Garmin MARQ – z pasją do codziennej aktywności

Garmin MARQ – z pasją do codziennej aktywności

Marka Garmin ogłosiła zaprezentowała dziś kolekcję MARQ drugiej generacji – pięć najwyższej klasy nowoczesnych zegarków: MARQ Athlete, MARQ Adventurer, MARQ Golfer, MARQ Captain oraz MARQ Aviator. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o tym, aby doskonale uzupełniał stylizację i odzwierciedlał pasję do codziennej aktywności, dalekich wypraw, lotów i rejsów. Zegarki z kolekcji MARQ (Gen 2) wykonano z tytanu Grade-5 oraz wyposażono wyświetlacze dotykowe AMOLED z niezwykle żywymi kolorami i szafirową soczewkę. Urządzenia te są nie tylko bardziej wytrzymałe i niezawodne niż kiedykolwiek wcześniej, ale także pozostają całkowicie spójne z DNA marki. Ze specjalnie opracowanymi funkcjami, wytrzymałą baterią o czasie pracy do 16 dni w trybie smartwatcha oraz starannie dobranymi materiałami, zegarki MARQ zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach każdego dnia.

Garmin MARQ

Funkcje premium dla Nowoczesnych Odkrywców

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 

Zegarki z kolekcji MARQ to coś więcej niż tylko stylowe dodatki. Kolekcja oferuje cały szereg funkcji całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, takich jak nadgarstkowy pomiar tętna, monitorowanie oddechu i poziomu stresu, zaawansowane monitorowanie snu oraz energii Body-Battery™, a także całkiem nową funkcję asystenta jet lagu1 (dostępna wkrótce). Pomaga ona osiągnąć jak największy komfort fizyczny i psychiczny i jest szczególnie przydatna osobom, których aktywność wiąże się z ciągłymi zmianami stref czasowych, jak w przypadku podróżników czy sportowców.

Na podstawie historii snu użytkownika i innych danych biometrycznych, funkcja ta wskazuje, jaka jest optymalna ekspozycja na światło, harmonogram snu i ćwiczenia, co pozwala zminimalizować skutki jet lagu podczas długodystansowej podróży. Funkcja sugeruje także, co należy zrobić, aby szybko dostosować się do nowej strefy czasowej, może również wyświetlać powiadomienia na nadgarstku, udzielając wskazówek i przypominając o takich aspektach jak spożycie kofeiny i odżywianie. Przed wylotem użytkownicy mogą zapisać szczegóły podróży w aplikacji Garmin Connect™ i obserwować, jak ich zegar biologiczny dostosowuje się do nowego miejsca pobytu.

Test Ezviz LC3 – lampa, która zabezpieczy nasze mieszkanie

Po raz pierwszy w historii zegarków MARQ, urządzenia oferują obsługę wielu systemów nawigacji satelitarnej, GPS na kilku częstotliwościach (L1 + L5) oraz technologię Garmin SatIQ™, która zapewnia doskonałą dokładność pozycjonowania w każdym otoczeniu, optymalizując jednocześnie zużycie baterii. Bez względu na to, dokąd powiedzie przygoda, technologia ta automatycznie wybiera odpowiedni tryb satelitarny w danym położeniu.

Poznaj kolekcję MARQ

 

MARQ Athlete jest doskonale przystosowany do każdej dyscypliny sportu. Wykonany z tytaniu zegarek z bezelem z powłoką DLC oraz lekki pasek z gumy silikonowej, zapewniają idealne dopasowanie i dokładne monitorowanie danych przez wbudowane czujniki. Użytkownicy mogą sprawdzać wszystkie parametry związane z wydajnością, treningiem i regeneracją dzięki zaawansowanym wskaźnikom, takim jak Gotowość treningowa, która podaje konkretną wartość na podstawie jakości snu, regeneracji, obciążenia treningowego i innych czynników.

Z myślą o biegaczach, MARQ Athlete wyposażono w funkcje treningowe takie jak PacePro™, która pomaga utrzymać tempo biegu na właściwym poziomie oraz Stamina, pozwalająca na bieżąco monitorować i zarządzać wysiłkiem podczas aktywności, aby uniknąć zbyt wczesnego wyczerpania sił. Oprócz codziennego monitorowania aktywności, MARQ Athlete oferuje wbudowane aplikacje sportowe do wielu dyscyplin, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na nartach, golf, tenis, treningi siłowe, surfing i wiele innych. Można skorzystać również z łatwych do powtórzenia animacji treningowych cardio, siłowych, jogi i pilatesu na ekranie zegarka. Droga po zwycięstwo zaczyna się tutaj.

Test Acer Chromebook 314 – do pracy, rozrywki oraz codziennej komunikacji

MARQ Adventurer to nowoczesna interpretacja klasycznego zegarka. Dzięki wykorzystaniu hybrydowego paska ze skóry oraz gumy FKM, smartwatch sprawdzi się idealnie zarówno na co dzień, jak i podczas aktywności. Takie rozwiązanie łączy w sobie elegancję skórzanego paska z podwyższoną odpornością na pot i zabrudzenia. Bezel z kompasem pomoże użytkownikom zachować orientację w terenie podczas korzystania ze specjalnej funkcji Orienteering do nawigacji do miejsca docelowego. Z kolei za sprawą wbudowanych map TopoActive, miłośnicy przygód mogą łatwo wyznaczać trasę do wybranych punktów, korzystać z profili wysokości oraz wielu innych funkcji. Aby jeszcze lepiej poznać swoje położenie, funkcja NextFork™ podaje odległość do następnego skrzyżowania szlaków oraz nazwę najbliższego szlaku. Eksploruj więcej.

Bez względu na to, czy jesteś pilotem, czy entuzjastą awiacji, MARQ Aviator został zainspirowany czystą pasją do latania. Wyposażony jest w bransoletę ze szczotkowanego tytanu, solidne ogniwa i zapięcie blokujące, a także ceramiczny bezel. Ten smartwatch  umożliwia nawigację do wybranej lokalizacji lub punktu orientacyjnego ze światowej bazy danych lotniczych lub wybranie specjalnej funkcji, aby uruchomić wyznaczanie trasy do najbliższego lotniska. Dzięki alertom lotniczym piloci mogą ustawić minimalną siłę wiatru bocznego i warunki lotu, z którymi czują się komfortowo, a także otrzymać powiadomienie, kiedy nadejdzie dobry czas, by wystartować.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Z myślą o osobach często podróżujących po świecie, projektanci marki stworzyli tarczę zegarka MARQ Aviator z funkcją asystenta jet lagu (dostępna wkrótce). Wyświetla ona godzinę macierzystej strefy czasowej oraz czas „odczuwalny”, który po pełnej adaptacji będzie automatycznie aktualizowany, aby umożliwić sprawdzanie wskazówek dotyczących światła, snu i ćwiczeń przez całą dobę. Dla zapewnienia maksymalnej świadomości sytuacyjnej, pilot może przesuwać ruchomą mapę za pomocą dotyku, sprawdzać dane z radaru NEXRAD nałożone na trasę, a także korzystać z lotniczej prognozy pogody, w tym METAR, TAF i MOS1, która zapewnia informacje o wietrze, widzialności, ciśnieniu barometrycznym i innych istotnych parametrach. Wzbij się wysoko.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl