pomagając im w załatwianiu codziennych, związanych z zatrudnieniem i benefitami pracowniczymi spraw.

  • HR to obszar, który w ostatnich latach coraz częściej decyduje się na wykorzystanie możliwości, jakie dają narzędzia do automatyzacji komunikacji. W procesie rekrutacji wiele etapów jest powtarzalnych dla wszystkich kandydatów i z powodzeniem może przeprowadzić przez nie chatbot czy voicebot. Nie inaczej jest w procesach komunikacji wewnętrznej – pytania zadawane przez pracowników (związane z zaświadczeniami, urlopami czy benefitami), można w łatwy sposób przewidzieć i odpowiednio się na nie przygotować, odciążając tym samym pracowników działu HR. Dzięki dodatkowym integracjom z systemami klientów, znacząco skracamy czas załatwienia poszczególnych spraw – komentuje Ola Bilińska, Head of Customer Success w KODA.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: