Wysłanie paczki do USA to nic trudnego

Wysłanie paczki do USA to nic trudnego

Stany Zjednoczone to zdecydowanie jedno z popularniejszych miejsc, do którego wysyłane są z Polski przesyłki kurierskie. Nic dziwnego, bo mieszka tam ponad 300 milionów ludzi! Masz za zadanie wysłać tam paczkę? Nie ma problemu! W dzisiejszych czasach wysyłka paczki do USA jest dziecinnie prosta – zobacz, jak z brokerem kurierskim AlleKurier w łatwy sposób możesz to zrobić i ciesz się sprawną wysyłką!

Wysłanie paczki do USA

 

Paczki do USA  – tak sprawnie jeszcze nie było!

 

Stany Zjednoczone są największą gospodarką na świecie i jest to atrakcyjne miejsce docelowe dla eksportu dla małych firm. Dodatkowo około 10 milionów ludzi polskiego pochodzenia mieszka w USA. W przeciągu ostatnich lat wprowadzono wiele nowych zmian i taryf regulacyjnych, co sprawiło, że eksport i wysłanie paczki do USA jeszcze nigdy nie było tak proste.

Transport paczek do Stanów Zjednoczonych obsługuje kilka firm kurierskich. Najbardziej znanymi firmami przewozowymi są FedEx oraz UPS. Są to liderzy w branży transportowej, którym dalekie dystanse nawet za ocean nie sprawiają problemu i transport przesyłek to dla nich łatwizna. Wielu klientów korzysta właśnie z tych firm kurierskich i ceni sobie ich ofertę w zakresie dostawy paczek. Paczki do USA dostarczane są przez nie w przeciągu 3 do 7 dni roboczych. Pamiętaj tylko, że ten czas nie uwzględnia możliwej odprawy celnej.

Jeśli chodzi o odprawę celną pamiętaj o tym, że jeśli chodzi o przesyłki do Stanów cło jest naliczane, w przypadku gdy przewożone produkty są przeznaczone do celów handlowych oraz jeśli ich wartość przekracza 150 euro. Dodatkowe opłaty obejmują takie towary jak: alkohol, wyroby z tytoniu, perfumy i wody toaletowe.

Jeśli jednak nadajesz przesyłkę jako osoba prywatna a przesyłane rzeczy są przeznaczone do użytku własnego lub dla twoich bliskich to się nie martw! W tym przypadku cło nie powinno zostać naliczone.

W nadaniu paczki do USA lub innego egzotycznego zakątka pomoże intuicyjny formularz na stronie brokera kurierskiego AlleKurier. Wystarczy postępować krok po kroku zgodnie z tym, co jest w nim napisane, by bezproblemowo nadać paczkę lub list.

 

Jak zapakować paczkę wysyłaną za granicę?

Pamiętaj o tym, że odpowiadasz za dobrze uzupełnioną dokumentację oraz odpowiednie przygotowanie paczki przed wysyłką. Jeśli zapakujesz paczkę w sztywny karton o regularnych kształtach, to jest to najtańsza i najłatwiejsza w sortowaniu opcja.

Zawartość przemieszcza się w pudełku? Zabezpiecz odpowiednio swoje przedmioty specjalnymi wypełniaczami lub zwiniętą gazetą. Zalecane jest także zakleić pudełko solidną taśmą, by w ciągu swojej dalekiej podróży nie mogło ulec zniszczeniu.

Bardzo ważne jest, abyś podczas wypełniania formularzu nadawczego, dopełnił wszystkich formalności. Pamiętaj o tym, że koszt standardowej odprawy celnej masz już wliczony w cenę paczki zagranicznej, więc nie musisz się martwić o wysokie dodatkowe koszty. Podczas wypełniania formularza, zwróć uwagę na dwa istotne aspekty. Jest to opis wysyłanego przedmiotu oraz faktura do zgłoszenia celnego. Pamiętaj aby w pierwszej części formularza opisać bardzo dokładnie przedmiot wysyłki, a także kod celny.

Następnie podaj w wersji po polsku i angielsku nazwę wysyłanej rzeczy, tak by celnicy nie mieli problemu z identyfikacją przesyłki. Określ liczbę nadawanych przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz ich wartość.

Dokładne uzupełnienie tych rubryk sprawi, że proces wysyłki znacznie się usprawni, a paczka szybko i bezproblemowo trafi w ręce adresata. Po uzupełnieniu formularza, opłaceniu transakcji i wydrukowaniu listu przewozowego nie pozostało nic innego jak tylko czekać na kuriera, który odbierze paczkę z twojego domu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: