Lemon.io – gdy masz dość rozmów o pracę

Lemon.io – gdy masz dość rozmów o pracę

Zapotrzebowanie na specjalistów IT w Polsce od lat jest ogromne. Jednak wbrew pozorom znalezienie satysfakcjonującej pracy w tej branży nie zawsze należy do najłatwiejszych. Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom specjalistów wychodzi ukraińska platforma Lemon.io. Firma proponuje dołączenie do społeczności programistów, których łączy z ciekawymi projektami.

Lemon

Programiści na wagę złota

Eurostat podał, że na koniec 2021 r. liczba osób zatrudnionych w IT w Polsce wyniosła prawie 586 tysięcy. Jednak nadal brakuje specjalistów – według danych GUS z kwietnia 2022 r. aż 50% pracodawców z tej branży jako przeszkodę w działalności uznało niedobór wykwalifikowanych pracowników. Zgodnie z wyliczeniami portalu No Fluff Jobs zapotrzebowanie na programistów w naszym kraju w 2021 r. wzrosło aż o 236% w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

Czy zatem programiści mogą dowolnie przebierać w ofertach pracy? Teoretycznie tak. W praktyce jednak znalezienie satysfakcjonującej pracy jest niełatwym zadaniem. Wadliwe procedury i problemy z komunikacją w firmie to według najnowszego badania Bulldogjob dwie największe przeszkody w efektywnej pracy w IT. Ponadto więcej niż co piąty programista skarży się na presję czasu i niedostatki technologiczne w firmie.

Uber dla branży IT? Tak działa Lemon.io

Naprzeciw wspomnianym wyżej wyzwaniom na rynku pracy w sektorze IT wychodzi platforma z Ukrainy Lemon.io, która łączy freelancerów z klientami. Firma stanowi pomost między szybko rozwijającymi się startupami z Doliny Krzemowej a profesjonalnymi programistami. To rozwiązanie idealne dla osób zmęczonych pracą w korporacjach, ale też odczuwających niedogodności związane z niezależną pracą na zlecenie.

 

Programistom, którzy trafią do naszej bazy oferujemy wyłącznie takie projekty, które pasują do ich kompetencji, doświadczenia, dostępności i stawek. Jednak decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zlecenia zależy tylko od nich – to dokładnie tak samo, jak w popularnych aplikacjach z ofertami transportu – mówi Aleksandr Volodarsky, CEO Lemon.io.

Zarejestruj się w każdej chwili

Jedyne oczekiwania Lemon.io względem kandydatów to: min. 3 lata doświadczenia, bardzo dobry angielski i komunikatywność. Nie doświadczymy tu żmudnego procesu rekrutacyjnego. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i czekać na odpowiedź. Po analizie zgłoszenia Lemon.io kontaktuje się z kandydatem, by zweryfikować trzy poszukiwane przez nich kompetencje: język angielski, komunikatywność i doświadczenie.

Po krótkim teście z języka angielskiego dochodzi do rozmowy na żywo w celu lepszego poznania, a następnie rozmowy z jednym z deweloperów Lemon.io. I to wszystko – po pozytywnej weryfikacji programista trafia do bazy, dzięki czemu ma szansę na różnorodne i ciekawe projekty dostosowane do swoich zainteresowań, kompetencji, oczekiwań finansowych i dostępności czasowej. Formularz znajduje się na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: