BenQ – monitory 4K UHD z ochroną zdrowia uczniów

BenQ – monitory 4K UHD z ochroną zdrowia uczniów

  • Najnowsze interaktywne monitory 4K UHD z rodziny R03 – BenQ RP6503, RP7503 i RP8603  oferują wysoką wydajność audiowizualną, rozwiązania ClassroomCare® i EyeSafe®.
  • Monitory zaprojektowano do tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska nauczania. Wbudowane czujniki CO2, formaldehydu (CH2O), lotnych związków organicznych (TVOC) i pyłów PM 2,5 i PM 10 sygnalizują podwyższony ich poziom i uruchamiają wbudowany jonizator powietrza. Higienę pracy zwiększa powłoka antybakteryjna na ekranie, panelu frontowym, pisakach i na pilocie.
  • Atrakcyjność i efektywność zajęć grupowych wspomagają m.in. precyzyjne, intuicyjne funkcje wielodotyku oraz oprogramowanie i rozwiązania: EZWrite, InstaShare, X-sign Broadcast, NFC, wbudowane mikrofony, głośniki system Dolby Digital Plus, pilot zdalnego sterowania, dwa pisaki.
  • Monitory z serii BenQ RP02 są już dostępne u partnerów handlowych AV BenQ w Polsce.
    Ceny zależą od wielkości ekranu i wyposażenia monitora.
  • Gwarancja 36 miesięcy (wymiana urządzenia).

BenQ - monitory 4K UHD

BenQ wprowadził na rynek interaktywne monitory z serii RP03 dla edukacji, wyposażone w potężny system dźwiękowy Dolby Digital Plus i ulepszoną ochronę ClassroomCare®, obejmującą odporną na zarazki powłokę ekranu i pisaków, mierniki stężenia gazów i cząstek stałych, wbudowany jonizator powietrza i certyfikowane przez TUV Rheinland, rozwiązanie Eyesafe® redukujące emisję szkodliwych dla wzroku niebieskich składowych widma światła. Premiera ta potwierdza zaangażowanie firmy w dążenie do zapewniania najwyższej ochrony uczniów i nauczycieli oraz atrakcyjnych narzędzi wspomagających nauczanie.

„Wykorzystując nasze najbardziej zaawansowane interaktywne rozwiązania edukacyjne i audiowizualne, nową rodzinę RP03 zaprojektowaliśmy tak, aby dzięki kinowej jakości obrazu i dźwięku w standardzie Dolby Digital Plus głęboko zaangażować uczniów w naukę”, powiedział Conway Lee, prezes BenQ Corporation. „Uznając powszechne dziś obawy i zapotrzebowanie na zdrowotnie bezpieczne środowisko nauczania, rodzina RP03 oferuje najbardziej wszechstronne i nowoczesne rozwiązania ClassroomCare® pozwalające wprowadzać innowacje edukacyjne bez narażania zdrowia uczniów i nauczycieli.”

Innowacyjne rozwiązania edukacyjne

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Innowacje w serii BenQ RP03 zaczynają się od najpotężniejszego zestawu procesorów wykorzystywanego w interaktywnych monitorach, pomagając nauczycielom w płynnym i efektywnym prowadzeniu lekcji. Uzupełniając               jakość obrazu 4K UHD i 40-punktowy wielodotyk, nowe monitory zapewniają teraz dźwięk o kinowej jakości. Wszystko dzięki dwóm głośnikom 16Wx2 i 16W subwooferowi, wzbogaconym o najnowszą technologię dźwięku przestrzennego Dolby Digital Plus.

Multi Windows — kolejna nowa funkcja RP03 — umożliwia jednoczesne działanie wielu aplikacji, źródeł a nawet i systemów operacyjnych – zapewniając, opartą na współpracy, edukację hybrydową. Dostępne są gotowe do użycia narzędzia do nauki, w tym chmurowa tablica (whiteboard) EZWrite 6 integrująca się z Google Classroom oraz Kahoot! – edukacyjna aplikacja grywalizacyjna, która może działać równolegle z wideokonferencjami, przeglądarkami internetowymi i dowolną treścią z opcjonalnego komputera PC ze złączem OPS lub oprogramowania do bezprzewodowego udostępniania ekranu BenQ InstaShare 2.

Kompleksowa ochrona zdrowia – ClassroomCare®

Uznane przez TÜV Rheinland za 99,9% odporne przeciwko powszechnym patogenom, interaktywne monitory BenQ RP03 wykorzystują nano-jonowe cząsteczki srebra w powłokach na ekranie, na przednim panelu, pisakach i na pilocie, aby chronić uczniów i nauczycieli we wszystkich punktach kontaktu z monitorem.

Wiadomo, że niska jakość powietrza w pomieszczeniu obniża koncentrację i wydajność osób w nim pracujących, dlatego monitory RP03 wyposażono w czujniki jakości powietrza, które monitorują poziom dwutlenku węgla (CO2), formaldehydu (CH2O), lotnych związków organicznych (TVOC) i cząstek stałych (PM2,5 i PM10) w salach lekcyjnych, automatycznie uwalniając jony ujemne by zmniejszyć zanieczyszczenie, gdy bezpieczne poziomy cząstek są przekroczone. W połączeniu z komputerem typu slot-in OPS, czujniki RP03 – za pośrednictwem Azure IoT – mogą się nawet synchronizować się z HVAC i innymi urządzeniami, aby utrzymać czyste powietrze dla zapewnienia komfortu i długoterminowego zdrowia układu oddechowego uczniów.

Test Philips 346B1C – 34-calowy, zakrzywiony monitor 21:9

Wzbogacając dotychczasowe rozwiązania ClassroomCare® zapobiegające odblaskom (Anti-Glare), migotaniu (Flicker-Free) i emisji niebieskiego światła (Low Blue Light), nowe interaktywne monitory RP03 wykorzystują teraz sprzętową redukcję niebieskiej składowej widma bez wykorzystywania sztucznego żółtego zabarwienia przy redukcji programowej. BenQ jest pierwszym na świecie producentem monitorów interaktywnych, który zdobył certyfikat Eyesafe® Vision Health Advisory Board.

Hybrydowa nauka i praca

Interaktywne monitory RP03 wyposażono w rozwiązania ułatwiające naukę zdalną i mieszaną. Mają one m.in. dedykowany port kamery i zestaw ośmiu mikrofonów z funkcją redukcji echa i redukcji szumów, a także wiele portów na panelu przednim dla USB-C, HDMI, dotykowych/HID i NFC – logowania za jednym dotknięciem.

Indywidualne konta, kody QR, NFC i zarządzanie

Monitory RP03 mają wbudowane systemy umożliwiające łatwe zarządzanie tworzeniem i bezpiecznym dostępem do indywidualnych kont użytkowników (AMS – Account Management System). Wykorzystując NFC lub kody QR użytkownik uzyskuje natychmiastowy, bezpieczny dostęp do indywidualnych ustawień systemu, dysku sieciowego, obszarów w chmurze (G-drive, Dropbox) . System zarządzania treściami (DMS – Display Management System) pozwala na łatwe definiowanie co, gdzie i kiedy jest wyświetlane, a system OTA (Over-the-Air) wspomaga zarządzanie aplikacjami i aktualizacjami.

Dystrybutorami monitora są: AB S.A. i ALSO Polska.

Parametry I zdjęcia:

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl