TikTok – transmisje na żywo z pięcioma gośćmi

TikTok – transmisje na żywo z pięcioma gośćmi. TikTok wprowadza nowe funkcje i aktualizuje zasady
dotyczące transmisji na żywo

Globalna platforma rozrywkowa TikTok nieustannie dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników, aby tworzyć platformę pełną inspiracji i kreatywności, na której każdy może być sobą. Zmiany dotyczące transmisji na żywo pozwolą twórcom na zbudowanie bardziej wartościowych więzi ze swoją społecznością i efektywniejsze zarządzanie livem.

TikTok / transmisje na żywo

Transmituj z funkcją Multi-Guest

Aby umożliwić twórcom łatwiejszy kontakt ze społecznością, TikTok zaktualizował funkcję Multi-Guest. Dzięki niej twórcy mogą prowadzić transmisje na żywo wspólnie z pięcioma gośćmi, dodatkowo angażując społeczność poprzez możliwość zadawania pytań czy tworząc filmy instruktażowe. Teraz podczas transmisji twórcy mogą równocześnie zmieniać ustawienia, zyskując możliwość zmiany obiektywu, dodawania efektów i naklejek, filtrowania komentarzy oraz dodawania moderatorów.

Test Xiaomi Redmi Pad – tablet do codziennego użytku

Nieustanna praca nad bezpieczeństwem społeczności

TikTok stale aktualizuje zasady, które pozwalają społeczności czuć się bezpiecznie na platformie. Od 23 listopada transmisje na żywo będą mogli prowadzić użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat. Biorąc pod uwagę globalną społeczność, funkcje, do których dostęp mają użytkownicy ze względu na wiek są wprowadzane stopniowo. Przykładowo do wiadomości prywatnych mają dostęp użytkownicy, którzy ukończyli 16 lat, natomiast z możliwości wysyłania wirtualnych prezentów czy funkcji monetyzacji mogą korzystać osoby powyżej 18. roku życia.

Ponadto w najbliższych tygodniach TikTok wprowadzi funkcję, która pozwoli twórcom decydować, czy ich transmisja powinna trafić wyłącznie do dorosłych odbiorców ze względu na treść, np. dotyczącą trudnego doświadczenia życiowego. Wszystko po to, aby społeczność mogła jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie dają transmisje live bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzanym aktualizacjom TikTok zadba o bezpieczeństwo młodszej części społeczności.

Powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa

Aby pozwolić twórcom w pełni skupić się na prowadzeniu transmisji, od teraz mogą oni skorzystać z narzędzia do filtrowania słów kluczowych, aby ograniczyć komentarze, które uważają za nieodpowiednie. W najbliższym czasie TikTok zaktualizuje tę funkcję o powiadomienia, które będą sugerować nowe słowa kluczowe, które twórcy mogą dodać do swojej listy. Sugerowane hasła będą tworzone na podstawie treści, które dany użytkownik najczęściej usuwa ze swoich transmisji. Podczas testowania tej funkcji liczba twórców, która z niej korzystała prawie się podwoiła.

Test PocketBook Era – nowy etap komfortu e-czytania

Aby pomóc użytkowników w zarządzaniu transmisją na żywo TikTok oferuje pakiet funkcji bezpieczeństwa, by nieustannie tworzyć bezpieczną i pełną inspiracji przestrzeń online. Więcej informacji o nowych narzędziach dotyczących transmisji na żywo można znaleźć tutaj.

Dodatkowe informacje związane z bezpieczeństwem na platformie i nowymi narzędziami znajdują się w Centrum Bezpieczeństwa.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl