Meta testuje dla grup – czaty społecznościowe

Meta testuje dla grup – czaty społecznościowe

Meta ogłosiła dziś rozpoczęcie testów nowej funkcji dla grup – czatów społecznościowych. Nowe narzędzie umożliwia członkom grup łączenie się i wymianę opinii na ważne dla nich tematy w czasie rzeczywistym za pomocą wiadomości tekstowych, rozmów audio i wideo. Już wkrótce czaty społecznościowe będą dostępne również w Polsce.

Meta testuje dla grup - czaty społecznościowe

Ponad miliard ludzi łączy się z bliskimi za pośrednictwem Messengera. Jednak wiele osób chce również pozostawać w bieżącym kontakcie – wymieniać opiniami i dyskutować o wspólnych zainteresowaniach – z większymi społecznościami. Odpowiedzią na tę potrzebę mają być ogłoszone dziś przez Marka Zuckerberga czaty społecznościowe na Messengerze i Facebooku.

Test Creative Zen Hybrid – wygoda i komfort, by wszystko słyszeć dookoła nas

Nowa funkcja umożliwia zakładanie grup facebookowych, rozpoczynanie czatów i kanałów audio oraz zapraszanie do nich innych osób – bezpośrednio w Messengerze. Stopniowo nowe narzędzie będzie dostępne w coraz większej liczbie grup na Facebooku.

Czaty społecznościowe płynnie łączą funkcje Facebooka i Messengera, umożliwiając ludziom otwieranie konwersacji na wybrany temat i uzyskania błyskawicznych reakcji innych członków społeczności. Aby członkowie grup mogli łatwo znaleźć to, co ich najbardziej interesuje, administrator może zakładać osobne czaty dotyczące różnych tematów. Czaty społecznościowe pozwalają użytkownikom komunikować się nie tylko za pośrednictwem wiadomości tekstowych, lecz także poprzez rozmowy audio czy wideo.

Administratorzy grup mogą tworzyć różne typy czatów, w tym otwarte czaty z innymi członkami grupy, czaty na temat planowanego wydarzenia, lub spotkania oraz czaty tylko dla administratorów i moderatorów. Istnieje również możliwość rozpoczęcia rozmów wideo oraz audio, do których obecnie może dołączyć do 30 osób jednocześnie.

Dzięki dodatkowym narzędziom do moderacji administratorzy mogą blokować, zawieszać lub usuwać zarówno członków grupy, jak i wiadomości. Członkowie czatów mogą również sami zgłaszać wiadomości do adminów grup oraz Meta, blokować inne osoby oraz w dowolnym momencie opuścić czat.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: