TikTok Now – 10-sekund z życia

TikTok Now – 10-sekund z życia – nowa przestrzeń dla Twojej kreatywności i spontaniczności

TikTok to przestrzeń do pobudzania kreatywności i tworzenia angażujących treści. Platforma stale wdraża kolejne funkcje podnoszące jakość doświadczeń użytkowników, eksplorujących dostępne na platformie materiały i poznających wartościowych twórców.

Dziś TikTok zapowiada uruchomienie TikTok Now. Nowa funkcja pozwoli użytkownikom na uchwycenie momentów ze swojego życia w 10-sekundowym filmie lub na zdjęciu. Narzędzie dostępne będzie zarówno na platformie TikTok, jak również w nowej, dedykowanej aplikacji TikTok Now. Polscy użytkownicy będą mogli z niej korzystać już od 19 września.

TikTok Now
TikTok Now

TikTok Now to nowa funkcja TikToka, dzięki której członkowie społeczności platformy będą mogli podzielić się ze swoimi znajomymi tym, co w danym momencie robią i w efekcie pogłębić wzajemną relację dzięki autentycznym i spontanicznym statusom. Posłużą temu specjalne przypomnienia o nagraniu 10-sekundowego filmu lub udostępnieniu zdjęcia z miejsca, w którym w danym momencie znajduje się użytkownik, uchwytywane zarówno głównym, jak i przednim aparatem jednocześnie.

vivo X Fold – miałam w ręce składany super smartfon

TikTok Now zagości w Polsce już 19 września, a użytkownicy będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji jej wykorzystania – pobierając nową, dedykowaną aplikację TikTok Now (dostępną od 19. września) lub bezpośrednio poprzez platformę TikTok (od 20. września).

Celem TikToka jest wspieranie użytkowników w tworzeniu autentycznych i angażujących treści, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. TikTok nieustannie ewoluuje i zapewnia swojej społeczności kolejne narzędzia polepszające ich doświadczenia związane z platformą. TikTok Now to zupełnie nowa przestrzeń do dzielenia się swoimi treściami i pokazywania siebie w zupełnie inny sposób. Jestem przekonana, że nasza najnowsza funkcja, wspierana także poprzez dedykowaną aplikację, spotka się z entuzjazmem miliardowej społeczności TikToka na całym świecie, także w Polsce” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations TikTok CE.

Bezpieczeństwo pozostaje priorytetem dla TikToka

Aplikacja TikTok Now zaprojektowana została z myślą o bezpieczeństwie i prywatności społeczności TikToka. Twórcy korzystający z nowej funkcji będą mieć kontrolę nad tym, kto może oglądać i komentować udostępniane przez nich treści. TikTok wdrożył ponadto odpowiednie ustawienia wiekowe dotyczące konkretnych interakcji z publikowanymi materiałami:

  • Konta osób poniżej 16 roku życia, które założą profil w aplikacji TikTok Now, tak jak w przypadku całej platformy TikTok, będą domyślnie ustawione jako prywatne.
  • Opcje komentowania dostępne dla najmłodszych użytkowników (13-15 lat), będą ograniczone jedynie dla ich znajomych
  • Treści osób poniżej 18 roku życia nie będą udostępniane w kanale „Odkryj”
  • Osoby pełnoletnie będą mogły udostępniać treści wspólnym znajomym oraz szerszej społeczności aplikacji wybierając odpowiednie ustawienia prywatności.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: