Next ‘22 – jutro zaczyna się dzisiaj

Next ‘22 – jutro zaczyna się dzisiaj

Na konferencji Next ’22 Google Cloud podzielił się swoją wizją przyszłości chmury obliczeniowej i przekazał nowości produktowe. Zmiany ułatwią pracę wielu osobom – programistom, zespołom IT, ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa, osobom odpowiedzialnym za dane i wszystkim pracownikom i pracowniczkom, którzy sprawiają, że transformacja cyfrowa jest rzeczywista, skuteczna i trwała.

Google Cloud Next '22

Innowacje produktowe Google Cloud ogłoszone na Next ’22 obejmują cztery kluczowe obszary:  chmurę danych, otwartą infrastrukturę chmury, współpracę w chmurze i zaufaną chmurę.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Otwarta chmura danych

Google Cloud ogłosił istotne kroki w celu dostarczania najbardziej otwartej, skalowalnej i wydajnej chmury danych – dając klientom możliwości wykorzystania zgromadzonych przez nich danych ze wszystkich źródeł, we wszystkich formatach pamięci masowej i analiz oraz u wszystkich wybranych przez siebie dostawców usług w chmurze i na wszystkich platformach:

 • Obsługa nieustrukturyzowanych danych w BigQuery i głównych formatach danych: BigQuery oferuje nową możliwość analizowania nieustrukturyzowanych danych przesyłanych strumieniowo, co znacznie rozszerzy możliwości pracy ze wszystkimi typami danych. Google Cloud dodaje również obsługę powszechnie stosowanych formatów danych, w tym Apache Iceberg, Delta Lake i Apache Hudi oraz oferuje nowe zintegrowane środowisko w BigQuery dla Apache Spark.
 • Looker Studio i Looker Studio Pro: Dwa popularne narzędzia do analizy biznesowej Google Cloud, Looker i Google Data Studio, zostały zunifikowane pod parasolem Looker, a Data Studio to teraz Looker Studio. Umożliwi to każdemu samodzielnemu analitykowi wyjście poza pulpity nawigacyjne i szybkie wprowadzenie informacji potrzebnych do podejmowania decyzji opartych na danych. Google Cloud wprowadza również profesjonalną wersję Looker Studio Pro, która zapewnia organizacjom wsparcie i zaawansowane możliwości zarządzania.
 • Translation Hub: Organizacje mogą teraz korzystać z narzędzi tłumaczenia treści w ponad 135 językach za pomocą Translation Hub, naszego nowego tłumacza wyposażonego w sztuczną inteligencję, który zapewni samoobsługowe tłumaczenie dokumentów na dużą skalę.
 • Vertex AI Vision: Ta nowa usługa sprawia, że zaawansowana sztuczna inteligencja w zakresie widzenia komputerowego i rozpoznawania obrazów jest bardziej dostępna dla specjalistów zajmujących się danymi. Skraca również czas tworzenia aplikacji do obrazowania komputerowego z kilku dni do kilku minut z kosztem wynoszącym jedną dziesiątą cen z obecnych ofert na rynku.
 • Obsługa wszystkich głównych platform otwartych danych: Rozszerzamy integrację z wieloma najpopularniejszymi platformami zarządzającymi danymi korporacyjnymi, w tym Collibra, Elastic, MongoDB, Palantir Foundry i ServiceNow. Pomoże to usunąć bariery między danymi, da klientom większy wybór i zapobiegnie izolowaniu zbiorów danych.

Recenzja Fritz!Box 6850 5G – dla generacji mobilnej 5G

Skalowalna, bezpieczna, otwarta infrastruktura

Aby pomóc zespołom IT w transformacji, Google Cloud ogłosił serię aktualizacji infrastruktury i narzędzi do migracji, które sprawiają, że działania w chmurze są łatwiejsze, niezależnie od tego, na jakim etapie wdrożenia znajdują się klienci:

 • Zwiększanie globalnego zasięgu infrastruktury: Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów, Google Cloud będzie kontynuować rozwój i ekspansję swojej globalnej sieci. Na konferencji Next 22 Google Cloud ogłosił lokalizacje pięciu nowych regionów: w Austrii, Grecji, Norwegii, Republice Południowej Afryki i Szwecji. Łącznie sieć składać się będzie z 48 regionów obsługujących klientów w ponad 200 państwach i terytoriach.
 • Infrastruktura zoptymalizowana pod kątem obciążenia: Google Cloud wprowadza na rynek

Recenzja Mercusys Halo H70X – pożegnaj martwe strefy w domu

 • nową serię maszyn C3 z procesorem Intel Xeon Scalable czwartej generacji i niestandardową jednostką Intel Infrastructure Processing Unit (IPU) stworzoną specjalne dla Google. Pojawienie się maszyn C3 zapewnia znaczny wzrost wydajności przy dużej ilości danych. Google Cloud zapewnia również infrastrukturę zoptymalizowaną pod kątem sztucznej inteligencji z ogólną dostępnością TPU v4, która obsługuje zadania obliczeniowe skoncentrowane na uczeniu na dużą skalę nawet o 80% szybciej i o 50% taniej.
 • Centrum Dual Run i Migration: Aby pomóc klientom przejść do chmury, Dual Run pomoże usunąć najczęstsze przeszkody związane z migracją danych z ponad 20-letnich komputerów do chmury, a nowe Centrum migracji łączy w jednym miejscu narzędzia do oceny, planowania, migracji i modernizacji, dzięki czemu organizacje mogą szybciej przejść na rozwiązania chmurowe.
 • Większe zaangażowanie w sztuczną inteligencję w zakresie open source: Google Cloud przedstawia projekt OpenXLA, ekosystem technologii ML typu open source opracowany przez Google, AMD, Arm, Intel, Meta i NVIDIA. Stwarza on warunki do szybszych badań i sprawniejszej produkcji izolując narzędzia i zasoby, które ograniczają tempo innowacji.

Zintegrowane centrum współpracy

Gdy organizacje przechodzą na pracę hybrydową, stoją przed dwoma dużymi wyzwaniami: po pierwsze, przełamanie ograniczeń utrudniających wykonywanie zadań we współpracy między osobami pracującymi w biurze a osobami pracującymi zdalnie; a po drugie, jak zapewnić bezpieczeństwo osób i danych niezależnie od lokalizacji lub urządzenia. Aby pomóc klientom sprostać wyjątkowym wyzwaniom pracy hybrydowej, Google ogłosił wprowadzenie następujących zmian:

 • Współpraca hybrydowa: Funkcja Smart Canvas staje się jeszcze bardziej kompleksowa, dzięki niestandardowym blokom konstrukcyjnym w Dokumentach Google, które umożliwiają firmom tworzenie własnych szablonów, do których wszyscy użytkownicy mają łatwy dostęp. Aby stworzyć otwarty ekosystem i łatwo go rozszerzać, Google Cloud otworzył również funkcję Smart Canvas dla aplikacji innych firm. Nowe inteligentne chipy dla AODocs, Atlassian, Asana, Figma, Miro, Tableau i ZenDesk zostaną udostępnione w przyszłym roku, dzięki czemu użytkownicy będą mogli przeglądać i korzystać z danych innych firm bez przełączania kart.
 • Ochrona współpracy: Aby pomóc organizacjom chronić dane i zapewnić bezpieczną współpracę, Google Cloud rozszerza sposoby ochrony użytkowników i danych w jeszcze większej liczbie aplikacji, z których pracownicy korzystają na co dzień. Obejmuje to wprowadzenie do Google Chat nowych reguł zapobiegania utraty danych (DLP) oraz rozszerzenie funkcji szyfrowanie po stronie klienta na Gmaila i Kalendarz.
 • Rozszerzenie możliwości Workspace: Google Workspace zapowiada nowe interfejsy API dla Meet i Chat, dające programistom dostęp do standardowych funkcji, takich jak tworzenie i rozpoczynanie spotkań lub inicjowanie wiadomości bezpośrednio z aplikacji innej firmy. Asana, Lumapps i ZenDesk będą pierwszymi partnerami Google Cloud, którzy wykorzystają je w swoich aplikacjach. Deweloperzy mogą też osadzić swoją aplikację bezpośrednio w Meet, korzystając z nowego pakietu SDK dodatku do Meet.
 • Kolejna granica współpracy i łączenia się z daleka: Po zeszłorocznym ogłoszeniu Project Starline, Google Cloud ogłosił kolejną fazę testów z partnerami korporacyjnymi, takimi jak Salesforce, T-Mobile i inni. W tym roku będzie on wdrażany w wybranych biurach partnerskich do codziennych testów.

Zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa

Google Cloud tworzy najbardziej otwartą i rozszerzalną, zaufaną ofertę chmurową, aby pomóc globalnym firmom sprostać najpilniejszym wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa — od pracy hybrydowej, przez zabezpieczenia punktów końcowych, po archiwizację danych. Obejmują one:

 • Chronicle Security Operations: Google Cloud przedstawia nowoczesny pakiet oprogramowania stworzony w chmurze, który umożliwia zespołom ds. cyberbezpieczeństwa wykrywanie i badanie zagrożeń oraz reagowanie na nie z szybkością, skalą i inteligencją od Google.
 • Poufna przestrzeń: Kolejne rozwiązanie w przełomowym portfolio Confidential Computing, Confidential Space. Organizacje mogą wykonywać zadania, takie jak wspólna analiza danych i trenowanie modeli uczenia maszynowego (ML), mając pewność, że posiadane przez nich dane pozostaną chronione.
 • Gotowy na Google Cloud — Sovereign Cloud: Ten nowy program zwiększa suwerenność cyfrową na warunkach europejskich, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania chmurowe o najwyższym poziomie kontroli, przejrzystości i suwerenności.
 • Nowe i rozszerzone partnerstwa Google Cloud z liderami ekosystemu cyberbezpieczeństwa: Google Cloud ogłasza znaczące poszerzenie zaufanego ekosystemu chmury, obejmującego nowe integracje i projekty z ponad 20 partnerami skoncentrowanymi na umożliwieniu większej kontroli suwerenności danych, wsparciu modeli Zero Trust, ujednoliceniu zarządzania tożsamością i poprawie bezpieczeństwa punktów końcowych dla globalnych firm.

 Recenzja – telewizja naziemna i dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box – co ją wyróżnia?

Skalowanie najczystszej chmury w branży

Kluczową częścią w transformacji cyfrowej jest tworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości, a Google jest w to zaangażowany w pomaganie klientom poprzez produkty i usługi, które minimalizują wpływ na środowisko. Google Cloud dostarcza najczystszą chmurę w branży, a klienci korzystający z Google Cloud natychmiast poprawiają swoje wyniki związane z zrównoważonym rozwojem.

Aby pomagać firmom w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i spełnianiu wymagań związanych ze zmianą klimatu:

 • Google Cloud Carbon Footprint jest teraz ogólnie dostępny i udostępniany bezpłatnie każdemu użytkownikowi korzystającemu z konsoli chmury.
 • Wyznaczanie tras przyjaznych dla środowiska pojawi się wkrótce w Google Maps Platform dla programistów, aby pomóc firmom oferującym przejazdy i dostawy w umieszczaniu przyjaznych dla środowiska tras w swoich aplikacjach dla kierowców.

Aby zwiększyć skalę tych wysiłków, Google rozszerza też sieć partnerów w różnych branżach, którzy spełniają kryteria Google Cloud Ready — Sustainability. Już ponad 20 partnerów osiągnęło ten tytuł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl