Logi Play 2022: – nowości Logitech G zapowiedziane

Logi Play 2022: – nowości Logitech G zapowiedziane

W trakcie dwudniowego wydarzenia Logi Play, które odbyło się 20-21 września w Berlinie, Logitech G zaprezentował nowe produkty dla graczy

Logi Play 2022

Logitech G ogłosił nowy zestaw słuchawkowy Logitech G Astro A30 Wireless Gaming Headset oraz kierownicę PRO Racing Wheel i pedały PRO Racing Pedals, oszałamiający nowy zestaw wyścigowy klasy profesjonalnej, zaprojektowany z myślą o profesjonalnych kierowcach symulacyjnych. Zaprojektowane dla najbardziej realistycznych i wciągających doświadczeń wyścigowych, PRO Racing Wheel posiada nowy, wysokowydajny silnik Direct Drive wraz z technologią sprzężenia zwrotnego TRUEFORCE, aby zapewnić najbardziej precyzyjne i czyste połączenie z wyścigami.

Logitech G Astro A30 Wireless Gaming Headset
Logitech G Astro A30 Wireless Gaming Headset

ASTRO A30

A30 to nowoczesny zestaw słuchawkowy dla nowoczesnego gracza. Wyposażony w 40 mm przetworniki audio, odłączany mikrofon na wysięgniku oraz zaawansowaną technologię bezprzewodową LIGHTSPEED 2,4 GHz i Bluetooth firmy Logitech sprawia, że jest to idealny zestaw słuchawkowy, dzięki któremu możesz cieszyć się wszystkimi grami bezprzewodowo na dowolnym urządzeniu, w tym: PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, XB Series X|S, Nintendo Switch, PC, Mobile, iOS i Android.

Oprócz zapewnienia elastyczności w zakresie bezprzewodowego połączenia z wybranym urządzeniem do gier, gracze mogą również miksować i balansować dźwięk z wielu urządzeń jednocześnie, regulując każde źródło niezależnie, zgodnie z potrzebami. Gracze mogą grać na swoim PlayStation®5 poprzez LIGHTSPEED 2.4GHz Wireless, słuchając Spotify na swoim telefonie poprzez Bluetooth i mieć w pogotowiu swojego Switcha, podłączonego poprzez 3.5mm aux, aby móc ustawić się w długiej kolejce do meczu.

Następnie mogą przenieść się z salonu do swojego komputera i bezproblemowo przełączyć A30 na komputer przez LIGHTSPEED 2.4GHz, a następnie połączyć się z Steam Deck przez Bluetooth. A dzięki nowej aplikacji mobilnej Logitech G gracze mogą zoptymalizować profile dźwiękowe gier i głosu na nowym A30, aby uzyskać dostosowane do potrzeb wrażenia z gry.

„Wizja nowego zestawu słuchawkowego A30, który umożliwia grę w dowolnym miejscu, oznaczała, że musieliśmy osiągnąć dwa podstawowe cele. Po pierwsze, musieliśmy dostarczyć wysokiej jakości dźwięk i ultra wygodny zestaw słuchawkowy w eleganckiej i konfigurowalnej obudowie. Po drugie, musieliśmy stworzyć zestaw słuchawkowy, który można podłączyć do wielu platform na różne sposoby: konsoli, komputera, urządzenia ręcznego lub mobilnego” – powiedziała TIffany Beers, szef działu innowacji w firmie Logitech G.

„A30 zapewnia maksymalną elastyczność, mobilność, styl i wygodę w nowoczesnym zestawie słuchawkowym do gier, który działa na wszystkich platformach, dzięki czemu gracze mogą opanować wszystkie style gry, które uwielbiają”.

Elegancka nowa konstrukcja zestawu słuchawkowego A30 jest standardowo dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, navy i white. Obrotowe, miękkie wyściełanie pianką pamięciową na nausznikach i pałąku oraz odpowiednia siła docisku sprawiają, że słuchawki są łatwo wyważone.

W ramach eleganckiej konstrukcji, zestaw słuchawkowy A30 jest wyposażony zarówno w zaawansowany, odłączany mikrofon na wysięgniku, jak i mikrofon zintegrowany, więc niezależnie od tego, czy jesteś w domu, grając w ulubioną grę, czy w podróży, prowadząc rozmowę telefoniczną, masz pewność, że komunikacja jest krystalicznie czysta. Słuchawki A30 zapewniają starannie zbalansowany, wysokiej jakości dźwięk dzięki specjalnie dostrojonym 40-milimetrowym przetwornikom, które zapewniają wciągające wrażenia dźwiękowe.

A30 może pochwalić się czasem pracy akumulatora wynoszącym ponad 27 godzin, umożliwiając rozgrywkę z niskimi opóźnieniami, która może obsłużyć epickie sesje gry.

Gracze mogą wyrazić swoją estetykę gry, wybierając z istniejącej kolekcji wzorów znaczników głośników, lub przenieść swój zestaw słuchawkowy na wyższy poziom, dostosowując własny projekt na stronie internetowej Astro.

PRO Racing Wheel i pedały PRO Racing Pedals
PRO Racing Wheel i pedały PRO Racing Pedals

PRO RACING WHEEL ORAZ PRO RACING PEDALS

„Kierownica PRO Racing Wheel firmy Logitech sprawia, że wrażenia z wyścigów symulacyjnych są niesamowicie realistyczne. Jestem w stanie wyczuć warunki panujące na torze i to, jak zmienia się reakcja samochodu w trakcie wyścigu. Używając tej kierownicy w domu, czuję się jakbym był na torze” – powiedział Lando Norris, zawodnik F1 dla McLarena.

Nowy silnik PRO Racing Wheel z napędem bezpośrednim jest w stanie osiągnąć imponującą siłę 11 niutonometrów przy niewiarygodnie niskim opóźnieniu reakcji. W połączeniu z TRUEFORCE – wyjątkową technologią siłowego sprzężenia zwrotnego Logitech G – silnik Direct Drive zapewnia niezrównany realizm wyścigów z wyższymi częstotliwościami reakcji niż kiedykolwiek. W rezultacie gracze mogą teraz doświadczyć fizyki i dźwięku w grze z dużo wyższym poziomem precyzji i niemal natychmiastowym sprzężeniem zwrotnym, ze wszystkim, od warunków drogowych po wibracje silnika.

„Fani naszych kierownic i pedałów wyścigowych mogą oczekiwać poważnej modernizacji w zakresie realizmu, wydajności i kontroli, a także konstrukcji i trwałości” – powiedział Richard Neville, szef działu symulacji i kontrolerów w Logitech Gaming.

„Przeanalizowaliśmy wszystko – od tego, ile zmian biegów, obrotów i uderzeń przyjmuje kierownica, po to, które materiały i komponenty wytrzymają nawet najbardziej wyczerpujące warunki wyścigowe”.

Rezultatem jest system PRO Racing Wheel, który zapewnia niezrównany realizm, informacje o kierowcy i połączenie z samochodem bez opóźnień i abstrakcji, których wymagają profesjonalni gracze symulacyjni.

Zaprojektowany dla profesjonalnych zawodników, PRO Racing Wheel charakteryzuje:

  • Intuicyjna konstrukcja kierownicy – Przyciski i pokrętła są precyzyjnie rozmieszczone w „zasięgu kciuka”, dzięki czemu zawodnicy nigdy nie muszą odrywać rąk od kierownicy ani oczu od drogi.
  • Magnetyczne dźwignie zmiany biegów – Zaprojektowane z magnetycznym systemem, który wykorzystuje bezkontaktowe czujniki hall-effect oraz dodatkowe wyczuwalne magnesy, co daje realistyczne, mechaniczne odczucia, które dokładnie symulują profesjonalny samochód wyścigowy, w połączeniu z wytrzymałością na miliony zmian biegów.
  • Podwójne sprzęgło – Analogowe łopatki zapewniają doskonałą reakcję dotykową dla różnych funkcji wyścigowych. Kiedy są skonfigurowane jako podwójne sprzęgło, oferują doskonałą przewagę podczas startu. Alternatywne konfiguracje obejmują hamulec ręczny i dwie dodatkowe osie, więc gracze mogą zaprogramować łopatki jako gaz i hamulec, zapewniając analogową kontrolę dla różnych wyścigów.
  • Wyświetlacz ustawień – Niezależnie od tego, czy zawodnicy potrzebują różnych ustawień dla różnych tytułów wyścigowych, czy dla różnych samochodów w ramach tego samego tytułu, mogą łatwo skonfigurować w locie ważne ustawienia kierownicy w ramach pięciu różnych profili wyścigowych.
  • Szybkozłączka – Przeprojektowany system mocowania pozwala zawodnikom na łatwy montaż i demontaż koła, zachowując standardowe otwory na śruby dla tych, którzy montują je do fotela wyścigowego.

Pedały PRO Racing posiadają realistyczny hamulec z ogniwem obciążającym i mogą być całkowicie dostosowane do ustawień i stylów wyścigowych. Kluczowe cechy obejmują:

  • Wykrywanie nacisku – Pedały rejestrują siłę, jakiej używają gracze pozwalając na poprawę pamięci mięśniowej i idealną ilość siły hamowania, aby poprawić wyczucie kierowcy i zapewnić bardziej spójną wydajność wyścigową.
  • Możliwość dostosowania pedałów – Pedały sprzęgła i gazu mogą być regulowane bardziej lub mniej twarde za pomocą zestawu wymiennych sprężyn, a pedał hamulca za pomocą wyboru elastomerów. Zarówno pedał gazu, jak i sprzęgła wykorzystują bezdotykowe czujniki hallotronowe, co zapewnia ich trwałość.
  • Konstrukcja modułowa – Każdy pedał można przesuwać w poziomie, aby stworzyć idealny odstęp dla każdego zawodnika, a wyjmowane moduły pedałów ułatwiają dostosowanie do potrzeb.

Kierownica Logitech G PRO Racing Wheel jest dostępna w dwóch wersjach: zgodnej z komputerami PC, konsolami PlayStation 5 i PlayStation 4 oraz zgodnej z komputerami PC, konsolami Xbox Series X|S i Xbox One.

Pedały Logitech G PRO Racing są kompatybilne z komputerami z systemem Windows 10/11 poprzez port USB, a po podłączeniu do PRO Racing Wheel: Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 lub PlayStation 4 konsolami.

Cena i dostępność

  • Logitech G ASTRO A30 Wireless Gaming Headset ma być dostępny na stronie astrogaming.com oraz u globalnych sprzedawców w październiku 2022 roku w sugerowanej cenie detalicznej 229,99 USD MSRP.
  • Logitech G PRO Racing Wheel i PRO Racing Pedals będą dostępne na LogitechG.com i u globalnych sprzedawców we wrześniu 2022 roku w sugerowanej cenie detalicznej $999/€1099 (Wheel) $349/€389 (Pedals)

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: