Forever – tania kamera samochodowa w Biedronce

Forever – kamera samochodowa w Biedronce

Wypadki, kolizje i nieprzyjemni kierowcy na drodze. To nierzadko codzienność każdego kto posiada prawo jazdy i porusza się autem. Na doraźną pomoc przychodzi Kamera samochodowa marki Forever, dzięki której podczas przejazdu już nic nie umknie na drodze, a czasami oszczędzi zbędnych nerwów. Dostępna w sklepach sieci Biedronka od 20 października w cenie 99 zł!

Forever
Forever

Urządzanie to może okazać się niezbędne dla każdego kierowcy. Zamontuj kamerę na przedniej szybie, a ta nagra Twój przejazd w rozdzielczości Full HD, zrobi zdjęcie, a w przypadku kolizji uruchomi sensor G, który zarejestruje obraz. Kamera nagrywa również w pętli, wykrywa ruch oraz posiada tryb parking.

 Recenzja Navitel R33 – by mieć dowód w sprawie

Kamera wyposażona jest w cztery przyciski (przycisk POWER, przycisk do góry, przycisk w dół oraz przycisk M). Dodatkowo posiada przycisk RESET, miejsce na kartę micro SD, diodę stanu. Wyświetlacz kamery samochodowej marki Forever wynosi 2,2”. Nie jest on więc największy, ale w zupełności wystarczający.

Urządzenie posiada trzy podstawowe tryby pracy:

 • Tryb wideo – służy do wykonywania nagrań wideo
 • Tryb foto – służy do wykonywania zdjęć
 • Tryb podglądu – służy do podglądu wykonany nagrań wideo i zdjęć

A także zaawansowane tryby pracy, a dokładniej:

 • Wykrywanie ruchu – po włączeniu tej funkcji w menu ustawień urządzenie automatycznie uruchamia nagrywanie wideo przy wykryciu ruchu w polu widzenia kamery. Tryb parking (monitoring parkowania) – po włączeniu tej funkcji w menu ustawień kamera po wyłączeniu przechodzi w stan czuwania, w którym włącza nagrywanie jeśli wykryje ruch (np. kołysanie) samochodu.
 • G-Sensor – po włączeniu tej funkcji w menu ustawień automatycznie uruchamia nagrywanie wideo po wykryciu nagłych zmian w przyspieszeniu samochodu.
 • Po podłączeniu kamery do komputera przy pomocy przewodu USB (brak w zestawie) urządzenie umożliwia pracę w dwóch dodatkowych trybach:
  • Tryb pamięć – pozwala na korzystanie z urządzenia z zainstalowaną kartą pamięci jak z pamięci masowej
  • Tryb kamera – pozwala na korzystanie z urządzenia jak z kamerki internetowej

W kamerze samochodowej istnieje wiele funkcji i ustawień. Wybór rozdzielczości wideo dostępny jest dla 1080p, 720p, VGA. Jeśli chodzi o zdjęcia, to dostępne formaty to: 12M, 10M, 8M, 5M, 3M, 2M, 1M. Czas nagrywania można podzielić na segmenty o długości jednej, dwóch, trzech lub pięciu minut. Urządzanie wykrywa ruch, co w praktyce oznacza, że włącza i wyłącza funkcję nagrywania wideo po wykryciu ruchu.

Możliwe jest dobranie balansu bieli: auto, światło słoneczne, chmury, żarówka, fluorescencja, a nawet ostrości (wysoka, normalna, łagodna). Kamera wygasza się automatycznie po braku aktywności: trzy, pięć i dziesięć minut. Natomiast auto wyłączanie włącza funkcję automatycznego wyłączania po określonym czasie braku aktywności: jedna lub trzy minuty.

 Test 70mai Dash Cam M500 – ciekawe funkcje bezpieczeństwa

Dodatkowo, Kamera samochodowa marki Forever posiada funkcję godziny, daty, wyboru języka, formatowania karty pamięci oraz wyboru wersji oprogramowania, a także dzięki przyciskowi RESET przywraca ustawienia fabryczne.

 Zasilanie wynosi 5 V 0,5 A i jest obsługiwane złącze micro-USB. Zestaw zawiera kamerę, uchwyt z przyssawką, adapter samochodowy oraz instrukcję obsługi. Kamera będzie sprzedawana tylko w kolorze czarnym.

Forever
Forever

 Produkt od marki Forever, dostępny będzie w ofercie wszystkich sklepów sieci Biedronka w Polsce, w cenie 99 zł za sztukę.

Produkt od firmy mPTech Sp. z o.o. oferowany będzie od 20 października br. aż do wyczerpania zapasów.

4 komentarze do “Forever – tania kamera samochodowa w Biedronce

 • 24 stycznia 2023 o 12:20
  Bezpośredni odnośnik

  Kamerka nie nagrywa w pętli i nagrywanie nie włącza się automatycznie. Trzeba kliknąć w przycisk.

  Odpowiedz
 • 1 grudnia 2022 o 10:46
  Bezpośredni odnośnik

  Dostałem tę kamerkę w prezencie. Totalny badziew. Kamerka z założenia ma nagrywać od razu po włożeniu karty mikro SD, sformatowaniu i po podłączeniu do zasilania. Nic takiego się nie dzieje i nagrywanie trzeba włączać ręcznie. Ponadto kamerka nie zapamiętuje ustawień i za każdym razem trzeba na nowo je ustawiać. Jakość nagrywanego dźwięku jest również fatalna. NIE POLECAM za jakiekolwiek pieniądze.

  Odpowiedz
 • 28 października 2022 o 10:30
  Bezpośredni odnośnik

  To kamerka Forever EC-2124 FULL HD , na Allegro od 59 zł .Więc gdzie tu „super cena”?

  Odpowiedz
 • 25 października 2022 o 14:49
  Bezpośredni odnośnik

  W tak tanie kamery samochodowe nie warto że tak to nazwę inwestować. Często po prostu nie zdają egzaminu w sytuacjach zdarzenia. Takie minimum to moim zdaniem jest 300zł żeby nagrania w full hd wyglądały odpowiednio wyraźnie bez znaczenia czy to dzień czy noc. Ja i tak już kupiłem droższy model z 4K z Lamaxa T10. Starczy na lata.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: