FIA Smart Driving Challenge – śledzenie dla bezpiecznej jazdy

FIA Smart Driving Challenge – śledzenie dla bezpiecznej jazdy

Twórcy FIA Smart Driving Challenge wykorzystają dane biometryczne z urządzeń Garmin, żeby lepiej zrozumieć wpływ zdrowia kierowców na występowanie wypadków drogowych

FIA Smart Driving Challenge

Rusza kolejna inicjatywa w ramach FIA Smart Driving Challenge (FIA SDC) – programu zapoczątkowanego w ubiegłym roku przez szwedzką firmę Greater Than oraz Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Już dzisiaj rozpoczyna się Drive Well Challenge we współpracy z marką Garmin, który pozwoli przeprowadzić badanie nad powiązaniem zdrowia kierowców z ryzykiem wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia na drodze.

Recenzja Navitel R33 – by mieć dowód w sprawie

FIA Smart Driving Challenge (FIA SDC) to inicjatywa szwedzkiej firmy Greater Than oraz Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), promująca bezpieczną i ekologiczną jazdę. Ma ona na celu zachęcić kierowców do przyjęcia nowych, bardziej odpowiedzialnych nawyków podczas codziennych dojazdów. Najnowszym projektem, będącym częścią akcji, jest wyzwanie Drive Well Challenge z marką Garmin, które potrwa od 18 października 2022 do 17 stycznia 2023 i będzie obejmowało trzy etapy, każdy po cztery tygodnie. Do zwycięzców poszczególnych etapów trafią nagrody – nawigacje DriveSmart ™ 66 ufundowane przez markę Garmin. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają kod rabatowy o wartości 15%, który będzie można wykorzystać na zakup urządzeń samochodowych Garmin.

 Z przyjemnością kontynuujemy współpracę z FIA SDC, aby w dalszym ciągu zwiększyć wiedzę kierowców w zakresie odpowiedzialnego poruszania się po drodze. FIA Smart Driving Challenge zapewnia nam niezwykłą możliwość uświadamiania kierowców oraz zachęcania ich do dbania o bezpieczeństwo jazdy” – mówi Thiemo Weinschenk, Head of Product Management Consumer Automotive EMEA w firmie Garmin.

 Biorąc udział w wyzwaniu, kierowcy będą mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć bezpieczeństwo jazdy oraz ograniczyć ryzyko kolizji. Jednym z elementów inicjatywy jest przeanalizowanie indywidualnego stylu jazdy każdego kierowcy za pomocą technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję, opracowanej przez Greater Than.

 Test 70mai Dash Cam Lite 2 – na każdą porę dnia i nocy

Dzięki analizom sztucznej inteligencji podczas jazdy, uczestnicy otrzymają wynik, który ustali ich pozycję w rankingu wyzwania. Im bezpieczniej poruszają się po drodze, tym wyższy wynik. Aplikacja FIA SDC zapewni również informacje zwrotne dla kierowców, aby pomóc im poprawić swoją jazdę i awansować w rankingu.

 W wyzwaniu Drive Well Challenge z marką Garmin może wziąć udział każdy – wystarczy pobrać aplikację FIA SDC na smartfona i połączyć ją z pojazdem przy użyciu Bluetooth.

 Po dołączeniu do wyzwania Drive Well Challenge z marką Garmin, uczestnicy zostaną zapytani, czy chcą udostępnić swoje dane zdrowotne z urządzenia Garmin, które zostaną przeanalizowane przez Greater Than w połączeniu z danymi dotyczącymi jazdy. Użytkownicy smartwatchy Garmin będą mogli zsynchronizować aplikację z kontem Garmin Connect, a firma Greater Than wykorzysta dane zbiorczo w ramach szczegółowego badania dotyczącego związku między zdrowiem kierowcy a bezpieczeństwem jazdy.

 „Cieszymy się, że marka Garmin bierze udział w wyzwaniu i pomaga zwracać uwagę na bezpieczną jazdę samochodem. W wyniku naszej współpracy zyskujemy niepowtarzalną możliwość odkrycia nowych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia wypadku drogowego. W naszej analizie połączymy dane dotyczące jazdy z informacjami o stanie zdrowia uczestników. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób czynniki takie jak zmęczenie, stres i choroby wpływają na bezpieczeństwo jazdy i prawdopodobieństwo wystąpienia ryzykownego zdarzenia na drodze” – mówi Anders Lindelöf, CTO i współzałożyciel firmy Greater Than.

 Aby dołączyć do Wyzwania Drive Well z marką Garmin, odwiedź stronę https://www.fiasmartdrivingchallenge.com 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: