RFBenchmark sierpień 2022 – spokojny koniec lata

RFBenchmark sierpień 2022 – spokojny koniec lata

Portal RFBenchmark.eu opublikował sierpniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Obiektem badań była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Pomiarów dostarczyli użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK. W rankingu nie doszło do znaczących zmian.

T-Mobile pozostaje na czele kategorii średniej szybkości pobierania danych, Play w kategorii średniej szybkości wysyłania danych, a Orange zajmuje pierwsze miejsce w kategorii najniższej średniej wartości ping.

RFBenchmark sierpień 2022

Aktualny ranking został przygotowany na podstawie 106 639 pomiarów. Użytkownicy naszej aplikacji najczęściej testowali zasięg sieci Play (31,3%) i Orange (34,3%). W dalszej kolejności społeczność RFBenchmark sięgała po usługi sieci Plus (19,1%) oraz T-Mobile (15,5%).

Średnia szybkość pobierania danych

Zacięta rywalizacja między T-Mobile, a Orange nadal trwa. W sierpniu wciąż najlepszy jest Magentowy operator (40,4 Mb/s), który o zaledwie 0,2 Mb/s wyprzedził Orange (40,2 Mb/s). Na najniższym stopniu podium pozostał Play (37,6 Mb/s), a daleko w tyle Plus (29,7 Mb/s).

Test Vasco Translator V4 – swobodnie rozmawiać i czuć się zagranicą jak u siebie

Średnia szybkość wysyłania danych

Wynik 20,9 Mb/s osiągnięty przez Play pozwolił umocnić pozycję lidera tej kategorii, a drugi w tabeli Orange na razie nie ma co liczyć na awans (19,5 Mb/s). Dalsze miejsca przypadły w udziale T-Mobile (18,3 Mb/s) i Plusowi (17,4 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Do pierwszej, aczkolwiek niewielkiej, zmiany doszło w kategorii najniższej średniej wartości ping. Pierwsze miejsce bez dwóch zdań należy do Orange (28,4 ms), ale na miejsce wicelidera wskoczył Play (30,9 ms), spychając T-Mobile na trzecie miejsce w klasyfikacji (31,2 ms). Najsłabszy wynik zanotował Plus (35,9 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też: RFBenchmark lipiec 2022 – Internet mobilny – zmiany na horyzoncie?

źródło:RFBenchmark

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: