Dell Technologies – trzy dekady na rynku IT w Polsce

Dell Technologies – trzy dekady na rynku IT w Polsce

Dell Technologies Polska świętuje okrągłą, 30. rocznicę działalności, a to dopiero początek. Nowoczesna fabryka zero-waste w Łodzi, która obchodzi swoje 15-lecie, również daje koncernowi powody do dumy, a ogłoszone plany na przyszłość związane z Polską, mogą sugerować, iż Polska staje się drugim domem dla marki Dell Technologies.

Dell Technologies

Trzy dekady na rynku IT w Polsce

W Polsce pierwsze biuro Dell Technologies zostało otwarte w 1992 roku, a jego początki związane były wyłącznie z komputerami osobistymi. Obecnie paleta rozwiązań jest gigantyczna. Wpływ na to miały ostatnie 5 lat i m.in. połączenie z EMC, które było ważnym momentem. Zaowocowało to uzupełnieniem i tak już szerokiej oferty firmy o kompleksowe rozwiązania IT najwyższej klasy.

Dziś, jako jeden z nielicznych dostawców, możemy zbudować dla klienta cały łańcuch rozwiązań IT w przedsiębiorstwie – od użytkownika końcowego, poprzez lokalne, aż do centralnego centrum przetwarzania danych z backupem, który jest dziś niezmiernie ważny, łącznie z rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa – mówi Sebastian Antkiewicz, Products & Solutions Senior Manager w Dell Technologies Polska.

vivo X Fold – miałam w ręce składany super smartfon

Dzięki połączeniu z EMC oferta Dell pokrywa kompleksowo środowisko komputerowo-infrastrukturalne, osiągając 36 proc. udziału w segmencie komputerowego sprzętu biznesowego. Co ważne, Dell Technologies, jako jedyna firma na rynku w pełni pokrywa cykl życia urządzenia końcowego, od wdrożenia, przez utrzymanie aż do jego wycofania. To przyczynia się do oszczędności dla firm na poziomie nawet 25 proc.

Fabryka zero-waste

W 2007 roku została uruchomiona fabryka Dell Technologies w Łodzi, która produkuje komputery i serwery dla klientów firmy w regionie EMEA. Jest ona ważnym elementem układanki dla całego koncernu, której potencjał jest gigantyczny. Przez 15 lat wyprodukowano w niej ponad 50 mln urządzeń, z czego w ostatnim roku aż 6 mln – w tym stacje robocze, serwery, ale także częściowo rozwiązania storageowe.

To jedyna fabryka naszej firmy w tej części świata. Jej rola jest na tyle ważna w całym łańcuchu dostaw, że w pandemii produkcja nie zatrzymała się nawet na godzinę. To serce Dell w Polsce w klimacie zero-waste. Przetwarzamy bowiem wszystkie możliwe odpady. Zakład zasilany jest w 100% energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, w tym kupowaną na rynku zielonej energii  – wskazuje Sebastian Antkiewicz, Products & Solutions Senior Manager w Dell Technologies Polska. – Planujemy też dalszy jej rozwój. M.in. przy fabryce powstanie specjalna farma solarna – dodaje.

Test Acer Swift 5 – estetyka, wydajność i mobilność

Dell Technologies jest obecnie największym recyclerem na świecie. Cechują go również jedne z najlepszych czasów dostaw i realizacji usług, które systematycznie są poprawiane. Ciągła optymalizacja jest realizowana nawet w tak niespokojnych czasach, w których aktualnie żyjemy. Dziś Dell w Polsce jest dostawcą całości infrastruktury, którą śmiało można nazwać platformą IT, na której budowane są rozwiązania dla wszystkich sektorów rynku.

Plany na przyszłość

Przyszłość Dell Technologies w Polsce rysuje się w jasnych barwach. Dalszy rozwój fabryki w Polsce oraz nieustanna poprawa dbałości o kwestie ekologiczne to tylko początek. Polska będzie odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w całym EMEA.

Test Dynabook Portege X30L-K – doskonały towarzysz w podróży

Przy okazji obchodów 30-lecia Dell Technologies w Polsce widać wyraźnie, iż nie ma drugiego takiego producenta, który pozycjonuje nasz kraj, jako unikalne miejsce inwestycji w skali całego regionu. W kanale sprzedaży duży nacisk zostanie postawiony przede wszystkim na otwarcie nowych ścieżek dotarcia do rynku i klienta, ciągłe podnoszenie kompetencji partnerów, inwestycje w automatyzację procesów i narzędzi, a do tego dalsze dbanie o najlepszą jakość i dostępność. W planach jest także stworzenie w Polsce dużego centrum badawczo-rozwojowego, które zajmie się rozwojem oprogramowania dla linii Dell z segmentu enterprise, co będzie niezwykle istotne pod kątem dalszego wsparcia partnerów koncernu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: