40-lecie EISA – Philips TV & Sound z czterema nagrodami

40-lecie EISA – Philips TV & Sound z czterema nagrodami

Kolejne cztery prestiżowe nagrody EISA zostały przyznane produktom Philips TV & Sound. W tym roku marka otrzymała trzy wyróżnienia w kategoriach TV oraz jedno wyróżnienie w kategorii audio.

Nagrody EISA (Expert Imaging and Sound Association) to wyraz najwyższego uznania ekspertów z branży AV i swoista rekomendacja dla osób zainteresowanych zakupem nowego sprzętu. Właśnie dlatego co roku użytkownicy i fani elektroniki z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników. Już od 40 lat organizacja nagradza najlepsze produkty audio i wideo, a w jury konkursowym niezmiennie zasiadają specjaliści z najbardziej renomowanych mediów branżowych i guru technologii. W tym roku nagrody przyznawali eksperci z 30 krajów.

Test Philips 346B1C – 34-calowy, zakrzywiony monitor 21:9

Wśród urządzeń wyróżnionych w tym roku znalazły się cztery produkty z oferty Philips TV & Sound: 

  • 55-calowy telewizor Philips 8807 zwyciężył w kategorii EISA Family TV 2022-2023
  • 65-calowy telewizor Philips OLED+937 zwyciężył w kategorii EISA Home Theatre TV of the Year 2022-2023
  • 55-calowy telewizor Philips OLED807 zwyciężył w kategorii EISA Best Buy OLED TV 2022-2023
  • Philips Fidelio FB1 zwyciężył w kategorii EISA Integrated Soundbar 2022-2023

 Telewizory Philips w technologii OLED były wielokrotnie nagradzane w konkursie EISA w latach ubiegłych ze względu na oferowane połączenie wysokiej jakości obrazu i dźwięku, unikatowych  technologii z systemem Ambilight na czele oraz wyjątkowego europejskiego designu. W tym roku obok tych modeli na najwyższym podium stanął również telewizor Philips 8807 z serii The One, który jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów szukających w atrakcyjnej cenie wszystkich najważniejszych funkcji oferowanych przez wysokopółkowe modele. Doceniona została również gama Philips Fidelio, a druga z rzędu nagroda w kategorii soundbarów dla urządzeń Philips TV & Sound przypadła w tym roku modelowi Philips Fidelio FB1.

Zespół TP Vision zainwestował mnóstwo czasu i zasobów, aby modele Ambilight TV i produkty audio z naszej oferty mogły nadal wyznaczać kierunek i tempo rozwoju segmentu rynku AV. Cieszymy się niezmiernie, że nasze wysiłki zostały oficjalnie docenione przez ekspertów i autorytety w tym obszarze. Jako marka Philips TV & Sound darzymy dużym szacunkiem panel jurorów EISA i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że ich uznanie dla naszych produktów znalazło odzwierciedlenie w przyznanych im nagrodach – powiedział Martijn Smelt, dyrektor ds. marketingu TP Vision.

Przyznając nagrodę EISA Home Theatre TV of the Year 2022-2023 65-calowemu telewizorowi Philips OLED+937, jurorzy EISA uzasadnili swój wybór w następujący sposób:

Jakość dźwięku to jedno z najważniejszych oczekiwań nabywców telewizorów i to właśnie dźwięk jest tym, co wyróżnia model Philips 65OLED+937 wśród innych propozycji. Zintegrowany, zaprojektowany przez Bowers & Wilkins system nagłaśniający stanowi idealne dopełnienie wyjątkowej jakości wyświetlanych treści, jaką oferuje panel OLED EX Royal o wysokiej jasności oraz procesor obrazu P5 AI Dual Picture z zaawansowanym mapowaniem tonów HDR.

Test Creative Stage Air V2 – popraw swój system audio

Dźwięk wydobywający się z głośników 5.1.2 jest donośny i niezwykle przestrzenny, a nowe głośniki boczne i przeprojektowane jednostki Dolby Atmos dodatkowo rozszerzają scenę dźwiękową. Centralny głośnik wysokotonowy z tytanową kopułką dba o szczegółowość brzmienia i dialogów, natomiast przetwornik basowy 100 x 65 mm zapewnia głębokie i szybkie uderzenie niskich tonów. Sama konstrukcja i design są również w pełni przemyślane, ponieważ elegancka i ustawiona pod kątem obudowa systemu audio współgra z podstawą telewizora, dzięki czemu Philips 65OLED+937 jest prawdziwą ucztą dla oczu i uszu.

 W uzasadnieniu nagrody EISA Best Buy OLED 2022-2023 dla modelu Philips 55OLED807 czytamy:

Propozycja Philips w kategorii telewizorów OLED ze średniej półki to model o znakomitych parametrach i specyfikacji technicznej w niezwykle przystępnej cenie. Łączy w sobie najnowszy panel OLED EX o dużej jasności, nową generację uznanego i zaawansowanego technologicznie procesora obrazu Philips P5 oraz elegancki ekran wzbogacony systemem Ambilight i obrotową podstawą, który wyświetla obraz o głębokiej czerni, oszałamiającej jakości HDR, ostrości 4K i realistycznie oddanych żywych barwach. prócz licznych fabrycznych ustawień obrazu użytkownik może sam wprowadzać własne modyfikacje, dzięki czemu Philips 55OLED807 jest świetnym wyborem zarówno dla osób spędzających długie godziny przed telewizorem, jak i dla bardziej wybrednych kinomanów. Z kolei gracze docenią dwa wejścia HDMI pozwalające na wyświetlanie obrazu z częstotliwością 120Hz.

Philips OLED+937
Philips OLED+937

Jurorzy, którzy byli pod największym wrażeniem modelu Philips 8807 i przyznali mu nagrodę EISA Family TV 2022-2023, powiedzieli:

Ten 55-calowy telewizor LCD z podświetleniem LED i panelem 120Hz, znany również pod nazwą The One, sprosta wszystkim wyzwaniom: oglądaniu filmów, telewizji i graniu w gry bez konieczności napadania na bank. Philips 55PUS8807, udoskonalony następca zeszłorocznego modelu, to telewizor adresowany do graczy, którzy z pewnością docenią nową funkcję Game Bar, złącze HDMI 2.1 i niezwykle wszechstronny system Android TV 11, który pozwala w pełni korzystać z platform streamingowych i treści na żądanie.

Obraz 4K HDR (w tym HDR10+ i Dolby Vision) zachwyci żywymi kolorami i dużą jasnością, która robi wrażenie nawet w dobrze oświetlonych wnętrzach. Ponadto panel S-IPS z szerokim kątem widzenia pozwoli cieszyć się wyraźnym obrazem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

EISA Integrated Soundbar 2022-2023
EISA Integrated Soundbar 2022-2023

Przyznając nagrodę EISA Integrated Soundbar 2022-2023 modelowi Philips Fidelio FB1, jurorzy tak skomentowali swój wybór:

FB1 to prawdziwa perełka w gamie Philips Fidelio. Ten oferujący różnorodne funkcje soundbar zapewnia fantastyczny dźwięk. Dwa wbudowane subwoofery dają mocny, a zarazem zrównoważony i głęboki bas, jakiego zazwyczaj oczekiwalibyśmy od zewnętrznego subwoofera, natomiast oddzielne układy przetworników dla kanałów LCR zapewniają doskonałe dialogi i efekty dźwiękowe. Z podświetlonych w przemyślany sposób głośników skierowanych ku górze wydobywa się znakomity dźwięk 3D, czy to w formacie Dolby Atmos, DTS:X czy virtual surround. Podsumowując, płynność i czystość brzmienia Philips Fidelio FB1 robi wielkie wrażenie i sprawdzi się także podczas słuchania muzyki, czyniąc z tego soundbaru niezwykle wszechstronne urządzenie.

55-calowe modele Philips OLED807 i Philips 8807 wchodzą właśnie do sprzedaży w całej Europie, zaś polską premierę 65-calowego Philips OLED+937 zaplanowano na październik. Soundbar Philips Fidelio FB1 trafi do sprzedaży na koniec 2022 roku.

Więcej informacji o EISA na stronie www.eisa.eu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl