vivo X Fold+ -ulepszone „inteligentne” funkcje w składaku

vivo X Fold+ przewyższa swego poprzednika dzięki zastosowaniu 4nm chipsetu, szybszemu ładowaniu i jeszcze inteligentniejszym systemom kamer, opracowanym wspólnie z firmą ZEISS

vivo X Fold+
vivo X Fold+

Firma vivo oficjalnie zaprezentowała najnowszą odsłonę serii składanych smartfonów X Fold – model vivo X Fold+. Kontynuując udane wzornictwo poprzednika, smartfon zbudowano z lotniczego aluminium, wyposażono go jednak w platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 8+, specjalnie zaprojektowany układ bezpieczeństwa oraz baterię o jeszcze efektywniejszym działaniu i najlepszy na rynku aparat. Do dostępnych już w X Fold kolorów – niebieskiego i szarego – model X Fold+ dodaje charakterystyczną orientalną czerwień.

vivo X Fold – miałam w ręce składany super smartfon

Ulepszone „inteligentne” funkcje i jeszcze szybsze ładowanie

X Fold+ łączy w sobie zamysł koncepcyjny poprzedniej generacji z nową platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 8+ i specjalnie zaprojektowanym chipem bezpieczeństwa. Wyprodukowany w 4nm procesie technologicznym chipset cechuje się lepszą wydajnością i niższym zużyciem energii. Projektantom X Fold+ udało się także zwiększyć pojemność baterii aż do 4730 mAh, bez zwiększania rozmiaru i wagi urządzenia. Według testów poprawiło to ogólną żywotność baterii aż o ponad 20%.

Nie tylko pojemność baterii uległa zmianie, X Fold+ też szybciej się ładuje niż jego poprzednik. Wszystko za sprawą zastosowanej technologii ładowania FlashCharge z mocą 80W (po kablu) i 50W bezprzewodowo. Podobnie jak we flagowym modelu vivo X80 Pro. Umożliwia to przewodowe ładowanie od 1% do 70% pojemności akumulatora w zaledwie 18 minut. Zupełne naładowanie trwa natomiast zaledwie 35 minut. W przypadku ładowania bezprzewodowego, technologia FlashCharge vivo umożliwia napełnienie baterii od prawie pustego do pełnego już w 53 minuty.

Test vivo Y72 5G – spektrum perspektyw

Ponadto X Fold+ sprzedawany jest z ekskluzywną ładowarką sieciową GaN (z wykorzystaniem azotku galu) z podwójnym gniazdem USB-C, umożliwiającą ładowanie wielu urządzeń jednocześnie.

Ekran 120 Hz, wewnątrz i na zewnątrz

W X Fold + ulepszono także wyświetlacze. Teraz oba działają z częstotliwości odświeżania rzędu 120 Hz. Wewnętrzny 8-calowy ekran o rozdzielczości 2160 x 1916 otrzymał aktualizację, zapewniającą płynniejsze przełączanie między wyświetlaczem wewnętrznym i zewnętrznym, a także szybszą reakcję podczas przesuwania, przełączania między ekranami aplikacji, grania lub odtwarzania filmów o dużej liczbie klatek na sekundę.

Warto zauważyć, że vivo X Fold+ wyposażony także w ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych 3D zarówno na ekranie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Zapewniają one nie tylko szybsze odblokowanie, ale i większe bezpieczeństwo, oraz większą użyteczność, niezależnie od warunków.

Wreszcie, duży wyświetlacz wewnętrzny zapewnia jeszcze lepszą funkcjonalność dzielonego ekranu. Użytkownicy mogą teraz otwierać do dwóch okien na pierwszym planie i obsługiwać jednocześnie cztery aplikacje z podwójnymi oknami na podzielonym ekranie, i do 12 okien w tle. Co więcej, vivo X Fold + może też działać w „trybie przemówienia”, w którym na dole ekranu wyświetlane są notatki, a na górze prezentacja PowerPoint. Pozwala on także na bezprzewodowe rzucanie prezentacji na większy ekran z poziomu telefonu.

Test vivo X60 Pro 5G – zdjęcie nabierze profesjonalnego charakteru

Sztandarowe obrazowanie, opracowane we współpracy z ZEISS

Zmiany względem poprzednika nie ominęły też modułu fotograficznego vivo X Fold+. Dzięki partnerstwu vivo z ZEISS zastosowano ulepszone sensory. Zoptymalizowano też obecną optykę i sięgnięto po większe obiektywy pokryte powłoką ZEISS T*, zmniejszającą odblaski i poprawiającą przenikanie światła widzialnego, co skutkuje lepszą jakością obrazu i dokładnością odwzorowania barw. Moduł optyczny składa się teraz z czterech kamer o pełnej ogniskowej i kamery peryskopowej z 5-krotnym zoomem optycznym i 60-krotnym zoomem cyfrowym, z optyczną stabilizacją obrazu.

Dodatkowo, X Fold+ może wyświetlać wizjer na obu ekranach, ułatwiając użytkownikom swobodne robienie selfie za pomocą głównego aparatu. Zapewnia lepszą rozdzielczość, większą rozpiętość ISO i szersze pole widzenia, sprawiając, że zdjęcia selfie są jeszcze ładniejsze.

vivo X Fold+
vivo X Fold+

Zrównoważony design i nowa kolorystyka Oriental Red

X Fold+ kontynuuje udany design swego poprzednika. Zobaczymy w nim więc wszystkie znane z Folda kształty. Ponadto, oprócz odświeżonego niebieskiego i szarego koloru, X Fold+ dostępny będzie także w charakterystycznym odcieniu czerwieni. Firma podkreśliła jednak, że model vivo X Fold+ zaprojektowany został ekskluzywnie na rynek chiński.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: