RFBenchmark wrzesień 2022 – jesienna stabilizacja

RFBenchmark wrzesień 2022 – jesienna stabilizacja

Portal RFBenchmark.eu opublikował wrześniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Tradycyjnie specjaliści przyjrzeli się wynikom jakości i szybkości Internetu mobilnego. Podstawowym źródłem danych były pomiary wykonane przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK. W rankingu panuje stabilna sytuacja, która nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego miesiąca. T-Mobile utrzymał prowadzenie w kategorii średniej szybkości pobierania danych, Play w kategorii średniej szybkości wysyłania danych, a Orange nadal jest liderem w kategorii najniższej średniej wartości ping.

jesienna stabilizacja

Wrześniowy ranking to efekt 125 866 pomiarów. To zauważalny wzrost, zwłaszcza w porównaniu z sierpniem. Najwięcej pomiarów w naszej aplikacji zostało przeprowadzonych w zasięgu sieci Play (30,4%) i Orange (35,2%). W dalszej kolejności społeczność RFBenchmark sięgała po usługi sieci Plus (18,7%) oraz T-Mobile (15,7%).

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile pozostaje bezkonkurencyjny pod względem wyników średniej szybkości pobierania danych (39,7 Mb/s). O ile miesiąc temu ścigał się do ostatniej prostej z Orange, tak teraz Pomarańczowy operator został wyraźnie wyprzedzony (38 Mb/s). Na trzecim miejscu znalazł się Play (34,7 Mb/s), a tabelę zamknął Plus (30 Mb/s).

Recenzja Fritz!Box 6850 5G – dla generacji mobilnej 5G

Średnia szybkość wysyłania danych

Play zajmuje silną, pierwszą pozycję w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. We wrześniu pozwolił na to wynik 20,1 Mb/s. Na pozostałych miejscach znalazło się Orange (19 Mb/s), T-Mobile (17,8 Mb/s) i Plus (17,1 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Orange nie pozwoliło na sensacyjną zmianę lidera w kategorii najniższej wartości ping. Osiągnięty rezultat 29,3 ms pozwolił wyprzedzić Play (30,3 ms) i zepchnąć T-Mobile na trzeci stopień podium (31,8 ms). Na końcu stawki znalazł się Plus (36,9 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też: RFBenchmark sierpień 2022 – spokojny koniec lata

źródło: Notel

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl