Bilety Interrail dostępne w systemie e-IC

Bilety Interrail dostępne w systemie e-IC

Od 15 września br. podróżni mogą zakupić bilety Interrail na stronie internetowej PKP Intercity. Do tej pory takie bilety były dostępne wyłącznie w kasach biletowych. To kolejny krok w ułatwianiu podróży – od teraz bilety Interrail są w zasięgu ręki – wystarczy smartfon i dostęp do Internetu.

Bilety Interrail

Bilety nabywane przez stronę internetową są w formie mobilnej – oznacza to, że po zakupie, podróżni otrzymują sześcioznakowy kod. Aby skorzystać z biletu w tej formie należy pobrać bezpłatną aplikację Rail Planner App (dostępną na smartfony z systemem iOS lub Android) i w niej wprowadzić kod, co pozwoli na zarządzanie podróżą.

Aplikacja Rail Planner App pozwala na podgląd rozkładów jazdy, a jeśli na wybrane połączenie wymagana jest obowiązkowa rezerwacja miejsca – aplikacja informuje o tym podróżnych, a nawet wskaże gdzie można ją nabyć. Udostępnienie aplikacji spotkało się z pozytywnym odbiorem kolejowych podróżników – w 2021 roku bilety „paper-free” wybrało aż 96% pasażerów. Dzięki temu posiadacze e-biletu podróżują nie tylko niskoemisyjnie, lecz także przyczyniają się do mniejszego zużycia papieru.

Co istotne bilet Interrail można zakupić na 11 miesięcy przed wyjazdem – podczas zakupu nie trzeba wskazywać dnia rozpoczęcia podróży. Dla osób poniżej 27 roku życia i seniorów przygotowano zniżki, a dzieci do 11 roku życia włącznie mogą podróżować bezpłatnie.

Recenzja eufy RoboVac x8 Hybrid – kiedy sprzątanie bywa wyzwaniem

W ramach biletu można wybrać opcję One Country Pass, która umożliwia podróże po wybranym kraju Europy. Drugą opcją jest Global Pass – dzięki niej możemy elastycznie podróżować po Starym Kontynencie, posiadając jeden bilet.

Bilety Interrail to świetna inicjatywa – pozwalają podróżować ekologicznie, wygodnie i ekonomicznie. Z pewnością przyczyniają się do popularyzacji podróżowania koleją i wzmacniania tego pozytywnego trendu. Bilety Interrail w systemie e-IC to kolejna udostępniona przez Internet usługa, która wcześniej była dostępna wyłącznie w kasach biletowych. Stale pracujemy nad implementacją ułatwień dla naszych klientów oraz zwiększaniem potencjału sprzedaży zdalnej, która jest obecnie preferowana przez większość osób – podkreśla Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Pełna oferta i warunki dostępne są na stronie: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/przepisy-miedzynarodowe/oferta-interrail/

Zielone podróże po Europie

Wprowadzenie biletów Interrail to kolejowa rewolucja – od 1972 skorzystało z nich ponad 10 milionów podróżnych. Zakup biletu otwiera możliwość podróży po 33 krajach Europy – a dzięki sieci kolejowej na podróżników czeka 40 000 destynacji – od dużych metropolii po mniejsze miasta i wsie. Dzięki Interrail możliwe jest podróżowanie pociągami różnych przewoźników –  lokalnymi, krajowymi a nawet transgranicznymi. Bilety Interrail honorowane są przez ponad 40 przewoźników, w tym PKP Intercity.

Test Amazfit GTS 4 Mini – smartwatch dopracowany

Kolejowe wojaże z Interrail są nie tylko ekonomiczne i ekologiczne. Celem stworzenia biletu było promowanie oraz możliwość elastycznego podróżowania, zwiedzania i tworzenia nowych znajomości oraz europejskiej wspólnoty.

Kolej to najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego – wybierając pociągi zamiast aut, samolotów czy autobusów każdego dnia można przyczynić się do mniejszej emisji CO2. Transport kolejowy świetnie wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada m.in., że do 2030 roku podróże koleją poniżej 500 kilometrów będą neutralne klimatycznie.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl