BCG – Xiaomi innowacyjna firma 2022

BCG – Xiaomi innowacyjna firma 2022

Xiaomi zostało uznane za jedną z „50 najbardziej innowacyjnych firm 2022 roku” przez amerykańską firmę Boston Consulting Group (BCG)

BCG - Xiaomi

Obecność w rankingu potwierdza zaangażowanie Xiaomi w rozwój innowacji technologicznych i wzmacnianie jej możliwości badawczo-rozwojowych. W drugim kwartale 2022 roku Xiaomi przeznaczyło 3,8 miliarda RMB na badania i rozwój, co oznacza wzrost o 22,8 procent w stosunku do roku poprzedniego. W sierpniu br, podczas premiery nowych produktów, Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, zauważył, że inwestycje firmy w badania i rozwój wzrosły o 39,7 procent[1] od 2017 roku i spodziewa się, że osiągną łącznie 17 miliardów RMB w 2022 roku i 100 miliardów RMB w ciągu najbliższych pięciu lat.

Test Xiaomi 12X – potrafi pokazać pazurki

Ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm BCG opiera się m.in. na ankiecie wśród ponad 1500 managerów ds. innowacji z całego świata, przeprowadzonej na przełomie 2021 i 2022 roku.
W rankingu uwzględniane są wyniki badanych firm w czterech kategoriach: dzielenia się ideami i pomysłami w skali globalnej, opinii innych reprezentantów branży, wpływu na daną branżę i tworzenia nowych wartości. BCG publikuje swój coroczny raport na temat innowacji od 2003 roku.

Xiaomi buduje coraz większą ekosferę technologiczną, obejmującą smartfony, urządzenia typu wearables, rozwiązania smart home, inteligentną produkcję, pojazdy elektryczne i bioniczne roboty, aby lepiej łączyć ludzi z otaczającym ich światem i poprawiać ich jakość życia.

[1] Skumulowana roczna stopa wzrostu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: