Bitpanda rozszerza ofertę o towary i surowce

Bitpanda rozszerza ofertę o towary i surowce

  • Austriacki jednorożec uzupełnia swoją ofertę o towary i surowce*, umożliwiając inwestowanie m.in. w ropę, gaz ziemny, aluminium czy pszenicę.
  • Tym samym Bitpanda daje dziś możliwość inwestowania w kryptowaluty, indeksy kryptowalutowe, akcje, ETF-y, metale szlachetne oraz towary i surowce.
  • Przy ponad 2000 dostępnych aktywów, inwestorzy mogą budować zdywersyfikowany portfel za pośrednictwem tej jednej, prostej i bezpiecznej platformy, działającej w zgodzie obowiązującymi na rynku regulacjami.

Bitpanda

 

Wiodąca europejska platforma inwestycji cyfrowych Bitpanda uzupełnia swoją ofertę o kolejną klasę aktywów. Od dziś umożliwia inwestowanie w towary i surowce, w tym m.in. w ropę, gaz ziemny, aluminium czy pszenicę.

 

Bitpanda posiada obecnie najszerszy w Europie zakres aktywów cyfrowych, począwszy od kryptowalut, indeksów kryptowalutowych, akcji*, ETF-ów* i metali szlachetnych do towarów i surowców*. Ofertę platformy wyróżnia możliwość inwestowania 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz minimalna wartość inwestycji w wysokości 1 zł.

vivo X Fold – miałam w ręce składany super smartfon

Bitpanda oferuje łatwy dostęp do tej tradycyjnie złożonej klasy aktywów, dzięki wprowadzeniu do obrotu kontraktów pochodnych, dających ekspozycję na papiery wartościowe, oparte na rynkach towarów i surowców (zwane Exchange Traded Commodity  – ETC). Platforma posiada 100 proc. bazowych ETC, a każdy kontrakt pochodny jest zawsze wart tyle, co odpowiedni ETC. Zatem w przeciwieństwie do metali szlachetnych, które Bitpanda przechowuje w bezpiecznym skarbcu, w przypadku towarów i surowców* inwestorzy nie będą kupować udziałów w fizycznych aktywach.

Historycznie wyceny towarów i surowców mają tendencję do poruszania się niezależnie od akcji i obligacji, co czyni je doskonałym narzędziem do dywersyfikacji i minimalizowania ryzyka inwestycyjnego portfela. Mogą również skutecznie chronić przed inflacją: kiedy ceny w sklepach i na stacjach benzynowych rosną, ceny instrumentów opartych na towarach i surowcach zazwyczaj podążają ich śladem.

Każda klasa aktywów inwestycyjnych rządzi się swoimi prawami, co w pewien sposób wymusza na nas indywidualne podejście przy każdym takim rozszerzeniu oferty naszej platformy. Ostatecznie jednak zależy nam na tym, by końcowy efekt był zawsze taki sam: bezpieczny i prosty dostęp dla inwestorów do każdego z oferowanych przez nas aktywów. Nie bez powodu umożliwiamy inwestowanie w towary i surowce w momencie, gdy inflacja uderza w oszczędności ludzi. Z dostępem do każdej głównej klasy aktywów nasi użytkownicy mogą teraz budować lepiej zdywersyfikowane i bardziej odporne na ryzyko i inflację portfele – wskazuje Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy

Użytkownicy Bitpandy mogą kupować, sprzedawać lub wymieniać towary i surowce* tak, jak każde inne aktywo cyfrowe na platformie, za pomocą jednego przycisku, w prosty i bezpieczny sposób.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl