Lightship VPS for Web – Niantic wprowadza rzeczywistość do Metaversu

Lightship VPS for Web – Niantic wprowadza rzeczywistość do Metaversu

Programiści mogą teraz tworzyć w internecie rozszerzoną rzeczywistość, zakotwiczoną w prawdziwym świecie, połączoną z istniejącymi lokalizacjami za pomocą platformy 8th Wall.

Lightship VPS for Web

Niantic, amerykańska firma z siedzibą w San Francisco, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie technologii Lightship VPS for Web, dzięki której sieć stanie się jeszcze przychylniejszym środowiskiem dla rozszerzonej rzeczywistości. Stanie się tak dzięki przeniesieniu systemu wizualnego pozycjonowania (VPS) na platformę 8th Wall. Ta pierwsza w swoim rodzaju technologia oparta na przeglądarce internetowej łączy świat rzeczywisty z cyfrowym, osadzając treści WebAR w prawdziwych lokalizacjach i umożliwiając wirtualnym obiektom interakcję z rzeczywistą przestrzenią. Dzięki temu doświadczanie rozszerzonej rzeczywistości jest bardziej realne, osobiste i znaczące, a także daje użytkownikom nowe powody do odkrywania otaczającego ich świata.
Lightship VPS for Web przekształca prawdziwe lokalizacje w ciekawą wirtualną rzeczywistość. Technologia ta nadaje zupełnie nowe znaczenia zwykłym lokalizacjom, tworząc ich “cyfrowego bliźniaka”, co oferuje nieskończone możliwości eksperymentacji.  Takie rozwiązanie kreuje ruch w określonych miejscach, takich jak pomniki w parkach czy witryny sklepowe, zachwycając i angażując użytkowników w zupełnie nowy sposób, co przekłada się na rzeczywiste zyski.
Korzystając z platformy 8th Wall programiści, agencje i marki mogą tworzyć doznania WebAR, z których można skorzystać tylko w jednym miejscu, kreując w użytkownikach chęć przebywania w nim.  Powstała możliwość stworzenia przeżyć AR, które można wykorzystać na dowolnej liczbie aktywowanych przez VPS lokalizacji dostępnych na mapie AR Niantic. Ta technologia stwarza również możliwość zorganizowania angażujących gier i zabaw, takich jak podchody czy gry terenowe.
– W firmie Niantic wierzymy, że “rzeczywisty” metaverse zachęci ludzi do odkrywania otaczającego ich świata i głębszego łączenia się z nim – mówi John Hanke, dyrektor generalny Niantic.
– Wprowadzenie Lightship VPS do Internetu jest decydującym krokiem dla rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiającym programistom trwałe, a przede wszystkim realistyczne połączenie treści cyfrowych ze światem rzeczywistym. Pierwsze wersje testowe naszych partnerów z całego świata są obiecujące – a to dopiero początek. Nie możemy się doczekać by zobaczyć, jakie doświadczenia AR oparte na lokalizacji stworzy nasza społeczność programistów dzięki tej nowej usłudze.
Nowocześni deweloperzy chcą tworzyć wciągające przeżycia AR istniejące w rzeczywistych lokalizacjach. Aby to zrobić muszą najpierw precyzyjnie określić, gdzie są użytkownicy i co widzą. Lightship VPS wykorzystuje mapę świata AR Niantic, aby osadzać przedmioty rozszerzonej rzeczywistości z centymetrową dokładnością w lokalizacjach na całym świecie. Wprowadzając ten potężny system na platformę 8th Wall, programiści otrzymali możliwość tworzenia przeżyć opartych na rozszerzonej rzeczywistości i VPS niespotykaną dotąd precyzją, działających bezpośrednio w przeglądarce mobilnej, bez konieczności pobierania żadnych aplikacji.
Lightship VPS for Web, oprócz zupełnie nowego poziomu rozszerzonej rzeczywistości opartej na prawdziwych lokalizacjach oferuje twórcom WebAR dostęp do siatki 3D lokalizacji. Ta rewolucyjna funkcja umożliwia tworzenie doznań WebAR wykorzystujących metodę ambient occlusion do zwiększenia zakresu interaktywności między wirtualnymi obiektami a światem fizycznym. To połączenie oferuje pierwsze tak wciągające i realistyczne doznania w przeglądarce, które można uzyskać na dowolnym smartfonie z systemem iOS lub Android, w tym na urządzeniach nieobsługujących LiDAR.
– Dzisiejszy dzień to wielki krok dla sieci i rzeczywistości rozszerzonej – mówi Tom Emrich, dyrektor ds. zarządzania produktami, 8th Wall w Niantic. –  Lightship VPS odblokowuje niezwykłą wartość dla programistów, dając im nowe narzędzie do tworzenia przeżyć bazujących na technologii WebAR, które rozpoznaje nie tylko miejsce, w którym znajdują się ich użytkownicy, ale także pozwala im lepiej zintegrować wirtualne treści z miejscem, w którym się znajdują. To kolejna nowość w przeglądarce, udostępniona przez platformę 8th Wall firmy Niantic, która sprawia, że ​​WebAR wydaje się bardziej realny, bardziej osobisty i jeszcze bardziej połączony z prawdziwym światem.
Twórcy mogą dodawać aktywowane przez VPS lokalizacje do mapy AR firmy Niantic lub od razu skorzystać z ponad 100 000 aktywowanych przez VPS lokalizacji dostępnych w momencie premiery. Aktywowane przez VPS lokalizacje to nie tylko ulice czy charakterystyczne punkty orientacyjne, ale raczej zbiór publicznych miejsc, takich jak parki, ścieżki, chodniki, lokalne firmy i inne. Zbudowana wspólnie mapa AR firmy Niantic bazuje na skanach rzeczywistych lokalizacji od deweloperów, geodetów i graczy gier takich jak Pokemon GO. Społeczność ta udostępniła miliony zdjęć i skanów różnych lokalizacji, które umożliwiają odtworzenie tych miejsc za pomocą Lightship VPS.
Lightship VPS for Web jest od teraz dostępny dla wszystkich programistów 8th Wall. Programiści mogą rozpocząć pracę z Lightship VPS for Web logując się do serwisu 8th Wall lub rejestrując się na 14-dniowy bezpłatny okres próbny na stronie www.8thwall.com. Odkryj pierwsze doświadczenia z Lightship VPS for Web stworzone przez programistów 8th Wall dla aktywowanych przez VPS lokalizacji w Tokio, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Sydney, Nowym Jorku, Los Angeles i innych na www.8thwall.com/discover.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: