Seagate Exos X – z myślą o hiper-wydajnej chmurze

Seagate Exos X – z myślą o hiper-wydajnej chmurze

Nowa generacja pamięci masowych Seagate została zaprojektowana z myślą o hiper-wydajnej chmurze. Exos® X spełnia te założenia dzięki dwukrotnie lepszym osiągom oraz technologii samo naprawiania.

Seagate Exos X

Światowy lider w zakresie rozwiązań dla infrastruktury przechowywania i odtwarzania danych, firma Seagate ogłosiła dziś nową generację systemów dysków Exos® X. Jest to rodzina zaawansowanych macierzy pamięci masowej opartych o architekturę szóstej, najnowszej generacji kontrolera Seagate. Nowe systemy Exos® X zapewniają dwukrotnie wyższą wydajność w stosunku do poprzedniej generacji oraz zwiększoną trwałość o klasie korporacyjnej. O ochronę przechowywanych danych zadba ADAPT – rozwiązanie zapewniające błyskawiczne, zautomatyzowane odtwarzanie danych po ich utraceniu, wraz z ADR innowacyjną technologią autonomicznej regeneracji dysków Seagate.

Test Huawei nova y70 – długi komfort użytkowania

Seria Exos® X to rodzina blokowych pamięci masowych o pojemnościach liczonych w petabajtach (PB). Urządzenia przeznaczone są do montażu w serwerowniach, w szafach Rack. Ich obudowy potrafią pomieścić dziesiątki, lub nawet setki sztuk dysków SSD, oraz klasycznych dysków twardych, na których agregowane i wirtualizowane są dane. Rozwiązania te zaprojektowane są tak, by dane były jak najbardziej bezpieczne oraz zawsze i szybko dostępne. Systemy Exos® X idealnie nadają się do stworzenia wysokodostępnej infrastruktury przechowywania i odtwarzania danych w przedsiębiorstwie, zarówno w przypadku klasycznych centrów danych, jak i prywatnej chmury korporacyjnej.

ADAPT, czyli Advanced Distributed Autonomic Protection Technology, to inaczej technologia autonomicznej dystrybucji danych i ich ochrony, w którą wyposażono macierze Exos® X. Dba ona o wysoką dostępność przez redukowanie nadmiarowych danych i błyskawiczną odbudowę ich struktury. W parze z ADAPT działa technologia ADR, czyli Autonomous Drive Regeneration, to inaczej technologia autonomicznej regeneracji dysków. ADR stale monitoruje i diagnozuje stan zainstalowanych dysków i przebudowuje je umożliwiając ich dalsze działanie, bez potrzeby fizycznej wymiany. Dzięki temu technicy mogą rzadziej ingerować w zamontowane urządzenia oraz zmniejsza się ilość generowanych elektrośmieci.

W nowej generacji macierzy Seagate zastosowano również nowy kontroler VelosCT™. Pozwala on uzyskać znakomitą wydajność, nawet do 725 000 IOPS (operacji we/wy na sekundę) przy opóźnieniach na poziomie 1 ms oraz sekwencyjnym odczycie dochodzącym do 12 GB/s i zapisie na dochodzącym do 10 GB/s.

Test Canon Pixma G640 – do drukowania zdjęć

Exos® X zapewni centrom danych hiper-wydajność, zachowując łatwość i bezproblemowość wdrażania oraz usprawni zarządzanie danymi w ramach różnych procesów informatycznych. Spełni wymagania nawet najbardziej wymagających zastosowań zarówno w zakresie szybkości jak i nieprzerwanej dostępności.

Zapewniamy nowy poziom innowacji i wartości dodanej na rynku rozwiązań pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Dzieje się tak dzięki wyjątkowej, pionowej integracji różnych aspektów branży w firmie Seagate: nasza działalność jest całościowa i obejmuje zakres od projektowania układów scalonych, poprzez techniki produkcji, aż po dostarczenie gotowych usług.

Nowa generacja Exos® X, wyposażona w nowy zaprojektowany i stworzony przez Seagate kontroler, jest w stanie osiągać wyższy poziom dostępności, niezawodności i wydajności macierzy RAID. Gwarantuje lepszą pracę i znacząco zmniejsza obciążenia związane z administrowaniem systemami. Systemy Exos® X pozwolą naszym klientom poszukującym rozwiązań do centrów danych stworzyć gotową na wyzwania przyszłości strategię zarządzania danymi.” – powiedział Ken Claffey, wiceprezes w Seagate.

 

„Wiążemy duże nadzieje z nowym kontrolerem RAID projektu firmy Seagate, który umożliwia tworzenie wydajnych i korzystnych kosztowo systemów. W czasach bezprecedensowego wzrostu ilości przetwarzanych danych integracja procesorów Intel® Xeon® D z ulepszoną, bazującą na ASIC architekturą Seagate, pomaga obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO – total cost of ownership) oraz jednocześnie uzyskać większą wartość dodaną dla swojego przedsiębiorstwa, pochodzącą z infrastruktury informatycznej i przetwarzanych danych”. – powiedział Dorin Vanderjack, wiceprezes w Intel.

Systemy Exos® X zapewniają również wsparcie dla protokołów zarządzania o otwartym standardzie: Redfish i Swordfish.

Wszystkie rozwiązania Seagate Exos® X w obudowach 2U12, 2U24 oraz charakteryzującej się dużą gęstością obudowie 5U84 wyposażone są w nowe kontrolery VelosCT ASIC. Urządzenia dostępne są za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów Seagate. Dowiedz się więcej, odwiedzając stronę Seagate na temat rozwiązań all flash, hybrydowych i macierzy dyskowych.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: