Huawei XMAGE – nowa jakość fotografii mobilnej

Huawei XMAGE – nowa jakość fotografii mobilnej

Innowacyjna technologia XMAGE, dostępna w najlepszych smartfonach Huawei, rewolucjonizuje rynek fotografii mobilnej. Dzięki niej, każde zdjęcie będzie miało niezrównaną jakość. Marka XMAGE zadebiutowała w lipcu 2022, a polscy użytkownicy będą mieli okazję zetknąć się z oferowanymi przez nią rozwiązaniami przy okazji Huawei Mate 50 Pro, który wyróżnia się pierwszą na świecie 10-stopniową, regulowaną przysłoną fizyczną aparatu w smartfonie – rzeczą zarezerwowaną dotychczas wyłącznie dla lustrzanek.

Huawei XMAGE

XMAGE, czyli symbol innowacji technologicznych Huawei

Celem projektu XMAGE jest stworzenie pionierskich rozwiązań w zakresie amatorskiej oraz profesjonalnej fotografii mobilnej. Mimo, iż granice wydawały się wyznaczone, Huawei przesunął je po raz kolejny. Nowy Mate 50 Pro jest czymś więcej niż sumą wcześniejszych innowacji firmy – jest najpotężniejszym, flagowym smartfonem w historii tego producenta oraz pierwszym urządzeniem z technologią XMAGE na pokładzie. 

Premierowe rozwiązanie sygnowane tym logiem to najnowocześniejszy aparat 50MP Ultra Aperture z innowacyjną, 10-stopniową regulowaną przysłoną fizyczną. Łączy ona w sobie ponad 10-letnie doświadczenie Huawei w zakresie rozwiązań optycznych, mechanicznych czy przetwarzania obrazu. Aparat Ultra Aperture wyposażony jest w jasny obiektyw f/1.4, który wsparty jest silnikiem obrazu XD Fusion Pro z wysokim poborem światła, co ma do perfekcji doprowadzić jasność obrazu, szczegóły światła i cieni, a także temperaturę barwową.

Przyszłość optyki oraz obrazowania i przetwarzania zdjęć w smartfonach

Projekt XMAGE Huawei skupia się na tworzeniu innowacji dla aparatów w urządzeniach mobilnych, szczególnie w odniesieniu do systemów optycznych, technologii obrazowania i przetwarzania obrazu. Optyka obejmuje takie technologie, jak m.in.: system wielu kamer, teleobiektyw peryskopowy, obiektyw o dowolnym kształcie itp. 

Jednak fizyczne rozwiązania to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką jest dzisiejsza fotografia cyfrowa. Dlatego w ramach XMAGE opracowywana jest także pionierska technologia obrazowania oraz przetwarzania zdjęć, tak aby ich doświetlenie i kolory było idealne, bez względu na to o jakiej porze dnia tworzone jest zdjęcie. Technologie obrazowania ułatwiają wymianę światła i energii elektrycznej i obejmują czujniki RYYB, pełnopikselowy autofokus okta-PD czy matrycę Ultra Spectrum. Natomiast technologie przetwarzania wspierane są przez możliwości algorytmów, takich jak fotografia AI, XD Fusion HDR w czasie rzeczywistym, silnik obrazu XD Fusion Pro i XD Optics. 

Sięgaj gwiazd

Huawei dołożył wszelkich starań, aby fotografia mobilna była tak ekscytująca, jak to tylko możliwe. Silnik True Chroma sprawia, że ujęte obrazy są niesamowicie realistyczne. Matryca Ultra Spectrum jest w stanie dostrzec szczegóły poza światłem widzialnym. Technologia XD Optics ogranicza aberracje i rejestruje zdjęcia uderzające wyrazistością i ostrością. Tryb nocny zamienił fotografię mobilną w całodobową aktywność, a tryb zdjęć makro przeniósł się na nowy poziom szczegółowości. Teleobiektyw umożliwia nawet uchwycenie Księżyca oddalonego o 380 000 kilometrów. A to tylko kilka funkcji i technologii, które zawładnęły wyobraźnią użytkowników. 

XMAGE rozwija technologię, natomiast Next Image – wyobraźnię użytkownika

Innowacje w zakresie fotografii mobilnej przygotowane w ramach XMAGE, mają pomóc w tworzeniu idealnych zdjęć. Natomiast Huawei od lat dba także o rozwój fotograficznych talentów oraz inspirowanie ich do działania, m.in. poprzez coroczny konkurs Next Image. Jego celem jest rozbudzenie pasji do fotografii mobilnej i podkreślenie jej wyjątkowej roli w codziennym życiu. Konkurs skierowany jest do wszystkich twórców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. W ten sposób – XMAGE oraz Next Image – wspólnie się uzupełniają, na czym zyskują wszyscy posiadacze smartfonów Huawei. 

Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 listopada 2022 r. przesłać zdjęcia lub filmy, które zostały wykonane sprzętem Huawei. Każdy uczestnik może łącznie złożyć do 30 zgłoszeń, które może złożyć w 8 różnych kategoriach, na stronie: https://consumer.huawei.com/pl/community/next-image/.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl