Acer Chromebook 516 GE – gamingowe wrażenia i klocki LEGO!

Acer Chromebook 516 GE – gamingowe wrażenia

Gamingowa klawiatura RGB, wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz i dostęp do ponad 1000 gier w chmurze na trzech wiodących platformach – tak zapowiada się nowy Acer Chromebook 516 GE, który zapewni rewelacyjne, gamingowe wrażenia w przystępnej cenie.

Acer przedstawił właśnie swojego pierwszego Chromebooka skierowanego do graczy. Co w nim znajdziemy? Przede wszystkim procesor Intel® Core™ 12 generacji, ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, zapewniający odświeżanie w 120 Hz, klawiaturę RGB w technologii anti-ghosting oraz zaawansowany dźwięk DTS. Acer Chromebook 516 GE to także, a może przede wszystkim, sprzęt zapewniający dostęp do najnowszych gier konsolowych i PC, takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Cyberpunk 2077 czy Devil May Cry 5 – to wszystko dzięki obsłudze wiodących platform cloud gamingowych, w tym najbardziej wydajnych NVIDIA GeForce NOW, Xbox czy Amazon Luna.

„Acer Chromebook 516 GE zapoczątkował nowy rozdział w historii Chromebooków, dzięki ofercie skierowanej bezpośrednio do graczy. To idealne połączenie gamingowych podzespołów, wsparcia dla strumieniowania gier poprzez NVIDIA GeForce NOW i łatwego dostępu do popularnych tytułów na wiodących platformach do grania w chmurze” – powiedział James Lin,General Manager, Notebooks, IT Products Business, Acer Inc.

Doskonała wydajność i grafika na najwyższym poziomie

Każdy aspekt Chromebooka 516 GE stworzono z myślą o użytkownikach chcących zanurzyć się w nowej jakości gamingowego doświadczenia. Laptop wspiera najbardziej wydajną usługę NVIDIA GeForce NOW, zapewniając tym samym rozgrywkę nowej generacji. Strumieniowanie przez potężny superkomputer w chmurze, gwarantuje najwydajniejszą grę w jakości 1600p przy 120 klatkach na sekundę, a także wykorzystanie najnowszych technologii graficznych, takich jak ray tracing, czyli śledzenia promieni.
To wszystko przy wsparciu solidnych komponentów. Pierwszy z nich, procesor Intel Core i7 12generacji, to nowa, responsywna technologia wyposażona w wydajne narzędzia dekodowania wideo. Do tego 16GB RAMu i dysk SSD PCle NVMe o pojemności 256GB, wspomagające szybkość reakcji, czynią Chromebooka 516 GE najmocniejszym zawodnikiem do gry w chmurze wśród swojej serii. Nie obyłoby się oczywiście bez dobrej jakości obrazu – tu do akcji wkracza ekran IPS o wysokiej rozdzielczości 2560×1600 i odświeżaniu 120 Hz, dzięki któremu nie umknie nawet milisekunda akcji. 16-calowy wyświetlacz ze 100% obsługą gamy sRGB zapewni dobrze odwzorowane, żywe kolory, które potęgują wrażenia podczas gry.
Acer Chromebook 516 GE

Niezrównany dźwięk i gamingowy design

Udana gra nie obędzie się bez soczystego, przestrzennego dźwięku. System DTS audio zapewnia wysokiej jakości, pozbawione zniekształceń brzmienie w dwóch głośnikach skierowanych do góry i w dwóch skierowanych w dół.
Z kolei klawiatura w Chromebooku 516 GE oferuje intensywne, kolorowe podświetlenie, dodające sprzętowi gamingowego charakteru. Gracze mogą wybrać jeden z siedmiu kolorów podświetlenia lub predefiniowaną opcję 4-strefowego koloru. Do tego oczywiście laptop jest wyposażony w technologię anti-ghosting, która umożliwia szybką i dokładną reakcję klawiszy.

Łączność do gier i nie tylko

Acer Chromebook 516 GE dzięki portowi sieciowemu 2,5G Gigabit Ethernet RJ45-LAN zapewnia stabilne i superszybkie połączenie, które pozwala na nieprzerwane korzystanie z gier w chmurze. Ponadto, niezawodne łącze Wi-Fi 6E sprawia, że jest to wydajne urządzenie także do pracy i gry w podróży. Gamingowy Chromebook jest wyposażony w najnowsze porty umożliwiające podłączenie do większych wyświetlaczy i nie tylko, w tym podwójne porty USB typu C, USB typu A, HDMI oraz Bluetooth 5.2 odpowiadający za korzystanie z bezprzewodowych akcesoriów.
Wytrzymała, działająca do 9 godzin bateria zapewnia ciągłą radość z użytkowania. A co zgraniem razem? Chromebook jest wyposażony w kamerkę internetową Full HD z redukcją migotania i technologią czasowej redukcji szumów, która wiernie odzwierciedla obraz widziany w oku kamery. Podwójne mikrofony uzupełniają poczwórne głośniki, by dźwięk nadawany przez gracza był równie dobrej jakości co ten, który sam słyszy.

Nieograniczony dostęp do gier PC i konsolowych

Użytkownicy mogą cieszyć się ekscytującą rozgrywką już po wyjęciu laptopa z pudełka, ponieważ gry w chmurze nie wymagają pobierania i instalacji. Dzięki swobodnej dostępności do gier i umieszczonemu w Chromebookach przyciskowi „wszystko”, wystarczy tylko wyszukać pożądaną grę i strumieniować ją do swojego Chromebooka 516 GE. Jeśli w ofercie platform brakuje tytułu, w który chcesz zagrać, bez obaw – dostawcy usług zapewniają rozszerzanie swojej oferty, dodawanie kolejnych gier, pakietów i DLC, co tylko poszerzy dostępność szerokiej gamy rozgrywki.
Ponadto, aby wspierać granie w chmurze w systemie ChromeOS, firma Google oferuje przy zakupie Chromebooka 516 GE firmy Acer 3-miesięczny bezpłatny okres próbny dla usługi NVIDIA GeForce NOW oraz Amazon Luna, dając każdemu szansę na wypróbowanie wybranych gier bez ponoszenia kosztów i przekonanie się, jak łatwy może być cloud gaming.

Cena i dostępność

Laptop Acer Chromebook 516 GE będzie dostępny w regionie EMEA w grudniu, w cenie od 999 euro (około 4870 złotych). Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność różnią się w zależności od regionu.
Jeśli jednak już teraz chcecie przekonać się jak Chromebooki sprawdzają się do grania w chmurze, zajrzyjcie na stronę https://www.acer-chromebook.pl/ – dodatkowym argumentem za szybkim kupnem tego laptopa jest niezwykła promocja, w której można otrzymać dodatkowo… klocki LEGO!

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl