Aplikuj na stanowisko swoich marzeń – zobacz jak je znaleźć

Aplikuj na stanowisko swoich marzeń – zobacz jak je znaleźć

Szukasz swojej wymarzonej pracy? Wiesz, co chcesz robić, ale trudno znaleźć Ci odpowiednią ofertę? Warto szukać pracy w zweryfikowanych miejscach, szczególnie w sieci. Nie tylko zwiększy to Twoje szanse na znalezienie idealnej pracy, ale także uchroni Twoje dane przed nieuprawnionym dostępem do nich. Czasy poszukiwania zatrudnienia w lokalnych gazetach, przeszły już zdecydowanie do lamusa. Obecnie 99% ofert pracy znajdziesz w sieci. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie szukać pracy, jak przygotować się do rozmowy, a także o czym pamiętać, pisząc CV.

Aplikuj na stanowisko swoich marzeń

Gdzie szukać wymarzonej pracy?

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło “oferty pracy” lub podobne, otrzymasz mnóstwo wyników zwrotnych. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert i krzykliwych reklam? Zwróć uwagę na ranking strony w wynikach, a także na jej wygląd. Niechlujnie przygotowana strona w ogonach powinna wzbudzić Twoje wątpliwości. Przykładem jednej ze sprawdzonych stron, gdzie znajdziesz wiele ofert pracy z różnych branż, jest aplikuj.pl. Stronę wyświetlisz bez problemu zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki tej drugiej opcji, pracy możesz szukać, np. podczas podróży autobusem lub tramwajem.

Jak szukać pracy skrojonej na miarę? Przede wszystkim skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania. Określ rejon, który Cię interesuje, stanowisko (junior, senior, etc.), wskaż konkretny zawód lub branżę. Dzięki temu unikniesz żmudnego przeglądania kilku tysięcy ofert, np. z drugiego końca Polski, podczas gdy Ty nie planujesz przeprowadzki w związku z poszukiwaniami pracy.

Rozmowa kwalifikacyjna – to nie takie straszne, jak myślisz!

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się z treścią ogłoszenia o pracę. Tam znajdziesz wiele wskazówek, jakie pytania mogą paść podczas rozmowy. Wejdź także na stronę firmy, w której zamierzasz ubiegać się o zatrudnienie. Poświęć chwilę na przeczytanie historii firmy oraz jej misji. Ta wiedza może okazać się bezcenna w sytuacji, gdy na rozmowie padnie pytanie podchwytliwe lub nieoczywiste. Nie ucz się jednak tych opisów na pamięć! Sprawi to co najmniej dziwne wrażenie i może definitywnie zniechęcić rekrutera do Twojej osoby.

Nie zapominaj o odpowiednim stroju. W ten sposób okazujesz szacunek zarówno przyszłemu pracodawcy, jak i pokazujesz, że sam fakt zaproszenia Cię na rozmowę traktujesz bardzo poważnie. Na rozmowę przyjdź punktualnie, a jeżeli nie możesz pojawić się w danym terminie, powiadom o tym fakcie dział kadr. Szczególnie wówczas, gdy zechcesz przełożyć termin lub godzinę rozmowy. Obecnie wiele osób umawia się na kilka lub kilkanaście rozmów i nie stawia się na większości z nich. Taka praktyka zdecydowanie nie zasługuje na aprobatę.

CV – nie koloryzuj!

Na temat pisania CV powstało wiele poradników. Obecnie jednak pracodawcy największą wagę przywiązują do doświadczenia zawodowego. Formalne wykształcenie nie jest aż tak istotne. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele kursów, szczególnie online, które w dobie pandemii koronawirusa bardzo zyskały na popularności. Ich ukończenie to nie tylko certyfikat, ale przede wszystkim wiedza, którą możesz wykorzystać u nowego pracodawcy. Czasy, gdy takich kursów nie powinno się umieszczać w CV, odeszły już w niepamięć. Nie wstydź się tego, że jesteś osobą ambitną i żądną wiedzy! To cenna informacja dla Twojego przyszłego pracodawcy. O czym jeszcze warto pamiętać? Zdecydowanie o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi! Dlatego nie koloryzuj niczego, pisz prawdę, szczególnie w kwestii doświadczenia zawodowego oraz wykształcenia. Obecnie zweryfikowanie tych danych zajmuje kilka chwil, a niektóre firmy zlecają nawet tę czynność profesjonalnym podmiotom.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: