Vectra AI wybrała Clico

Vectra AI wybrała Clico na swojego strategicznego partnera w Polsce

CLICO sfinalizowało właśnie umowę z firmą Vectra AI i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło platformę klasy NDR, która służy do monitorowania oraz wykrywania zagrożeń w sieciach IT. Dla Vectry dostarczającej usługi wykrywania i reagowania na zagrożenia oparte na sztucznej inteligencji (AI), to strategiczne partnerstwo, dzięki któremu polskie firmy zyskują łatwy dostęp do jej rozwiązań.

Vectra AI wybrała Clico

Współpraca sprawi, że portfolio CLICO rozszerzone zostaje o rozwiązania Vectra, służące do wykrywania oraz reagowania na zagrożenia występujące w sieci. Dzięki możliwościom przechwytywania i analizowania ruchu z wykorzystaniem opatentowanych algorytmów uczenia maszynowego, pozwala identyfikować w czasie rzeczywistym nawet nieznane wcześniej ataki. System może zbierać dane z wielu środowisk takich jak sieci prywatne, chmura publiczna czy aplikacje SaaS. Sztuczna inteligencja wykrywa oraz priorytetyzuje zaawansowane zagrożenia, a dzięki możliwościom integracji z aktualnie wykorzystywanymi rozwiązaniami firm trzecich, pozwala na szybką i skuteczną reakcję.

Recenzja Jabra PanaCast 20 – do pracy hybrydowej

 Rozwiązania typu NDR działają na podstawie zaawansowanej sztucznej inteligencji w celu zapewnienia analizy ryzyka. Można powiedzieć, że wykorzystują mocne strony uczenia maszynowego i jego praktycznie nieograniczone możliwości. Platforma Vectra zapewnia ciągłe, automatyczne monitorowanie sieci w celu ujawnienia nieznanych cyberataków.

System dostarcza również możliwości integracji z gamą rozwiązań firm trzecich, dzięki czemu jest w stanie nie tylko wykrywać zagrożenia, ale również aktywnie na nie odpowiadać. Rozwiązania od Vectry dostępne są już w portfolio dystrybucyjnym CLICO i bardzo się cieszymy, że możemy tym dzielić się z partnerami biznesowymi Vectra Tech Alliance w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, takimi jak SentinelOne, Juniper Networks, Forescout i Checkpoint – skomentował Mateusz Gajda, Security Consultant w firmie CLICO.

Christian Putz, Country Manager w Vectra AI podkreślił strategiczne znaczenie partnerstwa. Umowa dystrybucyjna z CLICO obowiązuje w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Wybraliśmy CLICO na naszego strategicznego partnera, ponieważ cenimy proaktywne podejście firmy do dystrybucji, znajomość rynku i doświadczenie w zakresie technologii. Dzięki tej współpracy organizacje w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej zyskują łatwiejszy dostęp do portfolio produktów Vectry i możliwość ich wykorzystania, by proaktywnie identyfikować i powstrzymywać potencjalnie niebezpieczne cyberataki. To ważne, ponieważ zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa jest obecnie bardzo duże i stale rośnie – zaznaczył.

* CLICO

CLICO to polski dystrybutor rozwiązań z obszarów bezpieczeństwa, sieci i zarządzania. Skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej unikalne rozwiązania liderów rynku światowego. Firma od początku konsekwentnie skupia swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi, oferując najlepsze warunki obsługi technicznej, logistycznej i handlowej, stawiając przy tym na kompleksową obsługę projektów i dzielenie się kompetencjami. Wysoka jakość obsługi dystrybutora potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2015 z Kryteriami WSK przyznanym przez IQNet i utrzymywanym od grudnia 2002 roku.

* Vectra AI

Platforma Vectry wykorzystuje AI by dostarczać zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, które pozwalają analizować pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz uwierzytelnianie i kontrolę dostępu. Jedynie Vectra optymalizuje sztuczną inteligencję tak by wykrywała również metody ataku – rozpoznawała TTP (Tactic, Technics and Procedures) leżące u podstaw wszystkich ataków – zamiast podstawowego alarmowania o „innych” zagrożeniach. Dzięki takiemu podejściu zespoły ds. bezpieczeństwa otrzymują bardzo precyzyjny sygnał o zagrożeniu i przejrzysty kontekst, co umożliwia im szybsze reagowanie na zagrożenia i zatrzymanie trwających ataków.

Źródło: vectra.ai

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: