Ecovacs Deebot T10 i T10 Turbo – roboty sprzątająco-mopujące

Ecovacs Deebot T10 i T10 Turbo – roboty sprzątająco-mopujące

Rodzina robotów odkurzających i mopujących powiększyła się o modele Deebot T10  i T10 Turbo. Wyróżniają się rozwiniętą technologią sztucznej inteligencji AIVI 3.0 z szybszym procesorem, wbudowaną kamerą, obsługą autorskiego asystenta głosowego YIKO oraz czterostopniowym systemem czyszczenia. Przekłada się to na szybsze wykrywanie przeszkód i jeszcze skuteczniejsze czyszczenie podłóg. Model T10 Turbo zwraca na siebie uwagę również systemem mopowania OZMO™ Turbo za pomocą dwóch obrotowych mopów.

Deebot T10 i T10 Turbo

Wraz z rodziną Deebot T10, producent Ecovacs po raz pierwszy wprowadza swoją autorską technologię AIVI™ 3.0 AI jako standard inteligentnego czyszczenia podłóg we wszystkich swoich obecnych na rynku modelach. Dzięki bardziej wydajnemu procesorowi Horizon Sunrise® 3, zintegrowana AI jest 16 razy (!) bardziej wydajna niż jej poprzedniczka. Co więcej, szybkość rozpoznawania pojedynczych obrazów jest nawet 20-krotnie większa! Dzięki tym udoskonaleniom rodzina Deebot T10 może jeszcze łatwiej wykrywać i unikać przeszkód, zwierząt i domowników. Sprawdźmy szczegółowo, co ma do zaoferowania.

Test Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – robot z laserem

Mocno podrasowane możliwości

Ulepszona sztuczna inteligencja jest teraz w stanie określić do 18 rodzajów przeszkód, mebli i materiałów podłogowych. Opisywane modele robotów mogą się też pochwalić certyfikatami TÜV Rheinland (cenionej na rynku międzynarodowym firmy, zajmującej się usługami technicznymi) w zakresie ochrony danych i bezpieczeństwa oprogramowania oraz sprzętu. Wbudowana kamera Starlight HD zapewnia optymalną nawigację nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Poprzez kamerę Deebot T10 ma możliwość komunikacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu każda część domu może być na bieżąco obserwowana za pośrednictwem połączenia wideo i czatu głosowego.

Deebot T10 i T10 Turbo

Z kolei rewolucyjny asystent głosowy YIKO to pierwszy w branży zintegrowany interaktywny asystent języka naturalnego dla robotów domowych (obsługuje wiele języków, a polski pojawi się w najbliższych aktualizacjach). Gwarantuje on porozumienie w języku naturalnym bez żadnych zakłóceń, wykorzystując różne technologie interakcji głosowej, oparte na sztucznej inteligencji (w tym Google’s Speech Semantics). Tak oto jest w stanie poprawić precyzję i czas reakcji oraz zapewnić użytkownikom bezprecedensowe interaktywne doświadczenie w języku naturalnym. Użytkownicy mogą włączać roboty z rodziny Deebot 10 i wydawać im dyspozycje za pomocą swojego głosu. Poprzez trzy dobrze rozmieszczone mikrofony, w zasięgu użytkownika leży aktywowanie urządzenia zwykłym zwrotem: „OK YIKO”.

Test Roborock H7 – bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Precyzja w każdym calu

Na tym jednak nie koniec, bo roboty Deebot T10  i T10 Turbo oferują czterostopniowy system czyszczenia. Na czym to polega w praktyce? Dwie boczne szczotki błyskawicznie zbierają kurz z podłogi i pokrywają każdy centymetr domu, podczas gdy elastyczna szczotka główna dostosowuje się do faktury podłogi, nie uszkadzając jej. Ogólna konstrukcja odkurzacza robota pozwala mu szybko i łatwo dostosować się do różnych rodzajów podłóg w celu głębokiego czyszczenia. Moc ssania 3000 paskali sprawia, że roboty są jeszcze skuteczniejsze, nawet na dywanach.

Deebot T10 i T10 Turbo

Deebot T10 za sprawą systemu OZMO Pro 3.0 optymalizuje czyszczenie na mokro dzięki wibrującej nakładce mopującej. Natomiast Deebot T10 Turbo wykorzystuje system mopów obrotowych OZMO™ Turbo z dwoma mopami obrotowymi. Wynik prędkości na poziomie 180 obrotów na minutę, nacisk w dół do 6 N i funkcja automatycznego czyszczenia mopa sprawiają, że ten model zapewnia nowy poziom higieny oraz łatwości obsługi.

Warto wspomnieć, że robota Deebot T10 Turbo wyposażono w kompaktową stację czyszczącą. Konstrukcja oddziela czystą i brudną wodę, aby uniknąć zanieczyszczenia. W stacji czyszczącej dwa mopy są czyszczone w miejscu, przypominającym deskę do mycia, a następnie suszone na gorąco i przygotowywane do ponownego użycia. W ten sposób robot zapobiega powstawaniu przykrego odoru i namnażaniu się bakterii.

W czterolitrowym zbiorniku mieści się wystarczająca ilość czystej wody, aby zmopować powierzchnię o powierzchni nawet do 400 mkw. Robot poradzi więc sobie ze sprzątaniem większości domów.

Oczywiście w każdym przypadku swoim planami sprzątania można zarządzać zgodnie z potrzebami na zmodernizowanej mapie 2D i 3D w aplikacji Ecovacs Home App.

Roboty Ecovacs są już dostępne na polskim rynku w promocyjnej cenie detalicznej 2999 zł (model Deebot T10) i 4499 zł (wersja Deebot T10 Turbo).

Więcej możemy o nich przeczytać na oficjalnej stronie producenta https://www.ecovacs.com/pl.

One thought on “Ecovacs Deebot T10 i T10 Turbo – roboty sprzątająco-mopujące

  • 27 sierpnia 2022 o 14:44
    Permalink

    Ja jestem zakochany w moim irobocie combo i za nic w świecie nie wymienię ale poczytac lubie o robotach haha

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: