ZOWIE XL2566K – 340Hz monitor e-sportowy TN FHD 0,5ms z DyAc

ZOWIE XL2566K – 340Hz monitor e-sportowy TN FHD 0,5ms z DyAc

ZOWIE XL2566K to najnowszej generacji, flagowy e-Sportowy monitor z 360Hz odświeżaniem
i szybką matrycą TN Full HD z zaledwie 0,5ms opóźnieniem reakcji (input lag) i funkcją wyostrzania obrazu DyAc+™ oraz złączami HDMI 2.0 i DP 1.4.

Przełącznik S-Switch do błyskawicznej zmiany trybów pracy monitora i funkcja XL Setting to Share, umożliwiająca wymianę ustawień parametrów monitora pomiędzy graczami w połączeniu z dużym zakresem regulacji położenia ekranu zapewniają komfort gry. Skuteczność w grze zwiększają funkcje wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer

ZOWIE XL2566K
ZOWIE XL2566K

BenQ prezentuje flagowy model monitora e-Sportowego – XL2566K – który wymagającym, profesjonalnym graczom oferuje zoptymalizowaną płynność i szybką reakcję, a także wiele funkcji, które pomogą zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, osiągać najlepsze wyniki. Dzięki sprawdzonej w rozgrywkach technologii DyAc⁺™ oraz częstotliwości odświeżania 360 Hz panelu TN FHD nowy monitor zapewnia większą klarowność i ostrość obrazu oraz płynność ruchu niż oferty rynkowe w tej klasie sprzętu. Pierwsze monitory serii XL trafiły na rynek w 2010 roku, szybko zdobywając serca i uznanie graczy, a modele XL2546 i XL2546K stały się bardzo często wybieranymi monitorami do tworzenia platformy zmagań na profesjonalnych turniejach e-sportowych FPS (First-Person-Shooting). Model XL2566K jest najnowszym i najszybszym monitorem   e-Sportowym ZOWIE.

Połączenie 360Hz odświeżania, 0,5ms opóźnienia (input lag) i DyAc+™ (Dynamic Accuracy Plus) eliminuje rozmycie obrazu w dynamicznych akcjach. Pozwala to graczom precyzyjnie widzieć pozycję wroga i celownika oraz trajektorię pocisku i punkty uderzenia, co pomaga w kontroli odrzutu oraz zapewnia niezwykłą przejrzystość i większą płynność ruchu w trakcie gry. Przekłada się to bezpośrednio na skuteczność w grze.
XLSetting To Share™ to funkcja umożliwiająca szybkie zapisywanie profilu własnych ustawień monitora
i udostępnianie go członkom zespołu, znajomym czy fanom. Obsługę funkcji wspomaga bardzo prosty interfejs.

Test Philips 346B1C – 34-calowy, zakrzywiony monitor 21:9

Ustawienia szybkiego dostępu. Zmiana interfejsu użytkownika i nowy przełącznik trybów pracy (S-Switch) to coś więcej niż tylko kosmetyka. Przeprojektowany interfejs zapewnia możliwość dostosowania ustawień FPS, do których gracz chce uzyskać szybki dostęp za pomocą szybkiego menu, a następnie umożliwia dostęp do nich jednym dotknięciem przycisku S-Switch. Konfiguracja przed meczami lub podczas kolejnych rund jest teraz znacznie wygodniejsza. Płynne przełączanie pomiędzy zapamiętanymi ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i nie rozprasza uwagi.

Płynna i elastyczna regulacja – większy komfort i bezpieczeństwo – zmniejszona podstawa umożliwia większą elastyczność w dostosowywaniu rozmieszczenia na stole: monitora, klawiatury i podkładki pod mysz, tak by zapewnić jak największą wygodę i swobodę ruchów w trakcie gry. Nowa podstawa i kolumna zapewniają także precyzyjną i płynną regulację pochylenia i wysokości ekranu (155 mm) z „pamięcią” 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem, co zapewnia powtarzalność ustawień.

Duży zakres regulacji pochylenia matrycy do przodu i do tyłu (-5°+23°) oraz o 45° w prawo i w lewo, a także obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszego dla gracza położenia ekranu. Wygodny uchwyt do przenoszenia monitora i sztywna rama lepiej chroni boki ekranu, co jest bardzo przydatne podczas transportu monitora w trakcie turniejów czy wydarzeń LAN party czy BYOC.

Regulowana osłona ekranu (kaptur) – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu. Jest ona standardowym wyposażeniem monitora.

Recenzja iiyama G-Master Red Eagle GB3271QSU – rozwiń skrzydła (nie)tylko w gamingu

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanej do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza oraz konkretnej gry.

Dystrybutorami monitorów ZOWIE w Polsce są firmy:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

W Polsce ZOWIE XL2566K pojawi się w połowie października br. w sugerowanej cenie detalicznej 3099 zł.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry: https://zowie.benq.eu/en-pl/monitor/xl2566k.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: