Nowe Surface z Windows do następnej ery

Nowe Surface z Windows do następnej ery – poznaj Surface Pro 9, Surface Laptop 5 i Surface Studio 2+ oraz nowe akcesoria, które dopełniają wrażenia

Surface Pro 9, Surface Laptop 5 i Surface Studio 2+

Od prawie 4 dekad komputer z systemem Windows zajmuje miejsce w centrum naszego życia. Przyczynił się do osiągnięcia nowych poziomów produktywności, zapewnienia nam wszystkim łączności oraz uwolnienia naszej kreatywności i potencjału dzięki innowacjom, których nie mogliśmy sobie wyobrazić, gdy zaczynaliśmy tę podróż. Pomyśl tylko jak daleko zaszliśmy w sposobie interakcji z komputerem. Od pierwszego tekstowego wprowadzania danych za pomocą klawiatury do precyzyjnego wskazywania i klikania myszą, aż po moment, kiedy dotyk, głos, pióro i gesty pozwalają korzystać z urządzenia z Windows w sposób bardziej naturalny i intuicyjny. Od samego początku Surface był katalizatorem tych zmian.

Test Surface Studio Laptop – potężny i elastyczny

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Przez ostatnie dziesięć lat Surface łamał konwencję komputera PC – poprzez innowacyjne formy i nowe modele interakcji, które zmieniły oczekiwania branży wobec laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu i urządzenia mobilnego. Co ważniejsze, Surface i Windows pomogły w usunięciu barier, umożliwiając każdemu z nas łączenie się, tworzenie, pracę, naukę i zabawę w nowy i naturalny sposób. To w nich łączą się najlepsze cechy firmy Microsoft zebrane w jednym urządzeniu.

Zapraszamy na podróż z systemem Windows 11, nowymi produktami Surface oraz nowymi aplikacjami i doświadczeniami, takimi jak Microsoft Designer i Image.

Poznaj Surface Pro 9

Surface Pro 9

Surface Pro wystartował jako pierwszy w swojej kategorii – Tablet, który może zastąpić laptopa, oferując dotyk, pióro pełnowymiarowy, precyzyjny touchpad oraz wydajną klawiaturę, która jest precyzyjnie wykonana i przyjemna w dotyku. Z biegiem lat urządzenie to było udoskonalane, dostrajane i dopracowywane. W tym samym czasie byliśmy świadkami rozwoju tej kategorii. Dziś nie trzeba daleko szukać, aby zobaczyć konkurencyjne interpretacje.

Test Microsoft Surface Pro 8 – laptop z elastycznością tabletu

Jest jednak powód, dla którego Surface Pro pozostaje w kategorii urządzeń 2w1 nie do pokonania. Chodzi o powrót do pierwotnej wizji, którą zespół podzielił się dekadę temu i która łączy w sobie zalety wydajnego laptopa, wszechstronnego tabletu i studia fotograficznego. Dziś Surface Pro 9 ponownie podnosi poprzeczkę.

Surface Pro 9 ma obudowę wykonaną z wysokiej jakości aluminium w nowym zestawie pięknych, anodowanych kolorów. Z jednej strony widzimy kultowy wbudowany kickstand, a z drugiej wspaniały 13-calowy wyświetlacz PixelSense.

Pro 9 – Contextual1920

Surface Pro 9 in various colors

Wyświetlacz Surface to coś więcej niż tafla szkła. To płótno, dziennik, notatnik, miejsce do edycji i ekran kinowy. To żywy arkusz pikseli, który przekształca się w połączenie doświadczeń, które sprawiają, że jesteś poinformowany, produktywny, dostępny. Dzięki niewiarygodnym poziomom jakości, wydajności i wszechstronności, wyświetlacz od krawędzi do krawędzi w Surface Pro 9 jest oszałamiający. Dzięki częstotliwości odświeżania do 120 Hz i szerokiej gamie kolorów, wizualne historie są prawdziwe. Pod wyświetlaczem znajduje się kamera HD, głośniki Omnisonic, mikrofony kierunkowe oraz nasz niestandardowy układ G6, który sprawia, że pisanie piórem staje się czymś więcej niż tylko przyjemnością. W połączeniu z nową funkcją Ink Focus w Microsoft OneNote lub nową aplikacją GoodNotes dla systemu Windows 11, cyfrowy atrament na ekranie jest odczuwany jak pisanie piórem na papierze.

Pod ikonicznym wyglądem zewnętrznym, w Surface Pro zawsze chodziło o wydajność. Nowe urządzenie oferuje wybór pomiędzy procesorami – 12. generacji Intel® Core zbudowany na platformie Intel® Evo™4 z Thunderbolt™ 4, lub Microsoft SQ®3 napędzany przez Qualcomm Snapdragon z łącznością 5G. W obu przypadkach otrzymujesz tę samą ikoniczną formę Surface Pro, świetną wydajność, całodzienny czas pracy na baterii oraz funkcje Secured-core. Wybór sprowadza się do kombinacji scenariuszy, które są najbardziej krytyczne dla Ciebie i sposobu, w jaki pracujesz, tworzysz i łączysz się z innymi.

Procesor Intel® Core oferuje niesamowitą moc i wydajność. Zbudowany na platformie Intel® Evo™ jest gotowy do prawdziwej wielozadaniowości, pełnej produktywności i intensywnych obciążeń – z wydajnością nawet o 50% wyższą niż w Surface Pro 8.

Thunderbolt™ 4 umożliwia szybki transfer danych, dokowanie do wielu wyświetlaczy 4K lub obsługę konfiguracji eGPU. Procesor Microsoft SQ®3 zapewnia szybką łączność 5G a także do 19 godzin pracy na baterii. Dodatkowo, odblokowuje nowe funkcje AI, możliwe dzięki całkowicie nowej jednostce przetwarzania (Neural Processing Unit – NPU), która przekształca procesor w nową jakość.

Neural Processing Unit (NPU) zmienia sposób, w jaki łączysz się z ludźmi w swoim życiu. Zdolna do wykonania ponad 15 bilionów obliczeń na sekundę, jednostka NPU w Surface Pro 9 zapewnia nowe wrażenia dzięki efektom Windows Studio.

Windows Studio effects

Aby uczcić 10 lat istnienia marki Surface, Microsoft nawiązał współpracę z londyńskim domem projektowym “Liberty”, aby połączyć sztukę i technologię i stworzyć specjalną edycję klawiatury Surface Pro oraz laserowo wygrawerowany Surface Pro 9 z ekskluzywnym wzorem w żywe niebieskie kwiaty, inspirowanym przez Windows 11 Bloom.

Windows 11 Bloom – dostępne na wybranych rynkach, tylko w sklepach Liberty i Microsoft, do wyczerpania zapasów.

Elegancki wzór grawerowania i dopasowana klawiatury wyróżniają się, a ta para reprezentuje coś specjalnego, czego nie możemy się doczekać, abyś zobaczył na własne oczy – złóż zamówienie przedpremierowe już dziś!

Liberty – Engraved1920

Person carrying a special-edition Surface Pro

Poznaj Surface Laptop 5

Surface Laptop 5

Siedem lat temu Microsoft wykorzystał wiedzę i doświadczenia z Surface Pro w bardziej konwencjonalnej kategorii urządzeń, jaką jest laptop. Niemal natychmiast Surface Laptop stał się naszym najbardziej lubianym urządzeniem Surface. Od tamtej pory wciąż ma tę pozycję. Niezależnie od zastosowania, ludzie są zachwyceni tym, jak Surface Laptop pomaga im natychmiast wczuć się w ich rytm. Od bezproblemowego otwierania i szybkiego logowania za pomocą funkcji Windows Hello, po ekran dotykowy, precyzyjnego touchpada i doskonałe pisanie, Surface Laptop 5 oferuje kunszt, komfort i możliwości, które pozwolą Ci wskoczyć do akcji i wykonać swoją najlepszą pracę.

Surface Laptop 5 jest smukły i elegancki, zapewniając całodzienny czas pracy na baterii, co nasi klienci zaczęli doceniają i czego oczekują. Teraz oferuje Thunderbolt™ 4, a dzięki najnowszej platformie Intel® Evo™, Surface Laptop 5 jest o ponad 50% bardziej wydajny niż jego poprzednik.

Test Microsoft Surface Laptop GO 2 – coś, co przekroczyło oczekiwania

Charakterystyczny dla Surface Laptop 5 wyświetlacz 3:2 PixelSense dostępny jest w opcjach 13,5″ lub 15″, a każda z nich wyposażona jest w Dolby Vision IQ, zapewniając najlepszy możliwy obraz, z żywymi kolorami i ostrym kontrastem w każdych warunkach oświetleniowych. Głośniki są doskonale dostrojone i oferują przetwarzanie przestrzenne Dolby Atmos 3D, aby w pełni zanurzyć się w treści. Przednia kamera HD i mikrofony studyjne wychwycą wszystko, a dzięki temu, że przednia kamera HD i mikrofony studyjne rejestrują Cię w wierny sposób, możesz nawet dostosować ekspozycję kamery w każdym środowisku oświetleniowym. Od nowych kolorów anodyzowanego aluminium, po nowe możliwości, Surface Laptop 5 daje klientom więcej z tego, co zawsze kochali w tym produkcie.

Laptop 5 – Sage1920

Surface Laptop 5 in various colors

Poznaj Surface Studio 2+

Surface Studio 2

Jesienią 2016 roku Microsoft zaprezentował pierwszy Surface Studio. Był niepodobny do niczego innego i natychmiast zawładnął wyobraźnią ludzi. Dzięki dużemu i żywemu 28-calowemu wyświetlaczowi 3:2 oraz stylowej formie, ten produkt przyciągał uwagę. Kiedy pokazaliśmy, jak zawias Zero Gravity Hinge może przekształcić wyświetlacz w ostateczne płótno twórcze, ludzie byli oszołomieni. Nawet dziś, Surface Studio ma wyjątkową zdolność przyciągania ludzi.

Test Surface Studio Laptop – potężny i elastyczny

Wraz z rozwojem środowisk pracy w ostatnich latach obserwujemy duże zapotrzebowanie na ten elegancki, wydajny i wszechstronny produkt. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, Microsoft przeorganizował procesor Surface Studio, wykorzystując zaktualizowany procesor Intel Core H-35, który zapewnia nawet o 50% wyższą wydajność procesora. Zaprojektował grafikę NVIDIA Ge Force RTX 3060, aby podwoić wydajność graficzną i uzyskać najbardziej realistyczne efekty także podczas tworzenia projektów 3D lub renderowania modeli. Ulepszył i zmodernizowaliśmy wyświetlacz, kamery, mikrofon studyjny i porty – w tym USB-C z Thunderbolt 4. Dzięki systemowi Windows 11, Surface Studio 2+ spełnia również standardy Secured-core.

Surface Studio 2 in different positions

Poznaj Microsoft Designer oraz Image Creator

Microsoft Designer to nowa aplikacja do projektowania graficznego w Microsoft 365. Jest zasilana przez najlepszą w swojej klasie sztuczną inteligencję, w tym DALL∙E 2, i została zaprojektowana tak, aby ożywić Twoje kreatywne wizje. To jest niesamowity przykład mocy opartej na chmurze oraz sztucznej inteligencji, a także jej znaczenia wyrażonego poprzez aplikację.

Designer pomaga tworzyć na podstawie własnych treści lub pomysłów i ułatwia projektowanie postów w mediach społecznościowych, zaproszeń i wielu innych. Automatycznie pomaga również uzyskać różne unikalne obrazy i projekty, które są generowane tylko dla Ciebie. Jestem podekscytowany, bo to będzie game changer również dla mnie osobiście.

Integracja Microsoft AI i DALL∙E 2 w naszej nowej aplikacji Microsoft Designer jest niesamowitym przykładem pomocy AI, która zaciera granice między platformą, urządzeniem i chmurą. Wszystko po to, abyś mógł wyrazić siebie jeszcze lepiej. Oszczędność czasu i lepsze wyniki twórcze, niezależnie od poziomu Twojej wiedzy.

Microsoft nie uważa, że technologia tego typu powinna być ograniczona do jednej aplikacji. Dlatego już wkrótce wprowadzi te narzędzia Microsoft Creator – w tym integrację DALL∙E 2 – do Bing i Edge z aplikacją Image Creator. Możesz więc używać słów nie tylko do wyszukiwania, ale do tworzenia. Aby dowiedzieć się więcej o Microsoft Designer i innych nowych narzędziach kreatorów i AI w Microsoft 365 ogłoszonych dzisiaj, odwiedź ten wpis na blogu autorstwa Liat Ben-Zur.

Windows 11 – ułatwia codzienność

Od czasu premiery we wrześniu jesteśmy podekscytowani opiniami i reakcjami na aktualizację Windows 11 2022 Update. To właśnie opinie użytkowników są naszym motorem napędowym. Uwielbiamy słuchać, jak bardzo podobają się Wam nowe funkcje, które stworzyliśmy dla Was i jak ułatwiają Wam codzienną pracę. – podkreśla Microsoft

iCloud gallery

Dziś podzieliliśmy się krokami, które podejmujemy, aby usunąć bariery i ułatwić łączenie się z tym, co ważne na różnych platformach i urządzeniach. Z radością informujemy, że ułatwiamy dostęp do zdjęć i filmów wideo z iPhone’a oraz rozrywki, którą uwielbiasz z Apple, na urządzeniach Xbox i Windows. Dzięki nowej integracji z iCloud i aplikacją Zdjęcia w systemie Windows 11 będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich ulubionych zdjęć i filmów z iPhone’a bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia. Wystarczy zainstalować aplikację iCloud for Windows z Microsoft Store. – dodaje Microsoft

Integracja zdjęć z iCloud to niesamowita zmiana.  W dosłowny sposób znika dotychczasowa bariera, teraz  łatwo uzyskać dostęp do wszystkich swoich zdjęć z iCloud bezpośrednio na urządzeniu z Windows.

Aplikacja Apple TV jest już na Xboxie, a od dziś dostępna będzie także Apple Music. Apple Music i aplikacja Apple TV pojawią się w systemie Windows w przyszłym roku. Przedpremierowe wersje tych aplikacji będą dostępne w Microsoft Store już wkrótce. Nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli słuchać swojej ulubionej muzyki, list odtwarzania i innych materiałów z Apple Music, a także oglądać ulubione seriale i filmy w Apple TV+ na komputerze z systemem Windows.

Integracje takie jak ta, to tylko jeden ze sposobów, w jaki udostępniamy system Windows większej liczbie osób i zapewniamy wspaniałe wrażenia na każdym urządzeniu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl