Panasonic AW-UE160W/K – kamera PTZ 4K

Panasonic AW-UE160W/K – kamera PTZ 4K

Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś kolejny model zintegrowanej kamery PTZ 4K nowej generacji AW-UE160W/K, która zapewnia zarówno wysoką jakość obrazu jak i dużą wydajność produkcji telewizyjnej dla klientów związanych z branżą rozrywkową, w tym transmisją, wydarzeniami na żywo i produkcją VR/AR. Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale 2023 roku.

Panasonic AW-UE160W/K

Nowy flagowy model umożliwia wyjątkową ekspresję wizualną poprzez połączenie elastyczności kamery PTZ, którą można ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolonym kątem, z funkcjonalnością kamery systemowej używanej w zastosowaniach studyjnych. Oprócz wyjątkowo wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4 i funkcjonalności szeroko-pasmowego NDI®6 , AW-UE160 jest również pierwszą w historii kompaktową kamerą PTZ obsługującą SMPTE ST2110, dostępną za pośrednictwem prostej opcji dodatkowego oprogramowania.

Test realme 9i 5G – multimedialne cacko w atrakcyjnej cenia

AW-UE160W/K to pierwszy w branży produkt, który łączy w sobie zalety kamer systemowych (studyjnych) i kamer PTZ. Zapewnia najwyższy w branży poziom akwizycji obrazu porównywalny do filmowego dzięki możliwościom zastosowania unikalnych efektów wideo, które możnauzyskać przy pomocy różnych nastaw menu kamery.  Bogactwo nowych funkcji zapewnia widzom zupełnie nowe wrażenia, w tym wciągające obrazy z niespotykanej perspektywy.

Główne cechy

1. Bezkompromisowa wydajność akwizycji i funkcjonalność

Oprócz wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4, równoważnej z kamerą studyjną, a także przetwarzania obrazu rozwiązaniami najnowszej generacji, AW-UE160 jest dodatkowo wyposażona w nowo opracowany autofokus z detekcją fazy (PDAF), który umożliwia szybkie ustawianie ostrości i może być używana do nagrywania szybko poruszających się obiektów. Nowa kamera PTZ od Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji, które umożliwiają precyzyjną produkcję wideo , w tym nowy mechanizm PTZ, 20-krotny zoom optyczny i hybrydową stabilizację obrazu.

2. Dzięki tym funkcjom można realizować produkcję telewizyjną nowej generacji 

AW-UE160 to pierwsza kamera PTZ2 obsługująca SMPTE ST21103, standard transmisji IP dla branży telewizyjnej oraz transmisję bezprzewodową za pomocą mobilnego routera 5G (przez tethering USB). Obsługuje wejście zwrotne i posiada dodatkową tylną lampkę „Tally” świecącą na żółto, które są pomocne do współpracy z kamerami studyjnymi. Ponadto jest wyposażona w funkcję „Crop” pozwalającą na uzyskanie różnych kadrów (HD) za pomocą jednej kamery, a także posiada 2 szybkie wyjścia (HD) z SDI / HDMI.

 3. Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu

Obsługa różnych interfejsów i protokołów (SMPTE ST2110, High-B i szerokość NDI®6, NDI®| HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS itp.) ułatwia int grację kamery z istniejącymi systemami, nie ma ograniczeń co do formatu wyjściowego sygnału wideo, umożliwiając pracę simulcast w 4K. Obsługa plików scen, sterowanie matrycą kolorów, bezpłatne opcje oprogramowania Panasonic oraz zdalny panel operacyjny (ROP) do zarządzania partiami wielu kamer sprawiają, że mieszana obsługa z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto funkcja wyświetlania przebiegów i funkcja wyświetlania WFM zmniejszają obciążenie związane z konfiguracją i regulacją obrazu.

Więcej informacji na temat kamery PTZ Panasonic AW-UE160W/K można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/aw-ue160

1 Stan na październik 2022 r.

2 Stan na październik 2022 r. Według badań Panasonic.

3 Aby korzystać z funkcji SMPTE ST2110, wymagana jest aktywacja za pomocą opcjonalnego klucza oprogramowania zgodnego z SMPTE ST2110 AW-SFU60, który jest sprzedawany oddzielnie.

4 Po wybraniu trybu normalnego F11/2,000lx.

5 Aby zbudować system wykorzystujący funkcję wyświetlania zwrotnego wideo, konieczne jest użycie funkcji SMPTE ST2110.

6 NDI® to nowy protokół opracowany przez NewTek, Inc., który obsługuje przepływ pracy produkcji wideo IP. NDI® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy NewTek, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. W tym przypadku NDI® jest używany do wskazania niskiego opóźnienia z wysoką przepustowością NDI®, NDI®| HX służy do wskazania wysokiej wydajności NDI® o niskiej przepustowości| HX.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl