Tizen trafia na urządzenia inne niż Samsung

Tizen trafia na urządzenia inne niż Samsung

System operacyjny Tizen, który jest wizytówką telewizorów Samsung, będzie dostępny w Smart TV produkowanych przez inne firmy. W ramach współpracy partnerskiej w formule ODM (Original Development Manufacturing) z wiodącymi międzynarodowymi producentami, takimi jak Atmaca, HKC i Tempo, system Tizen po raz pierwszy trafi na urządzenia inne niż Samsung.

Nowe telewizory Bauhn, Linsar, Sunny, Vispera i innych marek[1] będą dostępne w tym roku w Australii, Włoszech, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii[2]. Dzięki temu jeszcze większe grono użytkowników będzie mogło korzystać z zalet i topowych rozwiązań, oferowanych przez otwarty system operacyjny Tizen, który został opracowany i jest stale rozwijany z myślą o telewizorach Samsung Smart TV.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

TIZEN

Nowe inteligentne telewizory z systemem Tizen pojawiają się w następstwie ogłoszenia programu licencyjnego Samsung Tizen TV Platform Licensing podczas konferencji deweloperów SDC (Samsung Developer Conference) w 2021 r. Program licencyjny umożliwia wykorzystywanie przez inne marki systemu operacyjnego Tizen, który zapewnia najlepsze w branży inteligentne rozwiązania, narzędzia do wyszukiwania treści, aplikacje oraz nowoczesny interfejs użytkownika dający dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania Smart TV.

Recenzja Mercusys Halo H70X – pożegnaj martwe strefy w domu

Aby zapewnić bezproblemowe wdrożenie systemu operacyjnego Tizen, firma Samsung współpracuje z wybranymi partnerami w zakresie licencjonowania treści i optymalizacji sprzętu. Współpraca ta daje wielu markom telewizyjnym dostęp do całego świata rozrywki, którą zapewniają wyłącznie telewizory Samsung Smart TV, umożliwiając jednocześnie wykorzystywanie przez system Tizen jego stale rozwijającego się ekosystemu do wzmocnienia swojej oferty.

Jedną z tegorocznych nowości jest udoskonalony Smart Hub, czyli panel sterowania, który sprawia, że codzienne korzystanie z telewizora jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań, a więc ulubiona rozrywka dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Od czasu, kiedy Samsung połączył siły z Linux Foundation, aby zaprezentować pierwszą wersję w 2012 roku, system operacyjny Tizen rozwinął się w tempie wykładniczym w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Obecnie w około 200 milionów ludzi w 197 krajów korzysta z telewizorów Samsung Smart TV z systemem Tizen, zaś liczba ta ma wzrosnąć wraz z wprowadzaniem na rynek najnowszych inteligentnych telewizorów na bazie systemu Tizen.

Rok 2022 jest symboliczny dla systemu operacyjnego Tizen, ponieważ jednocześnie świętujemy jego 10- rocznicę i pojawienie się pierwszych inteligentnych telewizorów innych marek z systemem Tizen” – powiedział Yongjae Kim, wiceprezes wykonawczy pionu Visual Display Business w Samsung Electronics.

Test Samsung Galaxy Z Fold4 i Galaxy Watch 5 Pro – po dłuższym użytkowaniu

Począwszy od tych nowych inteligentnych telewizorów opartych na technologii Tizen będziemy nadal rozszerzać program licencjonowania i wprowadzać system operacyjny Tizen wraz z jego ekosystemem do większej liczby produktów i marek na całym świecie.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.samsung.com.

***

[1] Do marek telewizorów z  systemem Tizen należą: Akai, Bauhn, Linsar (dystrybutor: Tempo), RCA, Vispera (dystrybutor: HKC), Sunny i Axen (dystrybutor: Atmaca).

[2] Telewizory marek Akai, Bauhn, Linsar z systemem Tizen są w sprzedaży od września 2022 w Australii. Inne marki będą dostępne później w IV kwartale 2022 r.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl