First Dwarf na PGA – pokaz gry

First Dwarf na PGA – pokaz gry

Jak wygląda życie samotnego krasnoluda-zwiadowcy, który na rozerwanej na strzępy planecie szuka nowego domu dla swojego ludu? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy pojawią się na Poznań Game Arena! Po ciepłym przyjęciu na amerykańskim IGN, zrealizowana przez polskie studio Star Drifters gra First Dwarf po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Europie. Pokaz odbędzie się na gamingowych komputerach marki Predator.

First Dwarf to gra action-RPG z otwartym światem, która zawiera elementy budowania bazy. Wcielamy się w niej w tytułowego Pierwszego Krasnoluda o imieniu Tru, który za pomocą mecha napędzanego magią szuka nowego domu dla swoich ziomków. Aby tego dokonać będzie musiał wśród pozornie dziewiczych pól na unoszących się w powietrzu wyspach stworzyć nową kolonię. Oznacza to jednak, że zmierzy się też z różnymi zagrożeniami i wyzwaniami oraz własną historią.

Krasnoludzki mech i smok

Twórcy ze studia Star Drifters szykują w swojej nowej grze wiele atrakcji. Mech, którym kierujemy, będzie można ulepszać wraz z rozwojem gry o różne dodatkowe funkcje, co da nam większe pole działania. Co ważne, wraz z rozwojem gry będziemy mogli skorzystać z pomocy naszego małego, skrzydlatego przyjaciela, którym jest… smok Ragn. Może i nie będzie reagował na słowo “dracarys”, ale z pewnością będzie dla nas dużym wsparciem.
First Dwarf
Gra została zbudowana na Unreal Engine 5. Natomiast styl grafiki jest stylizowany w bardziej bajecznej stylizacji, przenosząc nas dzięki temu do magicznej krainy, w której dzieje się akcja. First Dwarf trafi na PC, Xbox Series X/S, PS5 i Switch w 2024 roku.

Predator wspiera polski gamedev

Ta ambitna produkcja zostanie zaprezentowana w Poznaniu na komputerach marki Predator. To efekt współpracy Acer Polska, producenta tej marki, ze Star Drifters. Wcześniej obie firmy współpracowały już podczas podobnej prezentacji gry First Dwarf w USA.
W Poznaniu odwiedzający będą mogli zobaczyć ten tytuł na laptopach Predator Helios 300. Te laptopy w najmocniejszych specyfikacjach można już w Polsce kupić z wydajnymi procesorami 12. generacji. Helios 300, który pojawi się podczas prezentacji First Dwarf, pokaże z kolei moc kart graficznych GeForce RTX z serii 30xx. Dzięki temu, gra będzie oferować najwyższy poziom wrażeń wizualnych i jakość rozrywki.

Co jeszcze na stoisku Star Drifters?

First Dwarf to nie jedyna gra, w którą polskie studio zaprezentuje w Poznaniu. Poza tym producent pokaże także:
  • BrewPub Simulator (pierwszy na świecie pokaz wersji demo), w którym otwieramy swój własny browar.
  • Lumentcraft –  gra akcji top-down z elementami tower defense. W grze eksplorujemy podziemia, drążąc tunele i pomieszczenia.
  • Scorchlands – buduj i zarządzaj kolonią używając magii.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: