Technologia Xiaomi dla zwierząt

Technologia Xiaomi dla zwierząt – nowa inteligentna stacja karmiąca i poidełko to świetny sposób na dbanie o nasze zwierzaki, nawet gdy nie ma nas w domu

Technologia ma służyć nie tylko nam. Nasze domowe zwierzaki też mogą skorzystać z inteligentnych rozwiązań smart home od Xiaomi. Wystarczy napełnić suchym pokarmem stację karmiącą oraz świeżą wodą poidełko i możemy być spokojni o komfort naszego psa czy kota przez cały dzień. Co więcej, za pomocą smartfonu lub tabletu możemy karmić pupila zdalnie lub uruchomić automatyczne regularne karmienie zaleconymi porcjami.

 

Xiaomi Smart Pet Food Feeder

Ten automatyczny podajnik karmy jest wodoodporny, ma czujnik ilości pożywienia, stalową miskę, zabezpieczenie przed wyjadaniem z pojemnika oraz możliwość podłączenia do sieci przez aplikację Xiaomi Home. Sparowanie z nią podajnika pozwala na kontrolowanie pór karmienia i wielkości porcji z dowolnego miejsca, dzięki czemu dzień w pracy, wieczór poza domem czy czas w podróży spędzimy spokojnie, wiedząc, że zwierzak nie jest głodny, a jednocześnie nie przekarmiamy go. Karmienie naszych ulubieńców przestaje być uciążliwe. Co ważne, podajnik będzie działał nawet bez podłączenia prądu i internetu, ma bowiem zasilanie bateryjne.

Test Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – robot z laserem

Xiaomi Smart Pet Food Feeder pozwala na karmienie zwierząt domowych gotowym suchym pokarmem w granulkach. Maksymalna wielkość kęsa karmy (średnica granulatu) to 12 mm. Pokarm jest przechowywany w hermetycznym pojemniku, uszczelnionym za pomocą silikonowych uszczelek. O niską wilgotność powietrza w środku dbają specjalne wkłady osuszające. W pojemniku zmieści się 1,8 kg suchej karmy, co odpowiada około 20 dniom karmienia3. Pożywienie zwierzęcia jest dozowane przez ukryty sferyczny dozownik – taka konstrukcja gwarantuje świeżość karmy4. Wyjmowana miska ze stali nierdzewnej jest łatwa w czyszczeniu.

Przed temperamentem i pazurami lub kłami zwierzaka podajnik chroni kilka rozwiązań: chowany przewód zasilający w plecionce przeciw pogryzieniom; brak ruchomych wystających elementów; dozownik który cofa się, gdy wykryje opór – co zapobiega też przed urazami łap pupila.

Zwierzęta karmione suchym granulowanym pożywieniem powinny mieć zawsze zapewnioną świeżą wodę do picia. Przeciętny kot wypija dwa litry wody w cztery do siedmiu dni5. Nawet krótki okres bez picia jest dla naszych zwierząt szkodliwy. Dlatego warto wykorzystać automatyczne poidełko.

Xiaomi Smart Pet Fountain

W przeciwieństwie do zwykłej miski z wodą, Xiaomi Smart Pet Fountain zapewnia świeżą, filtrowaną wodę „podawaną” zwierzakowi w jego ulubionej formie – szemrzącego strumyka. Dzięki pochyleniu dna miski pod katem 7°, urządzenie zapewnia ruch wody jak w górskim potoku. Poidełko rozpoznaje, kiedy zwierzak się zbliża i uruchamia cyrkulację wody tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Nadmiernemu zużyciu energii i jałowym cyklom pracy zapobiega inteligentny wyłącznik, który automatycznie przerywa pracę pojnika, gdy zwierzę kończy picie i odchodzi. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2 litry.

Test Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L – styl życia zaczyna się w kuchni

Xiaomi Smart Pet Fountain ma specjalny przewód zasilający w nylonowym oplocie, zabezpieczony przed pogryzieniami; grube gumowe podstawki, chroniące przed przesuwaniem, rozlaniem lub przewróceniem oraz 4-stopniowy zestaw filtrów, nie tylko oczyszczających wodę lecz też zabezpieczających urządzenie przed zatkaniem sierścią.

Po połączeniu z aplikacją Xiaomi Home będziemy na bieżąco widzieć stan wody na smartfonie lub tablecie oraz dostawać powiadomienia o konieczności okresowego czyszczenia. Ilość wody możemy też kontrolować na własne oczy dzięki okienku w obudowie.

  • Cena Xiaomi Smart Pet Food Feeder: 579 zł.
  • Cena Xiaomi Smart Pet Fountain: 349 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl