Berlin 2022: Yale i Somfy tworzą bezpieczniejszy dom

Berlin 2022: Yale i Somfy tworzą bezpieczniejszy dom

 Yale, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie zabezpieczeń do inteligentnego domu, połączył siły z Somfy, specjalistą w dziedzinie automatyki domowej, aby zaoferować konsumentom nowe funkcje i bezpieczniejszy, bardziej zintegrowany dom dopasowany do intensywnego, codziennego życia.

Dzięki temu partnerstwu użytkownicy inteligentnych zamków Yale będą mieli możliwość ryglowania i odryglowywania swoich drzwi oraz sprawdzania statusu zamka za pomocą aplikacji Somfy TaHoma. Ponadto integracja pozwoli na tworzenie konkretnych scenariuszy dostosowanych do codziennych zwyczajów i potrzeb konsumentów.

Test Creative Stage Air V2 – popraw swój system audio

Yale to globalna marka z liniami produktów specyficznymi dla regionu, więc partnerstwo przełoży się na portfolio inteligentnych zamków pracujących z technologią Yale Access dostępnych w wielu regionach, m. in. w Europie, Skandynawii, Indiach i regionie Azji i Pacyfiku. W Europie integracja przyniesie korzyści użytkownikom Linus® Smart Lock.

Jako nowy dodatek do ekosystemu połączonych produktów Somfy, zamek Linus® Smart Lock można kontrolować razem z urządzeniami od Somfy, a także innych marek. Aby zapewnić pełną elastyczność, użytkownicy mogą sprawdzać i zmieniać status dowolnego sprzętu podłączonego do aplikacji TaHoma. Konkretne scenariusze, takie jak „Wyjście z domu” lub „Powrót do domu” można również aktywować na ekranie głównym aplikacji TaHoma lub za pomocą pilota Keygo io firmy Somfy.

W Somfy uczyniliśmy otwartość i interoperacyjność filarem naszej strategii połączonego rozwoju. Dzięki naszym partnerstwom, platforma Smart Home TaHoma jest kompatybilna z najważniejszymi światowymi ekosystemami i rozwiązaniami usługowymi, a my z dumą powiększamy nasz ekosystem dzięki Yale, światowemu liderowi w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa. To partnerstwo sprawi, że rozwiązania Smart Living będą znacznie prostsze i bardziej niezawodne dla konsumentów, co jest przedmiotem stałej troski firmy Somfy w jej rozwoju na przestrzeni lat” –  mówi Marc Westermann, dyrektor ds. produktów i usług w Somfy.

Dzięki bezkluczowej wygodzie jaką zapewnia Linus® Smart Lock, nie trzeba szukać kluczy gdy zbliżamy się do domu, ponieważ drzwi można odryglować za pomocą aplikacji TaHoma, a także aktywować scenariusz „Powrót do domu”, który zapewni nam ciepłe powitanie w domu.

Test Creative Stage Air V2 – popraw swój system audio

Kiedy opóźnia się Twój powrót z pracy, możesz zdalnie otworzyć drzwi dla swoich gości czekających pod domem, za jednym dotknięciem aplikacji TaHoma. A jeśli obawiasz się, że bateria Twojego inteligentnego zamka może się wyczerpać, nowa integracja umożliwia konsumentom sprawdzenie stanu baterii w dowolnym momencie, bez względu na to, gdzie się znajdują.

„Strategiczne partnerstwa są kluczem do celu, jaki chcemy osiągnąć w Yale – pełnej interoperacyjności produktów i pozytywnych doświadczeń użytkownika. Dzisiaj z radością witamy Somfy w naszej rodzinie zaufanych partnerów. 

 Starannie dobieramy marki, z którymi współpracujemy, upewniając się, że funkcjonalności stworzone dzięki takim integracjom odpowiadają potrzebom naszych klientów, upraszczając ich życie poprzez dodawanie elastyczności i wygody do codziennych zadań. Łącząc Yale Linus® Smart Lock z aplikacją TaHoma, podążamy za naszą ambicją stworzenia najbardziej zintegrowanego i intuicyjnego doświadczenia dla użytkownika” – mówi Thomas Moser, starszy wiceprezes i szef Yale i Smart Residential EMEIA.

bezpieczniejszy dom - Yale i Somfy

Tworzenie scenariuszy dostosowanych do własnych potrzeb

Współczesny konsument wymaga połączonych, niestandardowych rozwiązań, dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki Somfy konsumenci mogą w kilku prostych krokach stworzyć określone sceny w swojej aplikacji TaHoma. Wystarczy użyć programu Somfy Scenario Launcher dostępnego w aplikacji, aby aktywować, uzyskać dostęp lub edytować listę scenariuszy.

Dla przykładu, scenariusz „Wyjście z domu” wyłączy światła, zamknie żaluzje i zarygluje drzwi wejściowe za pomocą inteligentnego zamka Yale Linus®, eliminując zmartwienie, że zapomnieliśmy wyłączyć sprzęty i zamknąć drzwi po wyjściu z domu

Recenzja Tapo L920-5 – smart taśma i magiczny nastrój na działce

Wszyscy chcemy czuć się mile widziani, gdy po długim dniu w pracy wracamy do domu. Gdy zbliżasz się do domu, pilot samochodowy Keygo io firmy Somfy aktywuje Twój indywidualny scenariusz „Powrót do domu”, który otworzy bramę i drzwi garażu, do tego inteligentny zamek Linus® odrygluje frontowe drzwi, alarm domowy się zdezaktywuje, żaluzje otworzą, a światła włączą. Co więcej, w tle zacznie grać Twoja ulubiona muzyka!

Aby poprawić ogólne bezpieczeństwo każdego domu, konsumenci mogą podłączyć swój alarm, światła, kamery i Linus® Smart Lock do aplikacji TaHoma, tworząc prawdziwie połączony, inteligentny ekosystem domowy.

Aby zapewnić wygodną kontrolę, użytkownicy mogą również utworzyć sekcję ulubionych i uporządkować swoje urządzenia w kolejności ich ważności, umożliwiając szybki dostęp za pośrednictwem aplikacji.

Integracja będzie dostępna dla konsumentów 6 września, umożliwiając im stworzenie bardziej spersonalizowanego ekosystemu inteligentnego domu, dostosowanego do ich potrzeb.

Recenzja instax mini Link 2 – mini drukarka do smartfona

Rozwijanie możliwości dzięki partnerstwu ekosystemu łączności

Opierając się na misji firm polegającej na rozszerzaniu połączonych ekosystemów produktów, Somfy i Yale (ASSA ABLOY) stanowią część partnerstwa na rzecz ekosystemów łączności wraz z firmami Danfoss i Schneider Electric. Celem współpracy jest oferowanie przetestowanych, zweryfikowanych urządzeń i systemów, które z jednej strony współdziałają aby spełnić potrzeby ich użytkowników, a z drugiej są łatwe w instalacji i konserwacji dla instalatorów. Same rozwiązania są interoperacyjne i kompatybilne ze sobą, co ułatwia integrację.

Poprzez partnerstwo, firmy Yale (ASSA ABLOY), Danfoss, Schneider Electric i Somfy dostosowują swoje strategie łączności i technologii w celu opracowania otwartego ekosystemu, dzięki czemu ich produkty będą bezproblemowo współdziałać w wybranych przypadkach użycia, przynosząc konsumentom wymierne korzyści.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: