Odkurzacz bezprzewodowy – jaki?

Odkurzacz bezprzewodowy – jaki?

Kurz to zawsze niemile widziany gość, dlatego dobry odkurzacz, np. taki jak bezprzewodowy Samsung BESPOKE Jet™, stanowi must have wyposażenia każdego domu. Zapewnia on wygodną obsługę i maksymalną efektywność odkurzania, także w trudno dostępnych miejscach. Na jakie inne jego cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Odkurzacz bezprzewodowy

  1. Duża moc silnika vs siła ssąca

Warunek szybkiego i efektywnego odkurzania stanowi wysoka moc ssąca silnika. Warto podkreślić, że moc silnika nie zawsze przekłada się na jego siłę ssącą – wszystko zależy bowiem od rodzaju zastosowanego silnika oraz konstrukcji samego odkurzacza. Dlatego też, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, powinniśmy dokładnie sprawdzać wszystkie parametry sprzętu.

Dla przykładu silnik HexaJet, w który wyposażone zostały odkurzacze Samsung BESPOKE Jet™, stanowi połączenie technologii Digital Inverter, struktury heksagonu z wirnikiem oraz wiatrakiem 3D i generuje moc aż do 580 W[i]. Z kolei dzięki wysokiej sile ssania, wynoszącej do 210 W, umożliwia efektywne czyszczenie różnego rodzaju podłóg. Dzięki temu możemy cieszyć się efektami sprzątania przez dłuższy czas.

Test Samsung Jet 90 premium – odkurzacz 550 W w akcji

  1. Wysokoskuteczny filtr

Skuteczny filtr odgrywa ogromną rolę w procesie sprzątania i oczyszczania powietrza, ale także stanowi istotną ochronę dla silnika naszego odkurzacza. Dzięki niemu wszystkie pyły oraz sierść zwierząt nie dostają się bezpośrednio do urządzenia, co mogłoby uszkodzić jego silnik, a zatrzymują się na filtrze.

Obecny w odkurzaczach Samsung BESPOKE Jet™ wielowarstwowy system filtracji zapewnia absolutną czystość, ponieważ usuwa aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów[ii]. Jego obecność powoduje, że zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz urządzenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem powodując jego wtórne zanieczyszczenie. Z kolei specjalny filtr w stacji czyszczącej ogranicza aż do 99,9% rozprzestrzenianie się bakterii[iii]. Wszystko odbywa się więc w sposób maksymalnie higieniczny.

  1. Higieniczne opróżnianie pojemnika na kurz

W domowym sprzątaniu chodzi nie tylko o to, aby usunąć z przestrzeni zabrudzenia, ale także o to, aby zrobić to w sposób jak najbardziej higieniczny. Nie chcemy przecież kontaktu dotykowego z zabrudzeniami, a przypadkowe wysypanie zawartości mogłoby skutecznie zniweczyć nasze starania o czystość.  Rozwiązaniem Samsung jest zintegrowana z odkurzaczami Bespoke Jet™ stacja czyszcząca All-in-One, która  pomaga zapobiec wtórnemu zabrudzeniu oraz chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z kurzem i bakteriami.

Podczas gdy urządzenie jest zadokowane, za sprawą unikalnej technologii Air Pulse, stacja automatycznie opróżni pojemnik na kurz, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by jakiekolwiek drobinki wydostały się na zewnątrz[iv]. Jakby tego było mało, ta funkcjonalna stacja czyszcząca pełni także funkcję stacji ładującej dla odkurzacza.

 

  • Długi czas pracy na baterii

 

Zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że znajdują się zawsze pod ręką i są gotowe do pracy. Skutecznie wysprzątają każdy rodzaj powierzchni, zarówno w domu, jak i w aucie czy garażu, bez konieczności zmagania się z plączącymi się przewodami. W tym przypadku wydajna bateria, która zapewni urządzeniu płynną, jest ty, co powinno zwrócić naszą uwagę.

Bateria zastosowana w odkurzaczu Samsung BESPOKE Jet™ pozwala na odkurzanie nawet do 60 minut bez konieczności ponownego ładowania[v], a dzięki możliwości wymiany baterii, możemy przedłużyć czas pracy odkurzacza aż do 120 minut[vi]. Jej wysoka jakość sprawia, że utrzymuje nawet do 70% swojej wydajności po 5 latach użytkowania przy 100 cyklach rocznie, a to przekłada się na dłuższy cykl życia urządzenia[vii]. Po użyciu wystarczy odłożyć odkurzacz do stacji czyszczącej z funkcją ładowania.

  1. Lekkość i wygoda odkurzania

Odkurzanie może przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie, a przy tym mniej obciążać nasze stawy i mięśnie. Jeśli chodzi o komfort sprzątania, bezprzewodowe odkurzacze pionowe znacznie przewyższają odkurzacze starszego typu, które wymagały schylania się. Są przy tym lekkie i łatwo się prowadzą. Konstrukcja Samsung BESPOKE Jet™ gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania zmniejszając obciążenie nadgarstka, a także umożliwiając zachowanie wyprostowanej postawy, dzięki teleskopowej, dopasowującej się do naszego wzrostu rurze.

Korpus urządzenia waży zaledwie 1,44 kg, a zatem o 24% mniej niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy Samsung[viii]. Dzięki temu możemy cieszyć się łatwą kontrolą i płynnym ruchem odkurzacza, z którym dotrzemy do każdego zakamarka domu.

  1. Dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia

Istotną cechą odkurzaczy bezprzewodowych jest liczba i rodzaj akcesoriów umożliwiających sprzątanie powierzchni różnego rodzaju oraz łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia. W zestawie z odkurzaczem bezprzwodowym BESPOKE Jet™ Pro Extra otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów, dzięki którym skutecznie wyczyścimy podłogi każdego rodzaju.

Producent zadbał również o kwestię przechowywania dużej liczby akcesoriów do odkurzacza i wyposażył urządzenie w specjalne uchwyty, dzięki którym w łatwy sposób utrzymamy dodatki w porządku. Dodatkowo, stojak na akcesoria naładuje dwie baterie jednocześnie, żeby nic nie stanęło nam na przeszkodzie do nieprzerwanego sprzątania dużych powierzchni.

Recenzja eufy RoboVac x8 Hybrid – kiedy sprzątanie bywa wyzwaniem

Top of the top

Obecnie odkurzacz Samsung BESPOKE Jet™ Pro Extra stanowi bestseller sprzedaży wśród odkurzaczy pionowych Samsung w swojej kategorii cenowej[ix]. Urządzenie zachwyci każdego miłośnika dobrego stylu i doskonale wkomponuje się nawet w najbardziej wymagające projekty wnętrz. Odkurzacz BESPOKE Jet™ Pro Extra dostępny jest w kolorze Satynowy Granat,  BESPOKE Jet™ Complete Extra Butelkowa Zieleń, a Bespoke Jet™ Complete i Bespoke Jet Pet™ Satynowa Biel.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: