Acer Swift Edge – niesamowicie mobilny, ale też wytrzymały

Acer Swift Edge – niesamowicie mobilny, ale też wytrzymały

Swift Edge to połączenie wydajności, bezpieczeństwa i trwałości. Ten lekki jak piórko (raptem 1,17 kg!) sprzęt został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go w domu i w podróży. Świetnie sprawdzi się też przy pracy zdalnej i hybrydowej.

Acer Swift Edge
Acer Swift Edge

Stylowe wykonanie

Lekki, 16-calowy laptop ma elegancką i smukłą konstrukcję. Ważący zaledwie 1,17 kg i mierzący 12,95 mm wysokości, Acer Swift Edge cechuje się ultracienką, magnezowo-aluminiową obudową. Dzięki temu jest niesamowicie mobilny, ale też wytrzymały. Tym samym jest także najlżejszym na świecie 16-calowym laptopem ekranem OLED.
Styl wykonania obudowy stanowi połączenie ostrej tylnej krawędzi, precyzyjnej realizacji detali i prostej estetyki, która dziedziczy stylowy i wysokojakościowy charakter serii Swift. W połączeniu z oszałamiającym wyświetlaczem, przemyślaną konstrukcją zawiasów i ostro wyciętym, przednim wgłębieniem, Acer Swift Edge to doskonały i stylowy wybór dla profesjonalistów prowadzących aktywny i dynamiczny tryb życia.
Warto dodać, że za wyjątkowy design laptop ten otrzymał zarówno nagrodę Red Dot 2022, jak i nagrodę 2022 Good Design.
edge1.JPG

Nieziemska ochrona przed hakerami

We wnętrzu laptopa można znaleźć mocne procesory AMD Ryzen™ 6000 i AMD Ryzen PRO 6000. Dzięki nim Acer Swift Edge zyskuje wysoką szybkość przetwarzania i płynną reakcję, które znacząco zwiększają jego produktywność dzięki maksymalnie 8 wydajnym rdzeniom „Zen 3+”.
Dodatkowo, sprzęt ten został wyposażony w specjalny procesor bezpieczeństwa Microsoft Pluton, który pomaga w obronie przed coraz bardziej groźnymi atakami hakerskimi. Chipy te zapewniają dodatkową ochronę wrażliwych zasobów, takich jak poświadczenia i klucze szyfrowania.
Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo pracy, laptop ten daje też możliwość skorzystania z  uwierzytelniania biometrycznego i gniazda Noble Wedge Lock, które mogą być dodatkową warstwą ochrony danych użytkownika i firmy.
Kinowa jakość
Acer Swift Edge wyróżnia się wyświetlaczem OLED 4K (3840×2400) z obsługą 100% gamy kolorów DCI-P3 klasy kinowej, doskonałą jasnością szczytową 500 nitów i czasem reakcji poniżej 0,2 ms, zapewniając rewelacyjny zakres realistyczne kolory i wysublimowana wyrazistość obrazu.
Ten 16-calowy laptop ma również smukłą ramkę wokół ekranu, dzięki czemu będzie można w pełni zatopić się w doznaniach wizualnych. Ponadto otrzymał też certyfikaty VESA DisplayHDR™ True Black 500 i TÜV Rheinland Eyesafe®, które zapewniają jeszcze większy komfort oglądania.
Całkowicie nowy Acer Swift Edge obsługuje również następną generację w zakresie zaawansowanych potrzeb łączności. Wi-Fi 6E to komfort szybkich połączeń bezprzewodowych i udostępniania plików oraz płynnego przesyłania strumieniowego 4K.
Laptop oferuje także bogaty zestaw podstawowych portów, takich jak HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2 Gen 2 Type-C z możliwością szybkiego ładowania, dwa porty USB Type-A i gniazdo audio, dzięki którym produktywność i wygoda wchodzą na zupełnie nowy poziom .

Ceny i dostępność

Acer Swift Edge (SFA16-41) będzie dostępny w październiku w regionie EMEA od 1499 EUR (około 7300 zł). Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność różnią się w zależności od regionu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: